За данимим податкової інспекції

             
                      Інформаційне повідомлення для розміщення у ЗМІ

19 грудня в Києві відбудеться галузевий семінар для страхових компаній

                                      Шановні платники податків!
     
      19 грудня 2013 року у м. Києві відбудеться  галузевий семінар за участі фахівців Міністерства доходів і зборів України.
      Тема семінару: «Нормативно-правове забезпечення діяльності страхових компаній».
      Час роботи семінару з 11.00 до 17.00; реєстрація розпочинається о 10.00.
      Місце проведення: м. Київ, вул. Артема, 60, конференц – зала, 2-й поверх.
      

                             Головне управління Міндоходів у Черкаській області


           6554,73 тис. грн. надійшли від спрощенців Христинівської ОДПІ

    На сьогодні в Христинівській ОДПІ Головного управління Міндоходів у Черкаській області  працює 1586 платників єдиного податку – фізичних осіб, - повідомляє начальник інспекції Галина Бенедь.
      «Найпопулярнішою» у підприємців залишається 2 група єдиного податку, її обрали 925 осіб, 436 осіб працює на першій групі, 224 – на третій і тільки 1 платник зробили вибір на користь на користь п’ятої.
    Приємно зазначити, що з початку 2013 року до місцевих бюджетів надійшло 6554,73 тис. грн.  єдиного податку. Це на 1767,7 тис. грн. більше, ніж у аналогічному періоді минулого року.
                                                                              Христинівська ОДПІ
20 грудня 2013 року – останній день подання декларації з ПДВ за листопад
  Суб’єкти господарювання, які звітують з ПДВ помісячно податкову декларацію за листопад 2013 року повинні подати до 20 грудня 2013 року включно. Водночас, останнім днем сплати суми податкового зобов’язання, зазначеної у поданій податковій декларації, буде 30 грудня 2013 року.
  Тобто, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації.
   Нагадуємо, що разом із декларацією потрібно подати копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді за листопад 2013 року.
  Платники ПДВ, які звітують поквартально також повинні щомісячно (в терміни, що передбачені для подання податкової звітності – календарний місяць) подавати копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді. За листопад 2013 року – до 20 грудня 2013 року включно.
  Відповідна норма визначена п.49.18 ст.49 та п.57.1 ст. 57 розділу II, п.201.15 ст.201 розділу V Податкового кодексу України від 02 грудня
2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.
                                                                          Христинівська ОДПІ

У Христинівському та Монастирищенському районах на 5757,4 тис. грн. збільшилися надходження до місцевого бюджету
 За словами начальниці Христинівської об’єднаної державної податкової інспекції Галини Бенедь, загальна сума надходжень до місцевого бюджету за січень-листопад 2013 року склала 82762,32 тис. грн.
  Досягнення значних результатів в роботі податкової служби  означає, що впроваджені реформи Міністерства доходів і зборів України знаходять баланс між стабільним наповненням бюджету та стимулюванням підприємницької діяльності.  
  Такі позитивні показники досягнуті за рахунок удосконалення системи адміністрування податків, покращення сервісного обслуговування та добровільної сплати податків представниками бізнесу.

                                                                          Христинівська ОДПІ


 
                              
                                                                 22.08.2013
 
 
   З початку року Монастирищина отримала 113 тис. грн. земельного податку
 
   Загалом, в скарбниці Монастирищенськогорайону після сплати платниками податкових зобов’язань з цього виду податку надійде близько 113 гривень.
   Христинівська ОДПІ нагадує, що відповідно до норм Податкового кодексу України платниками земельного податку є  власники земельних ділянок, земельних часток та землекористувачі.
  Плата за землю в Україні справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Ставка та розмір податку залежать від площі, місця розташування та цільового призначення.
   Земельний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
  Фізичними особами у сільській місцевості земельний податок може сплачуватися через каси сільських, селищних рад за квитанцією про приймання податкових платежів.
   Звертаємо Вашу увагу, що Податковим кодексом України встановлено відповідальність за несвоєчасну сплату податку у вигляді штрафних санкцій та пені.
 
                                 Христинівська ОДПІ (Монастирищенське відділення) 
 
 
Новий електронний сервіс від Міндоходів - «Електронний кабінет» платника податків
 
   Міністерство доходів і зборів України запустило у тестовому режимі сервіс "Електронний кабінет» платника податків - персональне автоматизоване робоче місце платника, працювати в якому він зможе з будь-якого комп'ютера, підключеного до мережі інтернет після того, як пройде авторизацію. Першими ознайомитися із можливостями сервісу зможуть великі платники податків, а надалі він буде доступний для всіх категорій платників.
   Як зазначають експерти Міндоходів, новий сервіс – це крок до онлайн-стосунків платника податків з  працівниками органів доходів і зборів. Платник відразу бачитиме, як показники його звітності вплинули на стан розрахунків із бюджетом. Податкова звітність подаватиметься пакетом, тобто декларація зі всіма додатками. На кожен прийнятий пакет документів видаватиметься одна квитанція про прийом декларації.
   Міндоходів планує і розширювати можливості електронного кабінету. Так, наприклад, платники зможуть проглядати документи, видані органами Міндоходів, формувати і заповнювати платіжні документи про сплату податків, розраховувати пеню, подавати заяву на реєстрацію платником окремих податків, одержувати консультаційні послуги та інше.
   Вхід в "Електронний кабінет" здійснюється за адресою knp|.minrd.gov.ua або на порталі Міндоходів шляхом авторизації за допомогою електронного цифрового підпису. При установці програмного забезпечення необхідно користуватися браузером Internet Explorer.
                                                                За матеріалами Міндоходів
 
 
Результат співпраці з платниками податків з наповнення бюджету протягом І півріччя 2013 року
 
   Одним з найголовніших завдань Міндоходів являється  забезпечення надходжень до державної казни України.
     Міністерство доходів і зборів з метою максимального підвищення рівня добровільної сплати податків тримає чіткий орієнтир на поглиблення партнерських відносин з платниками податків.
      Робота працівників ХристинівськоїОДПІ(Монастирищенське відділення)  ГУ Міндоходів у Черкаській області спрямована  на розвиток та зміцнення партнерських відносин з представниками бізнесу міста та району. Дана співпраця націлена на поліпшення якості обслуговування платників податків, зниження адміністративного тиску, яке сприяє наповненню бюджету та забезпечує соціальний захист громадян.
     Так, завдяки спільній роботі платників податків та працівників Міндоходів України з початку року до бюджетів усіх рівнів надійшло 30,0 тис. грн. Надходження до державного бюджету склали6,8 тис. грн.. А місцеві бюджети поповнились на 23,2тис. грн., частка надходжень по податку на доходи фізичних осіб становить близько 47%.
     Відсоток добровільної сплати нарахованих та донарахованих сум податків і зборів по Прилуцькій інспекції  80%.
      Ефективна робота підприємств, прозорість їх фінансово – господарської діяльності, чесне і сумлінне виконання податкових зобов’язань – це ті складові, які  забезпечують наповнення бюджету.
 
                            Христинівська ОДПІ (Монастирищенське відділення) 
 
 
Питання бюджетного вішкодування ПДВ платникові, який працює менше року
 
      Головне управління Міндоходів у Черкаській області роз’яснило, у яких випадках особа, яка зареєстрована як платник податку на додану вартість менше ніж 12 календарних місяців, має право на бюджетне відшкодування цього податку.
    Так, згідно положень Податкового кодексу України права на отримання бюджетного відшкодування не мають юридичні особи та фізичні особи - підприємці, які:
- були зареєстровані як платники цього податку менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів);
- мали обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів).
   Тобто, особа, яка зареєстрована як платник ПДВ менш ніж 12 календарних місяців, має право на бюджетне відшкодування цього податку у разі якщо нарахування податкового кредиту відбулося внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів. При цьому, надання права на бюджетне відшкодування такій особі залежить від того, чи відобразила вона на балансі підприємства надходження (придбання, створення) основних засобів.
     Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про основні засоби визначені в Положенні (стандарті) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 27.04.2000 №92, із змінами та доповненнями.
 
      Детальну інформацію щодо бюджетного відшкодування ПДВ платники можуть отримати, звернувшись до найближчого сервісного центру, який працює при ДПІ ГУ Міндоходів в області; в он-лайн режимі – на Черкаському інформаційно-діловому порталі за адресою www.city.ck.ua. За наявності проблемних питань щодо оподаткування слід звернутися за номером сервісноїлінії Головного управління Міндоходів в області 33-91-34.
***
Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом  реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
 
                                  Головне управління Міндоходів у Черкаській області
 
Бюджет від ліцензування за сім місяців поповнився майже на 300 тис. грн.
 
   Від плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами до місцевих бюджетів христинівські та монастирищенські платники податків сплатили 273,3 тис. грн.
  З початку року видано 287 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, в тому числі: 156 – алкогольними напоями, 131 – тютюновими виробами, анульовано 8 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.
До місцевих бюджетів з початку року надійшло майже 235 тис. грн. збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності, що складає 108,3% від розрахункової бази.
   Збільшилися надходження збору за виноградарство, а саме надійшло 145,5 тис. грн., що більше проти відповідного періоду минулого року на 10,9 тис.грн. або на 8,1%.
 
               Христинівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області
 
  Більше півмільйона – за першу реєстрацію транспортних засобів
 
   А саме 542,2 тис. грн. у поточному році сплатили юридичні та фізичні особи Христинівського та Монастирищенського районів, яким належать 408 транспортних засобів. Перший заступник начальника Христинівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області Андрій Царук нагадав, що після першої реєстрації транспортних засобів юридичним особам необхідно в десятиденний строк подати розрахунок суми збору до територіального органу Міндоходів за місцезнаходженням  особи та за місцем реєстрації транспортного засобу.
   Також він підкреслив, що до розрахунку обов’язково додаються копії реєстраційних документів, завірені відповідним уповноваженим державним органом, який проводив реєстрацію транспортного засобу.
   Андрій Царук підкреслив, що є особлива категорія, що звільняється від сплати даного збору, а саме: транспортні засоби будинків – інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, дитячих будинків-інтернатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці, геріатричних пансіонатів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів.
 
                   Христинівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області
 
За сім місяців ц.р. жителі Христинівщини та Монастирищини отримали 2257 ідентифікаційних кодів
 
  Лідирують по кількості Монастирищани – 1256, у Христинівці даною адміністративною послугою скористались 1001 особа.
Більшість реєстраційних номерів облікової картки платника податків, близько 75%, видано особам до 16 років.
    Найчастіше такі коди видавалися для складання зовнішнього незалежного оцінювання, вступу у вищі навчальні заклади, отримання призових винагород за участь у олімпіадах та виїзду за кордон. Одержали ідентифікаційний номер також діти, які отримали спадок та неповнолітні, над якими було оформлено опікунство.
   Варто зауважити, що особи, які не досягли 16 - річного віку та неповнолітні особисто отримати ідентифікаційний номер не можуть. Це може зробити один з батьків (усиновитель, опікун, піклувальник). Для цього необхідно надати свідоцтво про народження дитини та документ, що посвідчує особу одного з батьків. Видається код протягом п’яти робочих днів.
    Як зазначив перший заступник Христинівської ОДПІ Андрій Царук – «Реєстраційний номер облікової картки платника податків є індивідуальним кодом, який надається фізичним особам-платникам податків і зберігається за ними протягом усього життя. У разі його втрати, або ж псування, потрібно звернутися до Центрів обслуговування платників податків на місцях за дублікатом. До речі і дана послуга також є безкоштовною».
 
            Христинівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області
 
Зменшення судових справ за участю Міндоходів – чіткий вектор роботи
 
  Тенденція до зменшення судових справ за участю Міндоходів цілком закономірна, тому що підвищення рівня позовної роботи й практика досудового вирішення спорів із платниками дозволяє врегулювати їх ще на початкових стадіях розгляду.
   Наприклад, станом на 1 серпня в судах різних інстанцій на розгляді за участю Христинівської ОДПІ перебувало 42 справи на загальну суму 27198,5 тис.грн., з яких на користь інспекції розглянуто 14 справ на загальну суму 4796,0 тис.грн., з них:
1 справа по скасуванню державної реєстрації;
3 справи на загальну суму 49,6 тис.грн. по стягненню заборгованості за рахунок активів боржника;
4 справи про визнання боржників банкрутами на загальну суму 4349,0 тис.грн.
3 інші справи за позовами до ОДПС
4 про визнання недійсними податкових повідомлень – рішень на суму 390,8 тис. грн.
За підсумками претензійно-позовної роботи  в бюджети всіх рівнів забезпечені надходження у сумі 20,6 тис.грн.
«Вектор роботи в даному напрямку визначений вірно. Працюючи в рамках визначеної стратегії Міндоходів наша інспекція спрямовує всі зусилля тільки на кращий результат», - зазначив перший заступник начальника Христинівської ОДПІ Андрій Царук.
 
Христинівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області
 
Зменшення кількості перевірок та сплата донарахованих сум – поняття оберненопропорційні
 
   За сім місяців поточного року відділом податкового та митного аудиту Христинівської ОДПІ в плановому порядку проведено лише 5 документальних перевірок, що майже в два рази менше, ніж у відповідному періоді 2012 року. У той же час, при істотному зменшенні кількості перевірок, їх результативність не тільки не зменшилась, але й зросла, оскільки практично на кожному перевіреному підприємстві були встановлені факти порушення податкового законодавства.
   У підсумку платникам податків - юридичним особам донараховано до сплати до бюджету 296 тис. гривень. У середньому сума податків, донарахованих одним аудитором, склала 98,7 тисяч гривень.
  В результаті перевірочної роботи (по плановим та позаплановим перевіркам) забезпечено за відповідний період більше 100 тис. гривень неправомірно несплачених податків, зборів та обов'язкових платежів. 
 
Христинівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області
 
Єдиний соціальний внесок хвилює і платників і фахівців Міндоходу
 
   Питання розрахунку та сплати єдиного внеску новоствореними фізичними особами-підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування було винесено на семінар, який для підприємців провели фахівці Христинівської об’єднаної державної податкової інспекції Міндоходів у Черкаській області.
   Відкриваючи семінар, перший заступник начальника інспекції Андрій Царук зазначив, що новостворені фізичні особи-підприємці-платники єдиного податку сплачують за себе єдиний внесок до Пенсійного фонду в розмірі, який самостійно визначили, але не менше мінімального страхового внеску на місяць в термін до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
    «Мінімальний страховий внесок, - наголосив заступник, - це сума ЄВ, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця. Обов’язки платників ЄВ виникають з дня їх реєстрації відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».
     При цьому, зауважив Андрій Царук, платники можуть сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у вигляді авансових платежів до 20 числа кожного місяця поточного кварталу, які враховуються ними при остаточному розрахунку, що здійснюється за календарний квартал.
 
Христинівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області
 
Станом на 01 серпня 2013 року повернуто громадянам Христинівського та Монастирищенського районів 267 тис. грн. за навчання
 
Саме стільки коштів отримали в цьому році мешканці Христинівського та Монастирищенського районів, які скористалися правом на податкову знижку за витратами на здобуття середньої професійної або вищої освіти. Загалом для компенсації зазначених витрат (понесених у 2012 році) декларації до районних податкових інспекцій надали 239 громадян.
В Христинівській ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області нагадують, що скористатися правом на податкову знижку, як за навчання, так й за іншими, передбаченими ст.166 Податкового кодексу України, витратами можна до кінця поточного року.
Для цього громадянину необхідно звернутися в Центри обслуговування платників податків за місцем проживання та надати заповнену декларацію.
Серед витрат, частина яких компенсується державою: сума процентів за користування іпотечним кредитом, витрати на допоміжні репродуктивні технології, вартість  переобладнання транспортного засобу «на газ» та інші.
Усього в поточному році правом на податкову знижку вже скористалося 242 громадян, їм повернуто 276 тис.грн.
 
Христинівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області
 
Порядок подання податкового розрахунку за ф. №1ДФ
 
  Особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані своєчасно нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується платнику податку та підлягає оподаткуванню до або під час такої виплати.
  Податкові агенти повинні подавати податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку. Такий розрахунок подається до органу Міндоходів за місцем розташування податкового агента у строки, встановлені для  податкового кварталу (пп.  «б» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України).
   Податковий розрахунок подається окремо за кожний квартал (податковий період) протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу. Окремий податковий розрахунок за календарний рік не подається. Якщо останній день терміну подання податкового розрахунку припадає на вихідний чи святковий день то останнім днем терміну вважається наступний за вихідним або святковим операційний (банківський) день.
   Зауважимо, якщо до закінчення граничного строку подання податкового розрахунку податковий агент виявляє помилки в раніше поданому за поточний звітний період розрахунку, він має подати новий розрахунок з виправленими показниками за такий самий звітний період.  Штрафні санкції та адміністративні штрафи в такому разі не застосовуються.
   Форма податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку (ф.№1ДФ) та Порядок її заповнення і подання податковими агентами  затверджені наказом  ДПА України від 24.12.2010 № 1020.
 
Христинівська ОДПІ за матеріалами офіційного сайту Міндоходів
 
 
Підприємці на загальній системі можуть зменшувати суму авансових платежів
 
  Фізичні особи–підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування мають право зменшувати суму авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб всередині року, у разі якщо не вийдуть на запланований рівень доходу.
   Зокрема, у разі зменшення суми отриманого доходу за попередній календарний квартал поточного року більш ніж на 20 відсотків порівняно з розрахунковою очікуваною сумою доходу на такий квартал платник податку має право зменшити суму авансового платежу, що підлягає сплаті у встановлений строк, пропорційно до зменшення суми зазначеного доходу.
  Для такого зменшення суми авансового платежу фізична особа– підприємець до настання строку сплати такого авансового платежу подає до територіального органу Міндоходів заяву у довільній формі. Водночас, така заява повинна містити розрахунок зменшення суми авансового платежу та коротке пояснення обставин, що призвели до зменшення суми отриманого доходу.
  Нагадуємо, авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менш як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік, та сплачуються до бюджету – по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада).
   Відповідна норма визначена пп.177.5.1 п.177.5 ст. 177 Податкового кодексу України.
 
Христинівська ОДПІ за матеріалами офіційного сайту Міндоходів
 
Особи, які прибули у відрядження, не є платниками туристичного збору
 
  Платниками туристичного збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов`язанням залишити місце перебування в зазначений строк.
  Особливістю сплати збору є те, що податкові агенти справляють його під час надання послуг, пов`язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею). Сума сплаченого збору зазначається окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.
   Водночас, особи, які прибули у відрядження не є платниками туристичного збору. При цьому такі особи мають надати податковим агентам копії документів, що підтверджують їх перебування у відрядженні. До таких документів відносяться запрошення сторони, що приймає і діяльність якої збігається з діяльністю підприємства, яке направляє у відрядження, укладений договір чи контракт, повідомлення про відрядження або інший документ, що засвідчує факт відрядження.
  У разі якщо такі особи не надали відповідних документів, що засвідчують їх перебування у відрядженні, вони є платниками туристичного збору на загальних засадах.
  Порядок та особливості справляння збору визначено ст. 268 Податкового кодексу України.
 
Христинівська ОДПІ за матеріалами офіційного сайту Міндоходів
 
 
Обов’язкові реквізити податкової звітності
 
   Податкова декларація складається за формою, яка чинна на час її подання. Вона повинна містити такі обов’язкові реквізити:
·        тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий);
·        звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація;
·        звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку);
·        повне найменування (прізвище, ім’я, по батькові) платника згідно з реєстраційними документами;
·        код платника згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер;
·        реєстраційний номер облікової картки платника або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника та повідомили про це відповідний орган Міндоходів і мають відмітку у паспорті);
·        місцезнаходження (місце проживання) платника;
·        найменування органу Міндоходів, до якого подається звітність;
·        дата подання звіту (або дата заповнення - залежно від форми);
·        ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток або інші відомості, визначені в абз. 7 п.48.3 ст.48 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), посадових осіб платника;
·        підписи платника - фізичної особи та/або посадових осіб платника, визначених ПКУ, засвідчені печаткою платника податку (за наявності).
У окремих випадках, коли це відповідає сутності податку або збору, форма податкової декларації додатково може містити такі обов’язкові реквізити:
·        відмітка про звітування за спеціальним режимом;
·        код виду економічної діяльності (КВЕД);
·        код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ;
·        індивідуальний податковий номер та номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість згідно з даними реєстру платників податку на додану вартість за звітний (податковий) період.
Обов’язкові реквізити – це інформація, яку має містити форма податкової декларації.
  Податкова звітність, складена з порушенням, не вважається податковою декларацією.
  Відповідна норма визначена ст.48 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.
 
Христинівська ОДПІ за матеріалами офіційного сайту Міндоходів
 
 
Телефонна лінія з питань обчислення та сплати ПДФО!
 
   Міністерство доходів і зборів України 22 серпня 2013 року з 14.00 до 16.00 у редакції журналу   “Вісник податкової служби України” проведе сеанс „прямої” телефонної лінії на тему: „Обчислення та сплата податку на доходи фізичних осіб”. На запитання платників відповідатиме заступник директора - начальник Управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Міндоходів України Наумов Сергій Михайлович.
   Усі бажаючі можуть поставити свої запитання за номером „гарячої” телефонної лінії: (044) 501-06-42.
 
