Вітання та виступи

                                                        
 
  Надходить найвеличніше християнське свято, свято свят і торжество торжеств - Великдень. Він сповіщає про Воскресіння Сина Божого, нашого Спасителя, про перемогу Світла над темрявою, Віри над зневір'ям, Любові над злом, про неминучу цінність вічних і нетлінних Істин – добра, справедливості, милосердя, благодіяння нужденним, терпіння й всепрощення. Ці немеркнучі Христові заповіти возвеличують наші душі, наповнюючи їх благодаттю й надією на спасенне вдосконалення, яке так необхідне для нас самих, для суспільства, для держави. Ми повертаємось до них знову й знову, особливо, коли важко, коли доводиться долати випробування долі, а їх немало на життєвих шляхах кожного. Та перед величчю діяння Сина Божого всі наші негаразди меркнуть і тьмяніють, а душу наповнюють віра й надія на торжество справедливості.
   Христос воскрес! – і для всього всесвіту почалась справжня весна, світлий радісний ранок нового життя, весь світ – матеріальний і духовний, видимий і невидимий – святкує й радіє. Це свято символізує розквіт природи, очищення душі, оновлення людини, воно сповнює нас новими надіями і задумами, надихає впевненістю та оптимізмом, додає сили в добрих справах в ім'я розквіту й процвітання рідної землі.
    Тож, вітаючи вас із  цим Світлим Святом, від щирого серця бажаю: хай Бог дає вам здоров'я, благополуччя, мудрість і благословляє у всіх ваших справах  на добро ближнім, суспільству, нашій благословенній Україні! 
    Нехай світлі й натхненні Великодні свята принесуть у ваші родини злагоду, затишок і благополуччя. Хай у кожній оселі звістка про Святе Воскресіння Христове відгукнеться добром, радістю, чистотою помислів і щирістю почуттів.
         Із Великоднем вас! Воістину Христос Воскрес!
 
З повагою
Заступник голови районної ради                         Т.Г.Пачесюк
 
 
                     ШАНОВНІ  МОНАСТИРИЩАНИ!
 
   У цей світлий мирний день дозвольте привітати Вас із 70-ю річницею визволення Монастирищенського району від німецько – фашистських загарбників.
  Спливають роки і десятиріччя, проте ми  завжди  з глибокою шаною пам’ятатимемо про мужність та героїзм славних воїнів-переможців у найбільшій і найжахливішій в історії людства війні. Щороку ми віддаємо данину шани живим та запалюємо свічі пам’яті нашим визволителям – загиблим солдатам та офіцерам, прізвища яких навічно вкарбовані в гранітних обелісках, пам’ятниках, назвах вулиць.
     В цей день ми до землі вклоняємося героям, схиляємо голови над пам’яттю тих, чиї життєві дороги обірвались на Монастирищині, для кого вона стала останнім рубежем боротьби за свободу і незалежність нашої Батьківщини, згадуємо всіх, хто приніс на нашу землю переможні знамена визволення, боровся з ненависним ворогом в підпіллі та партизанських загонах. Скільки б часу не минуло, безсмертним завжди буде подвиг переможців, які відстояли незалежність своєї Вітчизни, принесли свободу її народу.
    Ні біль кривавих втрат, ні радість великих перемог не забулися за цей час, адже пам’ять про подвиги наших батьків, дідів, братів і сестер та вдячність за життя на вільній землі не мають історичного терміну давності – вони вічні. 
 Щиро вклоняємось усім доблесним захисникам Вітчизни, фронтовикам-землякам за найдорожче, що дісталось нам у спадок, – чисте небо і мирну працю на святій рідній землі.
    Вітаючи всіх із знаменною датою – 70 - ю річницею визволення району від німецько – фашистських загарбників, бажаю міцного здоров’я, довголіття, добробуту і, головне, мирного неба над головою.
 
 
З повагою
Голова районної ради                                           І.І.Нестеренко
 