Христинівська ОДПІ за матеріалами офіційного сайту Міндоходів
 
 
 
 
15.08.2013
 
Кадрові зміни у Христинівській ОДПІ
 
    Відповідно до Указу Президента України  від 18 березня 2013 року №141/2013 “Про Міністерство доходів і зборів України" та постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року №229 “Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів”, заступником начальника інспекції – начальником Христинівської ОДПІ (Монастирищенське відділення) ГУ Міндоходів у Черкаській області призначено Сергія Васильовича Донця.
Христинівська ОДПІ
 
Для здійснення діяльності арбітражного керуючого необхідно зареєструватися самозайнятою особою
 
   Особи, які планують здійснювати незалежну професійну діяльність, повинні стати на облік у територіальних органах Міндоходів України як самозайняті особи та отримати відповідну довідку. Зробити це необхідно за місцем свого постійного проживання.
   Арбітражні керуючі як особи, що провадять незалежну професійну діяльність, мають право на відрахування з суми доходу документально підтверджених витрат, необхідних для ведення такої діяльності. Якщо ж у такого платника відсутня довідка про взяття на облік, об’єктом оподаткування є  доходи, отримані від такої діяльності без урахування витрат.
    Для визначення бази оподаткування податком на доходи фізичних осіб розраховується середньомісячний оподатковуваний дохід.
Розмір середньомісячного річного оподатковуваного доходу розраховується як отриманий загальний річний оподатковуваний дохід, зменшений на суму документально підтверджених річних витрат, поділений на кількість календарних місяців, протягом яких здійснювалася діяльність.
   Оподаткування доходів фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, здійснюється відповідно до положень ст. 178 Податкового кодексу України.
    Суб‘єкти зовнішньоекономічної діяльності зможуть швидше отримувати  товар із-за кордону
Христинівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області
 
Київська міжрегіональна митниця Міндоходів почала здійснювати митне оформлення імпортованих в Україну товарів без їх фізичного пред‘явлення митниці призначення
 
   Тобто одразу після перетину митного кордону товар випускається у заявлений підприємцем митний режим.
   Міністерством розроблено відповідне програмне забезпечення та проведено по митній системі Міндоходів пілотний проект, який підтвердив готовність митниць до виконання таких процедур.
    У такий спосіб київські працівники Міндоходів дистанційно випустили у вільний обіг перші 8 партій товару, які перетнули митний кордон України та знаходились у пунктах пропуску в Волинській та Чернігівській областях. Без доставлення до митниці товар з кордону поїхав у місце призначення, визначене підприємством.
   Застосування такої процедури декларування товарів значно економить імпортерам час, кошти та надає можливість мінімізувати безпосередній контакт з працівниками Міндоходів.
   Для здійснення митного оформлення за такою процедурою підприємцю ще до фактичного ввезення товару в Україну достатньо направити в митницю призначення попередню митну декларацію, яка і буде підставою для випуску товару у митний режим після перетину ним кордону.
   Згідно з положеннями Митного кодексу України, за умови дотримання заходів тарифного та нетарифного регулювання за такою схемою можуть оформлятись всі товари (крім підакцизних), за якими відсутні ризики.
Христинівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області
 
Втратили документи пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів –повідомте орган Міндоходів
 
    У разі втрати, пошкодження або дострокового знищення первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів платник зобов’язаний у п’ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити орган Міндоходів за місцем обліку.
   Крім того, платнику необхідно відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до органу Міндоходів.
   Нагадаємо, для цілей оподаткування платник податків і зборів повинен вести облік доходів, витрат та інших показників на підставі зазначених документів. Формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами – не допускається.
   Суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити зберігання документів (вказаних в абзаці першому), не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи.
   Відповідна норма передбачена ст.16, 49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями.
Христинівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області
 
Затверджено порядок замовлення електронних податкових перевірок
 
   Наказом Міністерства доходів і зборів від 03.06.2013р. №143 затверджено порядок подання платником податків заяви про проведення документальної невиїзної позапланової електронної перевірки.
   У заяві, яка подається не пізніше ніж за 10 календарних днів до передбачуваного початку проведення електронної перевірки, окрім загальних облікових даних, в обов’язковому порядку зазначається інформація про:
- податкові періоди, що підлягають електронній перевірці;
- систему оподаткування;
- перелік податків, які підлягають перевірці;
- ведення в електронному вигляді бух обліку, зокрема первинних документів;
- надання разом із заявою документів, пов’язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів;
- спосіб надання документів.
Христинівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області
 
У Христинівській ОДПІ «спрощенців» побільшало на 14%, а надходження зросли  більш як в 1,3 рази
 
    Сьогодні в Христинівському та Монастирищенському районах провадять підприємницьку діяльність понад 3 тисячі громадян, в тому числі трішки більше половини з них перебувають на загальній системі оподаткування та 1498- на спрощеній.
    Найбільш чисельною серед «спрощенців» є 2 група, яка налічує понад 1 тисячу підприємців. Ці представники бізнесу тепер звітують лише раз на рік, та єдиний податок сплачують щомісячно. У 1 групі перебуває більше 200 платників єдиного податку, у 3 – майже 170.
   Для поліпшення умов здійснення господарської діяльності підприємцям з серпня 2012 року, згідно змін внесених до Податкового кодексу, в Україні запроваджено, зокрема, для фізичних осіб – підприємців - 5 групу платників єдиного податку, яким збільшено граничний обсяг доходу до 20 млн. грн., а кількість найманих працівників не обмежено. Відтак, п’яту групу платників єдиного податку обрало вже 6 фізичних осіб - підприємців.
   Підприємцями – «спрощенцями» за сім місяців цього року сплачено понад 3 млн. грн., що перевищує надходження минулого року на 803,4 тис. грн.
Зміни в законодавстві, внесені торік до спрощеної системи оподаткування, забезпечують сприятливі умови для ведення бізнесу суб’єктами малого підприємництва, отже зростає кількість підприємців та збільшуються надходження до бюджету.
Христинівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області
 
На території Христинівського та Монастирищенського районів легалізовано працю майже 70 громадян
 
   З метою забезпечення соціальних гарантій громадянам та виявлення осіб, які неофіційно працюють і ухиляються від сплати податків, фахівцями Христинівської ОДПІ проводяться перевірки та обстеження місць здійснення діяльності.
  За результатами фіскальної і аналітичної роботи, співбесід з працедавцями, у першому півріччі 2013 року оформлено трудові відносини з 68 громадянами.
    В результаті легалізації праці громадян до бюджету додатково надійшло 15,4 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.
За результатами проведеного аналізу суб’єктів господарювання виявлено, що найбільша кількість «сірих» наймитів підпільно працює у сфері торгівлі та громадського харчування.
Христинівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області
 
Гарячі запитання – на «гарячій лінії»
 
   Нещодавно, враховуючи численні звернення платників Христинівського та Монастирищенсько  го районів стосовно переходу на РРО з електронною стрічкою, начальником Христинівської ОДПІ було проведено тематичний сеанс «гарячої лінії».
Найбільш цікаві запитання та відповіді на них до вашої уваги:
Де можна придбати касові апарати з метою подання до податкової електронної стрічки?
З питань придбання реєстраторів розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в електронній формі або модемів для передачі звітної інформації від наявних у Вас РРО і відповідного їх програмного доопрацювання, необхідно звертатися до центрів сервісного обслуговування або виробників РРО реєстраторів розрахункових операцій.
Чи необхідно буде електронною поштою надсилати щодня Z-звіт та на яку адресу?
Інформація про використання РРО передаватиметься до органів Міндоходів не електронною поштою, як інша звітність платників податків, а на базі технології, розробленої Національним банком України відповідно до Порядку передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв’язку до органів державної податкової служби, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 08.10.2012 №1057. Слід зазначити, що технічні питання передачі даних регулюються документом НСМЕП. Супутні проекти. Технологія зберігання і збору даних РРО для ДПС. Протокол передачі інформації, який погоджено Державною податковою службою України та Національним банком України.
Чи необхідно юридичній особі, яка реалізує продукцію власного виробництва (послуг) через касу підприємства застосовувати РРО, якщо при реалізації продукції на інших господарських одиницях застосовуються РРО?
Порядок проведення розрахунків суб’єктами господарювання у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг регулюється Законом України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР ”Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” із змінами і доповненнями (далі - Закон).
Згідно із нормою ст. 1 Закону РРО застосовуються суб’єктами господарювання, які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі  при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
РРО та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування.
При розрахункових операціях за готівкові кошти за межами каси підприємства, суб`єкти господарювання зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій.
Хто має право здійснювати сервісне обслуговування та ремонт РРО?
Відповідно до ст.2 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95 – ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями центр сервісного обслуговування – суб’єкт господарювання, який за договором з постачальником надає послуги щодо введення в експлуатацію, технічного обслуговування, гарантійного, після гарантійного ремонту реєстраторів розрахункових операцій.
Чи передбачена окремо штрафна санкція за не роздрукування (не зберігання) кожного фіскального звітного чеку?
У разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чека або його не зберігання, до суб’єктів господарювання застосовується фінансова санкція у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (Закон України від 6 липня 1995 року. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»).
Фінансова санкція у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян передбачена за невиконання друку або не зберігання одного фіскального звітного чека.
Отже, у разі невиконання щоденного роздрукування декількох фіскальних звітних чеків до суб’єкта господарювання буде застосовано фінансова санкція за кожний такий не роздрукований чек.
Яка користь для СГ від запровадження контрольної стрічки в електронній формі?
Основною метою прийняття зазначених норм є створення найкомфортніших умов для суб‘єктів господарювання. Зокрема, передання інформації в електронному вигляді надає можливість платникам податків заощадити свій час, зменшити витрати на утримання касової техніки за рахунок відсутності необхідності друкувати паперову контрольну стрічку і зберігати її протягом трьох років. Крім того, використання контрольної стрічки приведе до значного зменшення кількості перевірок платників податків.
Христинівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області
 
Електронна звітність – норма сьогодення
 
   Під час проведення «круглого столу» в Христинівській ОДПІ представники бізнесу обговорювали нюанси подання податкової звітності в електронному вигляді. Начальник інспекції Галина Бенедь зазначила, що сьогодні складання звітності підприємств є завершальним етапом облікового циклу підприємства, яка має відповідати вимогам Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». В Україні з метою спрощення процедури подання і подальшої обробки звітності запроваджено можливість подання податкової звітності в електронному вигляді. Більшість бухгалтерів погодяться з тим, що для складання звіту, раніше потрібно було заповнювати безліч паперів, реєструвати документи і все складати на полиці переповнених архівів.
   Вирішення даної проблеми – перехід на електронну систему подання звітності. Вона не вимагає копіткої паперової роботи і громіздких архівів. Для забезпечення можливості передачі документів до податкової інспекції потрібний тільки комп’ютер, на якому мають бути встановлені спеціальна програма, а також вихід в Інтернет.
   Перехід на електронну систему звітності дає також багато нових можливостей самому бухгалтеру. Це і автоматичний розрахунок підсумкових або розрахункових рядків звітності, який зводить до мінімуму арифметичні помилки, і своєчасне оновлення програмного забезпечення при введенні нових звітних форм. Але найголовніше – подавати звітність  можна, не виходячи зі свого офісу.
   Інформація, яка передається засобами Інтернет в електронному вигляді, надійно захищена та зашифрована. Це стовідсотковий захист від несанкціонованих переглядів та втручань. Окрім платника податків та  органу Міндоходів, ніхто не має доступу до податкової звітності.
Деякі помилково стверджують, що електронна звітність – процес складний і непотрібний. Але, спробувавши один раз звітувати в електронному вигляді, платник податків вже ніколи не повернеться до паперового документообігу.
Сьогодні бізнесу немає зиску триматись за старий «паперовий» спосіб подання звітності, оскільки програмне забезпечення для подання звітності просте, а отримати ключі електронного підпису може кожен безкоштовно.
Христинівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області
 
 
Громадяни, які мають пільги зі сплати земельного податку
 
    Відповідно до ст. 281 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями від сплати земельного податку звільняються інваліди першої і другої групи, фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенсіонери (за віком), ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України ”Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
   Звільнення від сплати земельного податку за земельні ділянки, передбачене для вказаних категорій фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:
для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;
для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;
для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;
для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;
для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.
Христинівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області
 
Електронні перевірки для платників податків
 
   З 1 січня 2014 року платники єдиного податку, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, зможуть скористатися новим сервісом – електронною перевіркою. Для цього достатньо буде повідомити територіальні органи Міністерства доходів і зборів України про своє бажання пройти перевірку дистанційно за 10 днів до її проведення.
   З 1 січня 2015 року, цю новацію буде розповсюджено на представників мікро-, малого та середнього бізнесу, що перебувають на загальній системі оподаткування. Нарешті, з початку 2016 року зможуть «замовити» собі проведення документальної невиїзної позапланової електронної перевірки всі категорії платників податків в Україні.
Христинівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області
 
Як росіянину отримати ідентифікаційний номер в Україні
 
        ГУ Міндоходів у Черкаській області звертає увагу іноземних громадян на умови, порядок та терміни отримання номера облікової картки фізичної особи – платника податків.
        Так, для отримання реєстраційного номера облікової картки фізичної особи – платника податків фізична особа - нерезидент подає до Головного управління Міндоходів за своїм місцем проживання чи за місцем отримання доходів (або за місцезнаходженням іншого об’єкта оподаткування в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі) облікову картку фізичної особи – платника податків за формою № 1ДР. Форма є водночас заявою для реєстрації у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків. Водночас іноземний громадянин має пред’явити документ, що посвідчує особу, який містить необхідні для реєстрації реквізити, а саме: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, місце народження, місце проживання, громадянство.
   Для реєстрації іноземців та осіб без громадянства додатково подається засвідчений у встановленому законодавством порядку переклад на українську мову документа, що посвідчує особу іноземця чи особи без громадянства.
   Реєстрація фізичної особи-іноземця у Державному реєстрі здійснюється протягом п’яти робочих днів від дня подання до Головного управління Міндоходів  облікової картки.Документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, надається протягом п’яти робочих днів з дня звернення фізичної особи - нерезидента до Головного управління Міндоходів (за місцем подачі облікової картки).
   У разі втрати, зіпсуття або внесення змін до облікових даних документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізична особа – нерезидент може отримати в будь-якому Головному управлінні Міндоходів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі. У такому разі строк видачі документа може бути продовжено до десяти робочих днів.
   Водночас чинним законодавством України не передбачено можливості відмови від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків длянерезидента (іноземця).
   Адреси Головних управлінь Міндоходів та контактні телефони профільних підрозділів іноземці можуть знайти на офіційному сайті Міністерства доходів і зборів за адресою minrd.gov.ua. В Черкаській області для отримання номеру облікової картки іноземним громадянам слід звернутися до Головного управління Міндоходів за адресою: м.Черкаси, вул.Хрещатик, 235, каб. 524. У різ виникнення проблемних питань слід звернутися за номером сервісноїлініїГоловного управління Міндоходів в області 33-91-34.
***
 
   Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом  реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Головне управління Міндоходів у Черкаській області
 
Сплачуйте земельний податок своєчасно
 
   Відповідно до норм Податкового кодексу України  нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться органами державної податкової служби. Податок сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.  
   З метою уникнення штрафних санкцій за несвоєчасну сплату земельного податку Христинівська ОДПІ (Монастирищенське відділення) пропонує фізичним особам, що мають у власності (користуванні) земельні ділянки своєчасно сплатити земельний податок.
Крім того, додатково повідомляємо:
- при переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно;
- у разі надання в оренду земельних ділянок ( у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами, у тому числі зазначених у пунктах 276.1, 276.4 ст.276 ПКУ, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин);
- власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.
Довідки та консультації з питань сплати можна отримати особисто у Центрі обслуговування платників податків Христинівської ОДПІ (Монастирищенське відділення), або за телефоном 2-50-62.
Христинівська ОДПІ
 
Як можна дізнатися про свої доходи
 
    Для отримання відомостей про свої доходи з Держреєстру фізичних осіб-платників податків громадяни можуть звернутися особисто або через уповноважену особу до підрозділів Міндоходів за місцем отримання доходів або за місцезнаходженням іншого об'єкта оподаткування, про це повідомив заступник начальника-начальник Христинівської ОДПІ (Монастирищенське відділення) Донець С.В.під час зустрічі з місцевими засобами масової інформації.
   Він підкреслив, що з початку року до Христинівської ОДПІ (Монастирищенське відділення)для отримання відомостей про свої доходи звернулося 129людей.
    Нагадаємо, що відомості про власні доходи громадяни отримують протягом 5 робочих днів, крім осіб, які не мають постійного місця проживання в Україні або тимчасово перебувають за його межами. У цьому випадку вони можуть звернутися в будь-яку інспекцію, але термін видачі відомостей може бути продовжений до десяти днів.
Христинівська ОДПІ
 
Із 1 вересня гранична сума розрахунків готівкою становитиме
150 тисяч гривень
 
   Такі зміни стосуватимуться не лише суб’єктів господарювання (юридичних осіб та підприємців), а і пересічних громадян.
    Граничні суми розрахунків готівкою виглядають наступним чином:
  • · між підприємцями (підприємствами) протягом одного дня – у розмірі 10 000 гривень;
  • · фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) – у розмірі 150 000 гривень;
  • · фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню (наприклад, договір купівлі-продажу будинку, квартири або автомобіля) - 150 000 гривень.
     При цьому такі обмеження не поширюються на розрахунки підприємств (підприємців) із бюджетами і державними цільовими фондами; добровільні пожертвування і благодійну допомогу, а також використання коштів, виданих на відрядження.
    Відповідні норми передбачені постановою Правління Національного банку України (далі – НБУ) від 06.06.13 р. №210 та викладеним у новій редакції Положенням про ведення касових операцій у національній валюті, затвердженим постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. №637.
    Довідково: до 1 вересня жодних обмежень щодо розрахунків простих громадян між собою чи з підприємствами не передбачено.
Христинівська ОДПІ
 
 
Якщо звітуєте електронкою – зберігайте відповідні квитанції
 
   Після того, як платник надіслав звітність електронкою (засобами телекомунікаційного зв’язку) до органу Міндоходів, він отримує першу та другу квитанції.
    Перша квитанція є підтвердженням платнику передачі його податкових документів в електронному вигля  ді до органу Міндоходів. Ця квитанція надсилається органами Міндоходів на електронну адресу, з якої було надіслано податкову звітність. Якщо на електронну адресу платника не надійшла перша квитанція, то податковий документ вважається не одержаним.
    Підтвердженням платнику прийняття його податкових документів до бази даних Міндоходів є друга квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі.
    На цю квитанцію накладається електронний цифровий підпис органу Міндоходів, здійснюється її шифрування та надсилання платнику засобами телекомунікаційного зв’язку. Другі примірники першої та  другої квитанцій в електронному вигляді зберігаються в органі Міндоходів.
    Якщо податкова звітність в електронному вигляді надійшла до органу Міндоходів до 16-00 години, то протягом двох годин з моменту прийняття (неприйняття) платнику надсилається друга квитанція. У разі надходження звітності  після 16 години – протягом перших двох годин наступного робочого дня.
    Архів надісланих до органу Міндоходів файлів податкових документів із накладеними на них ЕЦП платника податків та отриманих електронних квитанцій зберігається протягом 1095 днів з дня подання податкової звітності.
Христинівська ОДПІ
 
 
08.08.2013
 
Розроблено відео інструкцію з самостійної генерації ключів підписувачем
Шановні клієнти АЦСК ІДД!
 
   Нашим центром створено інформаційний відеоматеріал щодо самостійної генерації ключів підписувачем за допомогою надійного засобу електронного цифрового підпису– «ІІТКористувачЦСК–1».
   Даний відеоматеріал буде корисним для посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності, які розглядають можливість отримання послуг електронного цифрового підпису від АЦСК ІДД та відповідно до постанови КМУ від 28 жовтня 2004 року №1452 здійснюють генерацію особистих та відкритих ключів безпосередньо в установі.
   Переглянути відеоматеріал можна тут http://www.youtube.com/watch?v=TXqhbBwU2tk
Офіційний інформаційний ресурс АЦСК ІДД http://www.acskidd.gov.ua
Христинівська ОДПІ за матеріалами сайту
Міністерства доходів та зборів України
 
Запрацював „Електронний кабінет платника податків”
 
   Новий сервіс Міндоходів „Електронний кабінет платника податків” розпочав свої роботу у тестовому режимі. Першими ознайомитися з можливостями сервісу зможуть великі платники податків, а в подальшому він буде доступним для всіх категорій платників.  
    Електронний кабінет - це персональне автоматизоване робоче місце платника, працювати в якому він може з будь-якого комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет, після авторизації.
    Експерти Міндоходів новий сервіс вважають кроком до онлайнових відносин платника з працівниками органів доходів і зборів.  Перевагами нового сервісу є подання податкової звітності в режимі реального часу. Платник одразу ж буде бачити, як показники його звітності вплинули на його стан розрахунків з бюджетом.
    Податкова звітність подаватиметься пакетом, тобто декларація з усіма додатками. На кожен прийнятий пакет документів видаватиметься одна квитанція про прийняття декларації.
   У подальшому можливості Електронного кабінету будуть розширюватися. Так, наприклад, платники зможуть переглядати документи, видані органами Міндоходів, формувати та заповнювати платіжні документи щодо сплати податків, розраховувати пеню, подавати заяви на реєстрацію платником окремих податків, отримувати консультаційні послуги тощо.
    Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою knp.minrd.gov.ua або на порталі Міндоходів шляхом авторизації за допомогою електронного цифрового підпису. При встановленні програмного забезпечення потрібно користуватися браузером Internet Explorer.
    Нагадаємо, що цифровий підпис підприємства, установи, організації та фізичні особи можуть безкоштовно отримати в пунктах реєстрації акредитованого Центру сертифікації електронних ключів Міндоходів. На сьогодні в Україні діє 104 таких пункти. Найближчий для платників Христинівського та Монастирищенського районів знаходиться в м. Умань (приміщення податкової інспекції, каб 100)
Христинівська ОДПІ за матеріалами сайту
Міністерства доходів та зборів України
 
Актуальні питання впровадження РРО
обговорили безпосередньо з «сервісниками»
 
   Начальник Христинівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області Галина Бенедь нещодавно провела нараду з представниками сервісних центрів (ПП «Буг» та ПП «Бакалдін») щодо актуальних питань персоналізації касових апаратів, подання звітності про використання РРО в електронному вигляді.
    В Христинівському районі наразі персоніфіковано 58касових апаратів, які формують електронну стрічку та автоматично передають дані про готівкові операції на сервери Міндоходів, що складає близько 34відсотків від усіх зареєстрованих.
    «Запровадження РРО з електронною стрічкою має значні переваги для бізнесу: можливість зменшити витрати на друкування і зберігання контрольних стрічок, мінімізувати перевірки. Це, я вважаю, європейський підхід до бізнесу. Тому працівникам Міндоходів міста і сервісним центрам слід працювати в тандемі для «безболісного» переходу суб’єктів господарювання на звітність в режимі «он-лайн». Ми зі своєї сторони продовжуємо інформувати бізнес через засоби масової інформації, на зустрічах та інших заходах публічного спрямування про необхідність переходу на електронну форму звітування. Від вас, в свою чергу, вимагається своєчасне забезпечення ваших клієнтів відповідною технікою, яка формуватиме контрольну стрічку в електронній формі,» - зазначила Галина Яківна.
    Представники сервісних центрів запевнили, що вони активно працюють зі своїми клієнтами стосовно оновлення їх «парку» РРО, і проблеми, які виникають при цьому, вирішуються в «робочому» порядку. Водночас є певні проблеми з окремими видами РРО, які неможливо модернізувати.
 