                                                 Дорогі жінки!
      Від депутатського корпусу районної ради та від себе особисто прийміть сердечні вітання з нагоди чудового весняного свята – Міжнародного дня боротьби за права жінок!
      Це свято, коли ми, чоловіки, приносимо хвалу жінці, без якої наш рід не міг би зайняти гідне місце в світі, без якої ми не змогли б стати нацією й народом. Саме завдяки жінкам, їх любові й доброті, чоловіки долають негаразди, не втрачають надії й вірять у краще. Адже тепло й ласка сердець жінки-матері, дружини, коханої скрашують усі прикрощі нашого буття.
      У буднях сьогодення ми часто не помічаємо, скільки прекрасних, розумних, добросовісних, самовідданих жінок працює серед нас. Сьогодні важко назвати хоч одну сферу діяльності, де б не працювали жінки, адже неможливо уявити собі професію без чарівних посмішок, дбайливих рук і небайдужих жіночих сердець. Ваші дзвінкі голоси й лагідні очі реально змінюють світ на краще, наповнюють життя новим змістом. Доземний уклін вам за сумлінну працю, розуміння, сердечність, милосердя, якими сповнені ваші ніжні душі! Ваша енергія, відповідальність, мудрість, терпіння, активна життєва позиція несуть у світ злагоду, добро й любов.   
  Нехай вас, дорогі жінки, ніколи не оминає турбота чоловіків, а прекрасні почуття зігрівають ваші серця й дарують окрилення для нових успіхів  і життєвих перемог. Нехай вогонь ваших благородних сердець несе в світ тепло, яке ріднить людство жагою до миру й життя. Залишайтеся завжди такими ж неповторними, трепетними й загадковими.
 
 
  З повагою
  Голова районної ради                                             І.І.Нестеренко
 
 
 
 29 січня - День пам'яті героїв Крут
                                       
                                                            

    29 січня 1918 року відбулася подія, яка стала одночасно трагічною та героїчною сторінкою в історії Української революції 1917-1921 років. На залізничній станції Крути під Бахмачем, що на Чернігівщині, студенти-добровольці Українського народного університету, Київського університету імені Святого Володимира, учні старших класів Кирило-Мефодіївської гімназії та невеликий загін Вільного Козацтва зійшлися у двобої з більшовицькими частинами, надісланими із Ставки Верховного головнокомандування в Могильові для приборкання українського руху.
  Результати бою були передбачуваними, оскільки необстріляна молодь не могла протистояти добровільним загонам загартованих світовою війною фронтовиків та матросів. Інших військ Українська Центральна Рада на той час не мала. Ціною свого життя юні добровольці зупинили наступ противника на два дні, що перешкодило більшовикам відразу захопити місто, підписати мирний договір з Німеччиною і її союзниками.
    В тому бою загинуло 250 українських студентів та гімназистів, 10 старшин, 32 юнаки потрапили в полон і були закатовані російськими солдатами. Тіла 30-ти героїв Крут були перепоховані в березні 1918 року на Аскольдовій могилі. У 2006 році на місці бою було відкрито меморіал.
    Подвиг героїв Крут є символом боротьби за свободу і незалежність українського народу, взірцем палкої любові та відданості Батьківщині.
Не можна викреслити з пам’яті людської той великий та безсмертний подвиг юних студентів, які захищали українську державність, поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя.
 
                                                 Виконавчий апарат районної ради
 
 
 
29 січня - День працівників пожежної охорони
 
 
 
  Шановні працівники пожежної охорони Монастирищини!
 
     Вітаю вас із професійним святом – Днем працівників пожежної охорони.
   Ви обрали одну з найскладніших професій, покликану боротися із найнебезпечнішою стихією – вогнем.
    Інколи ціною власного життя, ви, не вагаючись, готові кинутися у вогонь,щоб прийти на допомогу людям, рятуючи і їхні життя, і їхнє майно.
   Це свято сильних і відважних людей. За готовність у будь-яку хвилину прийти на допомогу,героїзм і відвагу ви здобули повагу і шану наших краян.
   Тисячі успішно ліквідованих пожеж і врятованих із вогню людей – це, мабуть,найкраще підтвердження особливої важливості та благородності вашої професії.
  Бажаю усім, хто присвятив своє життя професії вогнеборця, життєвої енергії,незборимої волі й стійкості духу, витримки і мужності у справі служіння державі та народу України.
   Нехай злагода та достаток завжди панують у ваших оселях,а ваша праця сторицею повертається вам здоров'ям, щастям та добром.
 
З повагою
Голова районної ради                         І. І. Нестеренко            
     
 
 
 27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту
 
    
 
           
    27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Саме в цей день у 1945 році радянська армія звільнила в’язнів концтабору Освенцим (Аушвіц-Біркенау). Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту був заснований у 2005-му році спеціальною резолюцією ООН.
  У 1945 році радянські війська увійшли до розташованого на території Польщі нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау, також відомого як Освенцим. До 27 січня - дня звільнення - в таборі залишалося всього 7 тисяч в'язнів.
   Десятьма днями раніше війська СС вивезли з табору більше 60 тисяч виснажених людей, десятки тисяч з них загинули під час цього "маршу смерті". За різними даними, за п'ять років існування Освенцима в його стінах загинули до 4 мільйонів людей.
    Загалом, у фашистських таборах смерті, було жорстоко закатовано шість мільйонів євреїв, з яких півтора мільйона українських євреїв.
Для України печальним символом Голокосту є Бабин Яр. Під час Великої Вітчизняної війни фашисти використовували це урочище в Києві як місце масових розстрілів.
 