    Христинівська ОДПІ нагадує підприємцям, що з 1 січня 2014 року дозволяється первинна реєстрація лише реєстраторів розрахункових операцій, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти. З повним переліком моделей реєстраторів розрахункових операцій, що наразі відповідають вимогам закону і часу та включені до Державного реєстру, можна ознайомитися на офіційному порталі Міндоходів за посиланням http://minrd.gov.ua/data/material/000/057 /94957/Re_str_TK_22_.doc.
 
***
    Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом   реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. На Черкащині діють Головне управління  Міндоходів у Черкаській області та Черкаська митниця Міндоходів.
Христинівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області
  
 
Електронна податкова звітність– вимога сучасності
 
    Застосування технічних засобів телекомунікації з кожним роком стає все більш невід’ємною частиною нашого життя. Зараз важко уявити собі будь-яку сферу діяльності, яка б не використовувала можливості та переваги Інтернет-мережі. Міністерство доходів та зборів Українинамагається бути в авангарді новацій, які забезпечують розвиток ІТ-технологій. Однією із переваг, яку надають ІТ-технології, є можливість подання звітності платниками податків до податкових органів за допомогою мережі Інтернет.
   Кількість суб’єктів підприємницької діяльності, що звітують за допомогою засобів e-mailдо Христинівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області щомісяця зростає. Подання звітності в електронному вигляді отримує дедалі більшу підтримку платників податків і, на сьогодні, багато хто з них вже оцінив переваги електронного документообігу, про що вони і розповіли під час інтерв’ю з Олександром Неситовим, незамінному кореспонденту «Христинівської сороки».
  “Електронний сервіс подання податкової звітності має низку суто професійних переваг. Завдяки Інтернету відпадає потреба витрачати час на дорогу і вистоювати в чергах, марнувати кошти на транспорт та документообіг. Крім того, полегшується процедура складання звітності, адже за рахунок автозаповнення форми ймовірність допущення помилок мінімальна. Такий алгоритм подання електронної звітності унеможливлює помилки – як арифметичні, так і методологічні. Особливо це актуально у зв’язку із введенням у дію змін до Податкового кодексу, із відповідним вдосконаленням бланків та форм звітності. А така система одразу висвітлює, де є помилки. При цьому завжди можна відправити відкоригований чи новий звіт, а остання відправлена версія і вважається у податковій правильною. Знову ж таки у випадку помилки не потрібно повторно їхати до податкової – всі недоліки усуваються на місці, просто за комп’ютером. Це гарний крок назустріч платникам податків з боку податкових органів”, – відзначають платники податків, які зареєстровані у Христинівській ОДПІ.
    Запровадження системи електронної подачі звітності є не лише засобом забезпечення прозорості відносин між податковими органами та платниками податків, електронна звітність – це престиж підприємства, яке, працюючи з використанням сучасних інформаційних технологій, демонструє громадськості свою чесну позицію сумлінного платника податків.
 
Христинівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області
 
На «пульсі»  податкового законодавства– черговий семінар для платників податків!
 
   На сьогоднішній день всі зусилля податківців спрямовані на підвищенні якості обслуговування платників податків та переходу податкової від фіскального органу до сервісної служби. Працюючи в даному напрямку фахівці Христинівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській постійно проводять заходи щодо належного інформування платників податків про новини податкового законодавства. 31липня 2013 року податківцями було проведено черговий тематичний семінар на тему: “Останні зміни у податковому законодавстві для представників малого бізнесу. Адміністрування та сплата земельного податку для фізичних та юридичних осіб. Сервіс центру обслуговування платників податків. Сплата громадянами, до 1 серпня поточного року, сум податкового зобов’язання, зазначених у поданих ними деклараціях”.
   Відкрила семінар начальник Христинівської ОДПІГУ Міндоходів у Черкаській області Галина Бенедь. Вона зазначила, що сьогодні в Міндоходів розроблено ряд сучасних електронних сервісів для платників податків, а саме: “Пульс”, “Єдина база податкових знань”, “Акредитований центр сертифікації ключів”, “Електронна звітність”, “Анульовані свідоцтва платників ПДВ”, “Перевірка свідоцтва платника єдиного податку”, “Реєст платників ПДВ” та інші, які розміщені на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України. Окрім того, Галина Бенедь особливу увагу акцентувалана поданні податкової звітності за допомогою телекомунікаційних мереж.
    Фахівці Христинівської ОДПІ розповіли про Центр обслуговування платників податків, як один з проявів ефективної сервісної політики, яка допомагає платникам податків максимально оперативно отримувати необхідні довідки та консультації, а також доповіли про популярні серед платників податків та податківців інформаційні видання “Вісник податкової служби України” та “Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ”, в яких постійно висвітлюються новації в податковій системі і в яких можливо ознайомитись із важливими змінами в оподаткуванні.
   Окрім того, детально зупинились на роз’ясненнях норм Податкового кодексу України, які регулюють особливості адміністрування плати за землю. Також учасники семінару були ознайомлені іззмінамидо Податкового кодексу України, щодо об’єктів житлової нерухомості, відповідно до яких податок на нерухомість фізичні особи будуть сплачувати у 2014 році.Нагадали громадянам, що 31 липня 2013 року – останній день сплати податків, задекларованих громадянами за 2012 рік, а також не оминули увагою Порядок передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв’язку до податкових органів.
    Всі, хто відвідав організований податківцями семінар залишилися задоволеними, адже отримали кваліфіковані та компетентні відповіді на хвилюючі питання, роз’яснення та консультації щодо змін та новел у податковому законодавстві.
 
Христинівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області
 
Тільки «ЗА» офіційну зарплату
 
    Влаштовуючись на роботу перед вами постане питання: який же спосіб оплати обрати. Хочемо допомогти вам у прийнятті правильного рішення розповівши про «чорну», «сіру» та «білу» зарплати те, чого вам не роз’яснить жоден роботодавець.
   Почнемо з «чорної» зарплати, або як її ще називають «в конверті». За бухгалтерськими документами ви — людина-невидимка. Тобто вас не існує, а гроші, призначені на оплату вашої праці, списуються під якісь інші витрати. Деякі люди бачать безліч зручностей в такій формі оплати: не треба возитися з паперами, оформлятися на роботу, платити податки. Але це привабливо тільки на перший погляд. І при оформленні пенсії ви дуже здивуєтеся її розміром, бо для держави ви нероба, адже відрахувань в пенсійний фонд від вас не надходило. Сума оплати вашої праці ніде не зафіксована. І в разі, якщо керівник вирішить переглянути усний договір в односторонньому порядку, відстояти свої права буде дуже складно. Відпустка і лікарняний залишаються виключно на совісті роботодавця. Якщо раптом буде потрібно довідка з місця роботи — вам її не видадуть, тож про будь - який кредит можете забути.
   «Сіра» зарплата знаходиться десь посередині між чорною та білою. Тобто, ви офіційно оформлені на підприємстві і навіть отримуєте певну суму в бухгалтерії. Але основна частина вашого заробітку — «в конверті» і ніде не зафіксована. Це означає, що соціальні виплати будуть оплачені за мінімальним тарифом.
  «Біла» зарплата. Фінансові та правові відносини між роботодавцем і працівником обумовлені і зафіксовані на папері та в повній мірі регулюються Трудовим кодексом. Офіційне оформлення і «біла» зарплата істотно спрощують процедуру отримання кредиту, оформлення візи або закордонного паспорта, а також це оплата відпусток, лікарняних, надання різних пільг, тощо.
   Тож якщо ви не хочете порушувати законодавство, а дбаєте про своє майбутнє, прагнете до гідного матеріального забезпечення, а ваше керівництво іншої думки, просимо повідомити про такий випадок орган державної податкової служби за вашим місцезнаходженням.
 
Христинівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області
 
Доступність – це найкращий бонус
 
   «Звітувати, не виходячи з дому та використовувати усі переваги електронного спілкування з податківцями можуть власники цифрових підписів, які з травня минулого року безкоштовно видає акредитований центр сертифікації електронних ключів. Ця безкоштовна послуга — альтернатива придбання посилених сертифікатів ключів у комерційних структурах.»- про це повідомила на брифінгу начальника Христинівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області Галина Бенедь.
   Продовжуючи розмову, Галина Яківна наголосила, що ключ електронного цифрового підпису дає змогу звітувати або подавати декларації в режимі он-лайн не лише до органів Міндоходів, а й до органів державної статистики та Пенсійного фонду України.
   Крім того, з січня 2013 року електронні ключі від нового відомства дають можливість експортерам та митним брокерам подавати митні декларації в електронному вигляді через мережу Інтернет. До речі, процедура отримання ключа триває не більше 10 хвилин. Інформація, щодо подання пакету документів для отримання безкоштовного ключа розміщена на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД за адресою http://www.cskidd.gov.ua/.
   Наприкінці зустрічі, очільницяпідкреслила, що централізоване подання звітності Інтернетом істотно заощаджує час платників, підвищує рівень їх обслуговування, дозволяє своєчасно виявляти методологічні та арифметичні помилки.
    Платникам, які звітують «електронкою», надаються додаткові електронні сервіси: інформація про наявність розбіжностей в Єдиному реєстрі податкових накладних та між реєстрами  виданих та отриманих податкових накладних, про наявність податкового боргу, про результати перевірки податкової звітності та ін.
Христинівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області
 
 
На Христинівщині ринок офіційної праці поповнився на 40 працівників
 
    Саме стільки легалізували працю неоформлених найманих працівників фахівці Христинівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області за 7 місяців 2013 року. Із загальної кількості виявлених "неоформленців" всі були працевлаштовані на постійну роботу. Їм виплачено дохід у сумі 34,3тис.гривень, додаткові надходження до бюджету податку на доходи фізичних осіб склали 5,3тис.гривень.
 – Фахівці Христинівської ОДПІпроводять роботу з виявлення фактів не оформлення працівників, орієнтуючись на системне попередження цього явища. Адже "конвертні" розрахунки, а так само низький рівень заробітної плати та заборгованість перед працюючими має не тільки соціальні наслідки, але й напряму впливає на надходження місцевих бюджетів. Отже у сфері детінізації ринку праці головний акцент ми робимо на підвищенні соціальної відповідальності роботодавців, кожен із них має усвідомлювати результати своїх вчинків, – наголосила начальник Христинівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області Галина Бенедь.
   Упродовж поточного року в регіоні проведено 2 перевірки фінансово-господарської діяльності юридичних і фізичних осіб – підприємців з питань дотримання законодавства при виплаті доходів громадянам. За їхніми результатами донараховано до бюджету майже 18,9тис.гривень податку на доходи фізичних осіб та штрафних санкцій.
Христинівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області
 
Немає великих платників податків – не біда
 
   Малий та середній бізнес сьогодні є невід'ємною складовою частиною підприємництва і водночас одним із найвпливовіших секторів економіки більшості розвинутих країн світу, перспективним напрямом розвитку кожної країни, у тому числі й України.
   Але говорячи про Христинівський та Монастирищенській райони, малий бізнес і формує їх економіку. Тому саме з цією категорією платників бік – о бік працюють довгий час фахівці Христинівської ОДПІ, стабільно наповнюючи бюджет. Так, вже з початку року  до державного бюджету надійшло понад 7,2 млн. грн., що на 0,3 тис. грн. більше ніж торік.  За шість місяців 2013 року до місцевих бюджетів надійшло 37,3 млн. грн.
   Індикативні показники Міністерства доходів та зборів виконано 105,2 відсотка.
   Тому з впевненістю, можна зробити висновок, що незважаючи на відсутність на території великих платників податків, бюджети стабільно наповнюються, підтримуючи соціальну сферу.
Христинівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області
 
За 7 місяців платники податків Христинівської ОДПІ
отримали понад 1900 податкових консультацій
 
    Більше року пройшло з часу відкриття Центру обслуговування платників податків при Христинівській ОДПІ ГУ Мін доходів у Черкаській області. Кожного робочого дня, а також у святкові і вихідні дні, згідно графіку чергувань, затвердженого керівництвом ОДПІ, відповідальні працівники інспекції приймають у своїх залах десятки громадян. З початку 2013 року вони отримали майже 15тисяч різноманітних послуг. Переважна більшість з них – адміністративні.
   Також великою популярністю серед відвідувачів Центру користуються податкові консультації. З початку року надано 1917консультацій, з них -966усних та 951- по телефону. Найбільше надано консультацій з податку на доходи фізичних осіб - 587, податку на прибуток - 84, ПДВ - 223, місцевих податках і зборах - 345, інших питаннях - 465. Згідно норм Податкового Кодексу України платники податків можуть отримати податкові консультації в усній, письмовій або електронній формі.
 
 Христинівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області
 
 
Електронна звітність – невід`ємний елемент ведення успішного бізнесу
 
  Нещодавно в с. Халаїдове відбувся запланований виїзд Христинівської ОДПІ в рамках  податкового сервісу „Швидка податкова допомога”, який було присвячено темі практичного застосування електронного цифрового підпису та переваг подання електронної звітності. Окремо були розглянуті актуальні питання платників податків, які планують отримати або вже отримали ключ електронного цифрового підпису та звітують „електронкою”, щодо проблем з якими вони стикалися останнім часом під час подання звітності в електронному вигляді та шляхів їх вирішення. Наводимо цікаві приклади деяких актуальних питань та відповідей на них, що пролунали під час зустрічі.
Як звітувати, якщо змінюється форма податкової звітності?
У разі зміни форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, який затвердив такі форми звітності, зобов’язаний їх оприлюднити. Нові форми декларацій (розрахунків) набирають чинності у податковому періоді, що настає після закінчення періоду, у якому відбулося їх оприлюднення. Тому, до набрання їх чинності звітність подається за формами, що діяли до введення нових. Відповідна норма визначена п.46.6 ст.46 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями.
Чи можна особистий ключ електронного цифрового підпису перемістити на жорсткий диск комп’ютера, а не використовувати з’ємний носій ключової інформації?
Особисті ключі підписувачів можуть бути вільно скопійовані або переміщені на будь-які носії, в тому числі і на жорсткий диск комп’ютера. Але для уникнення зловживань з особистими ключами електронного цифрового підпису та попередження їх компрометації, спеціалізоване програмне забезпечення Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту здійснює пошук та зчитування особистого ключа виключно з кореневого каталогу з’ємного носія ключової інформації (флеш-носій, CD/DVD - диск).
Чи має право ФОП подавати звітність в електронному вигляді до органу Міндоходів?
Підпунктом «в» п.49.3 ст.49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями передбачено, що податкова декларація подається засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. Фізична особа – підприємець має право подати звітність в електронній формі лише за формами податкової звітності, розміщеними на сайті Міндоходів. Реєстр форм звітних документів платників податків юридичних та фізичних осіб для занесення до електронної бази звітних документів можна знайти на офіційному веб-сайті Міндоходів (www.minrd.gov.ua) в рубриці Головна/Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно – аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів.
Які повинні бутидії платника у випадку помилково поданої звітності?
У разі помилкового подання суб’єктом господарювання податкової звітності до органу Міндоходів, він може повідомити про це відповідний орган письмово. У листі платник повинен обґрунтувати обставини помилково поданої податкової звітності та звернутися з проханням не визнавати дану звітність як податкову. Це стосується звітності, яку взагалі не потрібно було подавати або подано не до того органу Міндоходів. Нагадуємо, під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа органу Міндоходів, в якому перебуває на обліку платник податків, перевіряє наявність та достовірність заповнення всіх обов’язкових реквізитів, передбачених п.48.3 та 48.4 ст. 48 ПКУ. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника, до її прийняття перевірці не підлягають (відповідно до ст.49 ПКУ).
Як правильно подавати електронну звітність?
Податкова звітність органами Міндоходів приймається з 9.00 до 18.00 щодня, крім вихідних, святкових і неробочих днів. При цьому, в останній день граничного строку подання податкової звітності в електронній формі звітність приймається до останньої години. У разі отримання звітності в електронному вигляді орган Міндоходів надсилає платнику дві квитанції: перша є підтвердженням того, що податкові документи передані до органу Міндоходів (якщо квитанція не надійшла на ел.адресу платника, то податковий документ вважається неодержані); друга є підтвердженням прийняття документів платника до бази даних ДПС в електронному вигляді у текстовому форматі. На цю квитанцію накладається ЕЦП органу Міндоходів, здійснюється її шифрування та надсилання платнику засобами телекомунікаційного зв'язку. Фахівці Міндоходів відзначають, що отримані платником електронні квитанції повинні зберігатися протягом 1095 днів з дня подання податкової звітності.
Як заповнюється поле «Головний бухгалтер» при поданні звітності електронкою, якщо посада головного бухгалтера відсутня?
Якщо у платника податків штатним розкладом не передбачено посаду головного бухгалтера, то при поданні звітності в електронному вигляді електронні цифрові підписи (далі – ЕЦП) посадових осіб накладаються у такому порядку: першим - ЕЦП керівника, другим - ЕЦП, що є аналогом відбитка печатки платника. Нагадаємо, платник податків створює податковий документ в електронному вигляді відповідно до затвердженого формату за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення. Після підготовки такого документу на нього накладаються електронні цифрові підписи посадових осіб платника податків у такому порядку: першим - ЕЦП головного бухгалтера (бухгалтера), другим - ЕЦП керівника, третім - ЕЦП, що є аналогом відбитка печатки платника податків. Відповідна норма визначена р. ІІІ Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.08 №233.
   Інформаційно-комунікаційний сектор Христинівської ОДПІнагадує платникам, що у кожній інспекції Міністерства доходів і зборів були відкриті пункти отримання ключів електронного цифрового підпису, де кожен громадянин та платник податків має право абсолютно бесплатно отриманти власний електронний ключ, а відповідно й стати користувачем електронних сервісів Міндоходів України, та звітувати сучасним способом – „електронкою”.
   Якщо ви бажаєте отримати електронний ключ власного цифрового підпису в Христинівській ОДПІ, то звертайтесь за адресою: вул. Леніна 103, Центр обслуговування платників податків (2 каб.), детальна інформація за тел.: 2-50-62.
Христинівська ОДПІ
 
Втратили документи, пов’язані з обчисленням та сплатою податків і зборів, – повідомте орган Міндоходів
 
  У разі втрати, пошкодження або дострокового знищення первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів платник зобов’язаний у п’ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити орган Міндоходів за місцем обліку.
    Крім того, платнику необхідно відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до органу Міндоходів.
    Нагадаємо, для цілей оподаткування платник податків і зборів повинен вести облік доходів, витрат та інших показників на підставі зазначених документів. Формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами – не допускається.
    Суб’єкт господарювання зобов’яаний забезпечити зберігання документів (вказаних в абзаці першому), не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи.
Відповідна норма передбачена ст.16, 49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями.
Христинівська ОДПІ
 
Підвищуючи заробітну плату – підвищуємо
соціальні стандарти життя громадян
 
   Христинівською ОДПІ налагоджена робота з органами місцевого самоврядування та контролюючими органами з питання забезпечення виконання вимог законодавства про оплату праці та податкового законодавства.
   Зокрема, задля підвищення заробітної плати цьогоріч фахівці територіального органу  Міндоходів на спільних з місцевою владою комісіях поспілкувались із працедавцями, які виплачували своїм працівникам заробітну плату у розмірі нижчому за мінімально дозволену законом.
    Результатом спільних зусиль усіх гілок влади стало не лише збільшення статків працівників, а й збільшення надходжень до місцевої скарбниці району. Так, від зростання рівня заробітної плати бюджет  отримав додатково 84,4тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.
   Як зазначила начальниця інспекції Галина Бенедь, левову частку в наповненні місцевого бюджету  складає податок на доходи фізичних осіб. Саме тому виплата офіційних зарплат у розмірі не нижче мінімального рівня відіграє визначальну роль як для підвищення соціальних стандартів життя громадян і їх захищеності, так і для фінансування видатків на потреби громади району.
Христинівська ОДПІ
 
26.07.2013
 
Якість роботи Центрів обслуговування платників податків Христинівської ОДПІ на належному рівні
 
   Про це можна стверджувати завдяки підсумкам анкетування за півріччя, в чкому взяли участь не тільки суб’єкти господарювання, але й пересічні громадяни Христинівського та Монастирищенського районів.  
    Фахівці Христинівської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Черкаській області систематично досліджують думку платників податків щодо роботи столичних Центрів обслуговування платників податків, аби якість послуг була на належному рівні.  
    Так, у першому півріччі 2013 року в опитуванні взяли участь понад 180 респондентів, 95% з яких відчули позитивні зміни якості обслуговування, а більш ніж 78% опитаних позитивно оцінили роботу залів обслуговування платників податків, видачі довідок та дозвільних документів, прийому звітності та вхідної кореспонденції.
     За допомогою анкетування платники податків можуть висловити думку про якість наданих адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг центрами обслуговування платників податків. Жодне із зауважень не залишається поза увагою фахівців Міндоходів, тому тенденція до подальшого зростання якості роботи ЦОПП зберігається.
    Зауважимо, що з 1 серпня 2013 року у приміщеннях територіальних органів Міндоходів будуть встановлені спеціальні скриньки, в яких громадяни та представники бізнесу зможуть залишати не тільки анкети, а й власні побажання та пропозиції щодо удосконалення податкового та митного законодавств і поліпшення роботи територіальних органів Міндоходів.
    Тісний двосторонній взаємозв’язок – це запорука успіху!
 
Христинівська ОДПІ ГУ Мін доходів у Черкаській області
 
Христинівчани отримають більше 56 мільйонів за оренду паїв
 
   У Христинівському районі сільгосппідприємства, фермерські господарства та підприємці орендують 9,2 тисячі паїв загальною площею 23,1 тисяч гектарів, про що укладені договори оренди із 9224 громадянами.
    Громадяни, які передали належні їм земельні паї в оренду, у цьому році мають отримати 26,1 мільйон гривень, а місцеві бюджети – 3,9 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб, утриманого із цих виплат.
    "Відповідно до Податкового кодексу України об'єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі",– нагадала орендарям начальник Христинівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області Галина Бенедь.
    "Крім того, якщо орендна плата надається у негрошовій формі, податок перераховується до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такого надання, а базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за формулою", – відмітила вона. Працівники Міндоходів Христинівської ОДПІ закликають всіх орендарів не лише вчасно розраховуватися за оренду паїв, а і своєчасно перераховувати податок, утриманий із цих виплат.
 