                                                            Виконавчий апарат районної ради          

22 січня - День Соборності України

                
 
  22 січня український народ відзначає 95 –у річницю підписання Акту Злуки між представниками Української Народної Республіки та Західно – Української Народної Республіки, який увійшов в історію як свято національної єдності – День Соборності України.      
  Ідея соборності бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. У ХVIIІ — початку ХХ ст., коли українські землі були поділені між сусідніми державами: Польщею, Московією, Румунією, Австро-Угорщиною, ця ідея знайшла своє відображення у працях кращих вітчизняних мислителів, оскільки для боротьби за свої національні інтереси Україні була вкрай важливою територіальна єдність.
  Україна пройшла довгий і тяжкий шлях до свого об’єднання, до того моменту, коли понад  дев’ять десятиліть  тому провідні державні діячі з різних сторін подали один одному руки. Український народ реалізував своє багатовікове прагнення жити в соборній державі, сповідувати єдині національні й суспільні цінності, спільними силами дбати про безпечне, гідне та процвітаюче життя людей. Це возз’єднання стало першим кроком до відродження нашої держави. За її незалежність і соборність боролись тисячі українців-патріотів. Пам’ятаємо й високо цінуємо внесок наших батьків і дідів у побудову єдиної України. Сподіваємось,ми будемо гідні їх пам’яті й достойно продовжимо справу розбудови вільної незалежної та заможної держави
  Ідея соборності бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. У ХVIIІ — початку ХХ ст., коли українські землі були поділені між сусідніми державами: Польщею, Московією, Румунією, Австро-Угорщиною, ця ідея знайшла своє відображення у працях кращих вітчизняних мислителів, оскільки для боротьби за свої національні інтереси Україні була вкрай важливою територіальна єдність.
  Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності, державності.
 Вітаючи зі святом єдності та свободи, сердечно бажаю вам, шановні монастирищани, міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди та глибокої віри в гідне майбутнє рідного краю й України.
  Зі святом, хай береже Господь всіх нас і нашу країну!
 
З повагою
Голова районної ради                                      І.І.Нестеренко
 
 
 
 
         
 
 
 
                                 
                                        Дорогі монастирищани!
 
    Від усього серця вітаю вас із найбільш довгоочікуваними і світлими святами – Новим Роком та Різдвом Христовим!
    Ці свята ми завжди зустрічаємо зі сподіваннями, адже піднімаємося ще на одну сходинку часу і вдивляємося в нові далі. У цьому, напевно, своєрідний сенс новорічних свят. Водночас ми прискіпливо оцінюємо з точки зору реалізації запланованого прожитий рік, і кожен визначає рівень його значимості по-своєму.
  Озирнувшись назад, можна сміливо сказати, що 2013 рік був прожитий не дарма - швидкий, по-сучасному мобільний, результативний, насичений важливими для країни, району та для кожного з нас подіями, напруженою працею, глибоким змістом та звершеннями, цей рік нікого не залишив байдужим. Він подарував нам радість зустрічей й відкриттів, перемог і досягнень, новий професійний та життєвий досвід. Незважаючи на певні складнощі, в нашому районі за минулий рік зроблено чимало для того, щоб його мешканцям жилося ще зручніше і затишніше.
  Висловлюю щиру подяку вам, хлібороби, робітники, підприємці, вчителі, медики, митці, правоохоронці – усім, хто своєю працею і розумом втілює в життя ідеї та принципи державності.
  Яким же буде рік прийдешній – багато в чому залежить від нас самих. Нехай не залишиться в наших серцях місця для злоби і заздрощів, для брехні і ненависті. Нехай наші душі будуть сповнені оптимізмом і радістю. І тоді новий рік стане вдалішим попереднього!
  Напередодні Нового Року прийнято загадувати бажання і вірити, що вони обов'язково здійсняться. Від усієї душі бажаю вам великого людського щастя, міцного здоров'я, добра й радості, вірних друзів та близьких людей поруч. Нехай 2014 рік виправдає ваші самі добрі надії і прагнення, принесе достаток і добробут вашим сім'ям. Нехай панують у ваших домівках мир, взаєморозуміння й любов.
       Хай  Новий 2014 стане черговим кроком на шляху до поліпшення життя, принесе мир і радість у кожен дім! Нехай здійсняться всі шляхетні бажання і заповітні мрії, а кожен день Нового 2014 року наповниться добром і щастям!
З Новим роком  вас, дорогі монастирищани!
 
З повагою
Голова районної ради                                            І.І.Нестеренко