Христинівська ОДПІ ГУ Мін доходів у Черкаській області
 
На Христинівщині голів сільських, селищних та міської рад ознайомили з основними напрямки діяльності роботи територіального органу в ході засідання «круглого столу»
 
    Втілення в життя ідеології відкритості, довіри й партнерства у стосунках між платниками податків, органами місцевого самоврядування та фахівцями Міндоходів – один із головних напрямків роботи сьогодення.
    «Лише взаєморозуміння та координація роботи у направленому руслі сприятимуть виконанню поставлених завдань та наповненню бюджету держави»,  - так розпочала засідання «круглого столу» Галина Бенеть, начальник Христинівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області, яке відбулося  нещодавно з представниками органів місцевого самоврядування Христинівського району.
   В ході зустрічі учасники обговорили проблемні питання, які виникають при залученні до декларування громадян, які отримують доходи від обробітку власних паїв, розглянули основні аспекти нового податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки також було наголошено на необхідності прийняття рішень по місцевих податках та зборах на 2014 рік, з метою дотримання безперервності формування бюджетного процесу.
    Окремо присутнім було запропоновано скористатися сервісами Мін доходів, в частині отримання безкоштовного електронного підпису та подачі звітності в електронному вигляді.
     Учасники засідання мали можливість безпосередньо звернутись до керівника податкової інспекції, обговорити проблеми, висловити свої побажання та отримати відповіді на питання, які їх цікавили.
 
Христинівська ОДПІ ГУ Мін доходів у Черкаській області
 
Результат роботи фахівців Христинівської ОДПІ
– забезпечений бюджет
 
    Керівництво держави та Міністерства доходів і зборів України поставили завдання провести докорінне реформування податкової та митної служб України у напрямках відчутного послаблення податкового тиску, утвердження партнерських відносин.
     Основним результативним показником, що характеризує  виконання функцій, покладених на Христинівську ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області , є обсяг фактично мобілізованих податків та  зборів до бюджетів усіх рівнів.  Так, вже з початку року  до державного бюджету надійшло понад 7,2 млн. грн., що на 0,3 тис. грн. більше ніж торік..  За шість місяців 2013 року до місцевих бюджетів надійшло 37,3 млн. грн. Традиційно основу надходжень становить податок на доходи фізичних осіб, який нині поповнив місцевий бюджет на 27,0 млн, гривень. 
    Зростання надходжень вдалося досягти за такими показниками, як плата за землю  – в бюджет надійшло майже 3,6 млн. грн., що на 4,8% більше минулорічних показників, в грошовому еквіваленті це становить 275,0 тис;  посилили свої позиції в регіоні платники єдиного податку, які за січень – червень збагатили місцеву скарбницю майже на 3 мільйони гривень. В бюджет надійшло на 953, тис.грн. більше, ніж за шість місяців 2012 року.
   За цифрами – живі люди. Напружена праця як працівників відділення, так і суб’єктів господарської діяльності Христинівського та Монастирищенського районів, які сумлінно виконують обов’язок щодо своєчасності та повноти сплати податків до бюджетів.
 
Христинівська ОДПІ ГУ Мін доходів у Черкаській області
 
Власниками цифрових підписів від Міндоходів стали майже 400 платників Христинівського
 
   За півроку функціонування Уманського Центру сертифікації електронних ключів 359 юридичних та фізичних осіб - платників Христинівського району отримали 408 безкоштовних посилених сертифікатів відкритих ключів. Реально заощаджено 34,7 тис. грн., які в майбутньому надійдуть до бюджету у вигляді податків.
Серед клієнтів центру – 246 фізичних осіб, 95 фізичних осіб-підприємців та 18 юридичних осіб.
    Фахівці Міндоходів нагадують, що ключі електронного цифрового підпису дають змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів Міністерства, а й до органів державної статистики України та Пенсійного фонду України.
 
Христинівська ОДПІ ГУ Мін доходів у Черкаській області
 
Порядок пересилання товарів міжнародними поштовими та експрес відправленнями
 
      При пересиланні товарів (за винятком підакцизних) міжнародними поштовими відправленнями (МПВ) на адресу одного одержувача громадянам необхідно пам’ятати такі основні правила:
 - товари фактурною вартістю менше 300 євро звільняються від оподаткування;
 - при пересиланні товарів частіше ніж один раз на добу вартість таких відправлень сумується. При цьому, товари не оподатковуються за умови, якщо їх сумарна вартість не перевищує 300 євро.
Водночас, товари, що переміщуються через митний кордон України, крім митного контролю можуть підлягати державному санітарно-епідеміологічному, ветеринарно-санітарному, фітосанітарному, екологічному та радіологічному контролю. У такому випадку митні органи залучають відповідних фахівців, уповноважених для проведення зазначених видів контролю.
    Відповідні норми визначено у ст.  319 та 237 Митного кодексу України від 13.03.2012 № 4495-VI.
 
Христинівська ОДПІ ГУ Мін доходів у Черкаській області
 
25.07.2013
 
Зарплата у „конвертах” - робота без гарантії, майбутнє без пенсії
 
    Погоджуючися на нелегальну або ж напівлегальну зарплату, тобто на зарплату у „конверті”, громадяни наражають себе на неприємності.
    Згідно з Податковим кодексом України доходи всіх громадян оподатковуються за ставкою - 15% (17%). І на сьогодні це не така значна сума. За часів оподаткування доходів громадян згідно із Декретом КМУ  „Про прибутковий податок з громадян” залежно від розміру доходів податок сягав навіть 40%. (Для порівняння: у розвинених країнах Європи ставка прибуткового податку сягає 45-50%).
    Головна небезпека “тіньової” зарплати, як і “тіньової” зайнятості, полягає не лише у тому, що бюджет недоотримує кошти. Відмовляючися від сплати пенсійних внесків, вони, з одного боку, не матимуть змоги отримати пенсію, яка б відповідала рівню їхньої реальної зарплати. З іншого - якщо держава платитиме цим людям навіть невелику соціальну пенсію, то це значить, що тягар їх утримання у старості ляже на плечі тих, хто сплачував внески на своє пенсійне страхування. А це – несправедливо із соціальної точки зору.
    Громадяни, які погоджуються на отримання “тіньової” заробітної плати, не лише сприяють розвитку тіньових схем, а й позбавляють себе соціальної захищеності. Ухиляючись від оподаткування шляхом мінімізації реальних доходів, вони позбавляють себе не тільки гідної пенсії у майбутньому, а й лікарняних, декретних виплат, отримання банківських кредитів тощо. Працівник, який отримує зарплатню неофіційно, повністю беззахисний перед роботодавцем. Адже домовленість про її розмір жодним чином не зафіксовано, і роботодавець сплачує платню доти, доки на те його воля.
    Отримуючи заробітну плату у „конверті”, працівник робить серйозне правопорушення - ухилення від оподаткування.
    Тож від власної байдужості й мовчазної бездіяльності кожен “трудовий нелегал” втрачає: трудову пенсію, відпускні за час щорічної відпустки, суму індексації заробітної плати у зв’язку зі зростанням цін, допомогу з тимчасової непрацездатності у випадку хвороби та інше.
    Отже самі працівники мають бути зацікавленими, щоб кожна гривня виплачувалася їм офіційно.
 
Христинівська ОДПІ
 
Підприємці теж хочуть відпочити
 
  Майже десяток бізнесменів-платників єдиного податку Монастирищенського району скористалися своїм правом на відпустку, яке передбачене 295 статтею Податкового кодексу.
     Нагадаємо, що суб’єкти господарювання, які обрали першу, другу групу спрощеної системи оподаткування і не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, або ж на період хвороби, підтвердженої копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Підставою для ненарахування єдиного податку спрощенцю у зв’язку з відпусткою чи лікарняним є заява довільної форми. При цьому у випадку лікарняного необхідно додати листок непрацездатності.
 
Христинівська ОДПІ
 
Телефонна лінія «Пульс» працює для клієнтів податкової та митниці
 
    Христинівська ОДПІ звертає увагу платників податків на те, що в Україні працює єдиний антикоррупційний сервіс Міністерства доходів і зборів України «Пульс» (044) 284 00 07.
    Представники бізнесу, в тому числі і суб’єкти ЗЕД, мають можливість оперативно вирішити суперечливі питання, що виникають як у сфері адміністрування податків, так і під час здійснення митного контролю й митного оформлення. Протягом першого півріччя 2013 року  до Христинівської ОДПІз «Пульсу» надійшло 1 звернення, яке було розглянуте у найкоротший  термін та  вирішенепо суті.
 
Дізнайся більше про свого бізнес – партнера на сайті Міндоходів України
 
     Для того, аби перевірити надійність Вашого ділового партнера достатньо знати його код ЄДРПОУ або ж точну його назву. Введіть відому Вам інформацію в одне з полів і наша система здійснить пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання і повідомить Вам про результати пошуку.
     Звертаємо  увагу, що оновлення баз даних відбувається 1 раз на місяць, отже, якщо юридична особа була зареєстрована, або внесена у одну із спеціалізованих баз протягом останніх 30 діб, дані щодо неї відображатись не будуть.
 
Христинівська ОДПІ
 
Враховуємо потреби платників податків
 
  Центри обслуговування платників податків - це поступ до європейського рівня обслуговування, забезпечення повного спектру адміністративних та консультативних послуг для суб’єктів господарювання. Втішно, що платники податків це розуміють та позитивно схвалюють роботу ЦОППів.
    Наразі, за піврокуроку загальна кількість послуг, наданих в Центрі обслуговування платників податків при Христинівській ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області складає 7000 тис. З них:
- адміністративні послуги – 2,8тис.;
- інформативні (консультативні) послуги – 0,8тис.;
- прийом вхідної кореспонденції – 2,9тис.;
     Нагадуємо, що ЦОПП Христинівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області працює з понеділка по п’ятницю з 9 години ранку – до 20.00 та в суботу з 9.00 до 16.00 за адресою: вул. м. Монастирище, вул. Леніна 103.
 
Христинівська ОДПІ
 
17.07.2013
 
Платники Монастирищенського району
перерахували до бюджету  21944,7 тис. грн.
 
   Це на 2307,9 тис.грн. перевищує показники минулого року. Із загальної суми надходжень понад 5565,9 тис.грн. отримала державна скарбниця та 16378,8 тис. грн. – місцевий бюджет. Про це повідомила в.о. начальника Христинівської ОДПІ ГУ Міндоходів Галина Бенедь.
   Вона зазначила, що найбільша питома вага в структурі податкових надходжень до державного бюджету приходиться на ПДВ – 34,6% та податок на прибуток – 61,7%,  до місцевого -  податок на доходи фізичних осіб – 69,6 %.
Христинівська ОДПІ
 
На Монастирищині 1560  громадян займаються бізнесом
 
   Протягом останніх шести місяців розпочали свою діяльність 56 фізичних осіб підприємців, а загальна чисельність суб’єктів господарювання у Монастирищенському районі становить 1560 осіб. За рахунок сплати ними податків і зборів бюджети отримали близько 2728,7 грн., а це на 560,6 тис.грн. більше, ніж торік.    
   Майже половина фізичних – осіб підприємців Монастирищиниобрали спрощену систему оподаткування, що є результатом лібералізації податкової політики стосовно малого та середнього бізнесу. Зростання числа платників єдиного податку призвело і до збільшення доходів місцевих бюджетів. За шість місяців «спрощенці» сплатили 1401,0 тис.гривень.
   До того ж, приватні підприємці мають можливість подавати заяви про перехід на спрощену систему оподаткування в електронному вигляді та протягом року змінювати групу або ставку податку. А також з 2013 року  платники єдиного податку першої та другої групи подають звітність раз на рік.
Христинівська ОДПІ
 
На Монастирищині платники спрямували до бюджету понад 64.7 тис.грн. екологічного податку
 
    Із внесених з початку року 64.7 тис.грн. екологічного податку, 26.1 тис.грн. було сплачено в липні.
  Зазначимо, що згідно Бюджетного кодексу України у 2013 році до спеціального фонду місцевих бюджетів зараховується 47 відсотків від сплачених сум екологічного податку (в 2012 році – 70), а до державного – 53 відсотки (в 2012 році – 30).
  Принагідно зауважимо, що граничним терміном подання Податкової декларації з екологічного податку за II квартал 2013 року є  9 серпня, а останнім днем сплати – 19 серпня 2013 року; за III квартал 2013 року – відповідно 11 листопада і 19 листопада; за IV квартал 2013 року – 10 лютого 2014 року та 19 лютого 2014 року.
Христинівська ОДПІ
 
За півроку працівники Міндоходів Черкаської області надали понад 532,5 тисячі послуг громадянам та бізнесу
 
         Так, надано 50,9 тисяч консультацій (в 1,6 раза більше ніж торік за 1 півріччя), прийнято 427,8 тисяч звітів, оформлено 14,1 тисячу митних декларацій, видано 25,3 тисячі реєстраційних номерів облікових карток та внесено зміни до реєстраційних даних, оформлено 15 тисяч безкоштовних ключів. Такі дані озвучив заступник начальника Головного управління Міндоходів у Черкаській області Павло Шпундра.
         Він нагадав, що для обслуговування громадян та бізнесу в області працюють 22 сервісних центри.В усіх без винятку центрах надаються фахові консультації з податкового, митного законодавства, а віднедавна – і законодавства щодо єдиного соціального внеску.У сервісних центрах Черкас, Золотоноші, Звенигородки та Умані оформлюється електронний цифровий підпис для здійснення в онлайн-режимі податкових та митних процедур. На 7 митних постах областіможна отримати актуальну інформацію з податкового законодавства. В посиленому режимі працюють бригади обласного просвітницького сервісу «Швидка допомога громадянам та бізнесу» та ініціативного проекту ГУ Міндоходів в області «Сучасні сервіси – селу Черкащини!». Проводяться виїзні тренінги по практичному використанню діючих електронних сервісів Міндоходів з використанням портативної комп’ютерної техніки.
          Також діє ряд обласних сервісів для інтернет-користувачів. Зокрема, щоденні он-лайн консультації для відвідувачів Черкаського інформаційно-ділового порталу www.city.ck.ua. За планом, у липні ц.р. на порталі відбудуться тематичні інтернет-конференції з запровадження РРО з контрольною стрічкою в електронному вигляді та з питань декларування доходів громадян. Також про новації податкового, митного законодавства та законодавства про ЄСВ оперативно дізнаватимуться користувачі  місцевих соціальних мереж, зокрема Черкаського форуму forum.ck.ua і Черкаси онлайн. Бажаючі отримають і фахові консультації.
         Для оперативного вирішення проблемних питань діє сервісна лінія Головного управління Міндоходів в області за номером 33-91-34 (0472).
         П.Шпундра наголосив, що Головне управління Міндоходів в області є стабільним і прогнозованим партнером для бізнесу, будує свою роботу відповідно вимог сьогодення, обслуговуючи кожну з категорій громадян та бізнесу у зручному для них форматі. «Бути корисними для громади, постійно полегшувати умови ведення бізнесу шляхом спрощення чинних процедур та запровадження корисних і головне безкоштовних сервісів паралельно з масштабною навчальною і просвітницькою діяльністю: таким є принцип нашої роботи», – підкреслив заступник начальника ГУ Міндоходів в області.
 
10.07.2013
 
Тимчасово припинили господарську діяльність – не забувайте звітувати
 
    Платник податків зобов’язаний за кожний звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Звітність подається до органу Міндоходів, в якому платник податків перебуває на обліку. Важливо пам’ятати, навіть якщо платник податків вирішив на певний період призупинити ведення своєї  господарської діяльності, то звітувати потрібно у будь-якому випадку.
    Нагадаємо, платник податків зобов’язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
     Звітність подається в один із таких способів:
- особисто платником або уповноваженою на це особою;
- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
     Відповідна норма передбачена ст.16, 49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями.
Христинівська ОДПІ
 
15 липня 2013 року – останній день сплати збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності за серпень
 
    Для платників збору за:
- провадження торговельної діяльності (крім торговельної діяльності з придбанням короткотермінового торгового  патенту),
- діяльності з надання платних послуг,
- здійснення торгівлі валютними цінностями останнім днем сплати такого збору за серпень 2013 року є 15 липня поточного року.
    Платники збору можуть також здійснити сплату збору авансовим внеском до кінця календарного року.
   Нагадуємо, що за провадження торговельної діяльності з придбанням короткотермінового торгового патенту сплата збору здійснюється не пізніше як за один календарний день до початку провадження такої діяльності. Водночас, термін сплати збору за здійснення діяльності у сфері розваг – щоквартально не пізніше 15 числа місяця, який передує звітному кварталу.
   Порядок та строки сплати збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності визначено ст. 267 Розділу XII Податкового кодексу України.
Христинівська ОДПІ
 
Вчасно звітуйте за квартал або півріччя 2013 року
 
    Останнім днем подання податкової декларації за II квартал поточного року буде 9 серпня 2013 року.  Останнім днем сплати суми податкового зобов’язання зазначеної у податковій декларації – 19 серпня 2013 року.
   Нагадуємо, платники, які звітують за квартал чи за півріччя подають податкові декларації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
    Також, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається наступний за вихідним або святковим операційний (банківський) день.
    Однак, термін сплати податків і зборів, у такому випадку, не переноситься. Тобто, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації. Така сума сплачується протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації.
    Відповідна норма передбачена ст.49, 57 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями та у листі ДПС України від 28.01.2013 1947/7/15-2117.
Христинівська ОДПІ
 
В ногу з сучасним
 
    Звітність в режимі on-line поступово стала невід’ємною  частиною повсякденного життя підприємців.
      Головні її перевага - полегшення роботи, суттєва економія часу та коштів, зменшення документообігу, скорочення термінів зустрічних перевірок, - зазначила в.о. начальника Христинівської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області Галина Бенедь.
    Вона також повідомила, що електронні ключі сьогодні дають змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів Міндоходів, а й до органів державної статистики та Пенсійного фонду України. Для електронного звітування необхідно укласти договір з податковою інспекцією та отримати електронний цифровий підпис. Такий підпис надається безкоштовно за адресою: м. Умань, пл. Леніна, 1, або ж у центрах обслуговування платників податків при Христинівській ОДПІ
    За її словами, детальну інформацію можна отримати на офіційному інформаційному ресурсі акредитованого центра сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів http://www.acskidd.gov.ua.
Христинівська ОДПІ
 
Надання різноманітних сервісів громадянам та бізнесу –
стратегічна ціль №1
 
     Якісне обслуговування платників, фахові консультації, ввічливість – це основні критерії, які визначають роботу фахівців Христинівської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Черкаській області. На цьому під апаратної наради з трудовим колективом наголосила в.о.начальника інспекції Галина Бенедь.
     «Сьогодні органи Міндоходів – високопрофесійна сервісна служба, і основний пріоритет нашої роботи – забезпечити максимально комфортні умови для бізнесу, – зазначила очільниця інспекції. – Чимало вже зроблено в цьому напрямку: запроваджено сервіси «Пульс», «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», «Єдина база податкових знань», «Реєстр платників ПДВ», працюють Центри обслуговування платників».
    Вона також підкреслила, що подальша робота кожного повинна базуватися, насамперед, на максимально прозорих стосунках з платниками податків. Закладений фундамент вже є, це - постійне вдосконалення  законодавства,  спрямоване на стимулювання розвитку бізнесу та інвестиційного клімату, створення рівних конкурентних умов для підприємців.
    «Приємно відзначити, що бізнес позитивно оцінює нововведення Міндоходів, сумлінно сплачує податки та збільшує надходження до бюджету. Так, за 6 місяців 2013 року  платники Христинівського та Монастирищенського районів перерахували до скарбниці держави 44,5 млн. грн., що майже на 0,3 млн. грн. більше, ніж торік», – підсумувала Галина Бенедь.
Христинівська ОДПІ
 
На «рахунку» кожен платник податків
 
     Мале підприємництво є одним з важливих факторів розвитку економіки та забезпечення зайнятості населення Христинівського та Монастирищенського районів. А завдяки відповідній специфіці даних районів – це основний бюджетоформуючий контингент, адже 99 відсотків зареєстрованих платників податків (юридичних та фізичних осіб) відносяться до малого бізнесу. Тому кожен платник, з моменту започаткування власної справи, є особливим для працівників Міндоходів відповідних територіальних одиниць.
   Та без відповідних знань не завжди громадяни зважуються розпочати власну справу. Саме тісна та плідна співпраця працівників Христинівської ОДПІ з Монастирищенським та Христинівськими районними центрами зайнятості має на меті допомогти громадянам, які вирішили розпочати підприємницьку діяльність.
   Для них, майбутніх підприємців, періодично проводяться семінари-практикуми присвячені питанням порядок ведення обліку та звітування на спрощеній та загальній системах оподаткування, оформлення найманих працівників, а також можливістю скористатися безкоштовними електронними сервісами, які пропонує Міністерство доходів і зборів України. Крім того, розроблена тематична друкована продукція, яку кожен «першовідкривач» отримує при взятті на облік.
    Як показує практика, результативність таких заходів досить висока. Адже ті, хто вирішив відкрити власну справу, спробувати сили на підприємницькому поприщі, чітко розуміють які у них виникають зобов'язання перед бюджетом, який вибрати вид діяльності аби він був вдалим для ведення бізнесу.
    До речі, з початку року тільки по Христинівському районі 4 колишніх безробітних започаткували власну справу. Всього на обліку в Христинівській ОДПІ 1473 фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку (Монастирищанський район – 886, Христинівський – 587). До місцевого бюджету від вказаної категорії платників з початку року надійшло 2372,0 тис. грн.
Христинівська ОДПІ
 
Розгляд звернень громадян за І півріччя 2013 року
 
    Робота зі зверненнями громадян – це важливий напрямок діяльності фахівців Міндоходів Христинівського та Монастирищенського районів, оскільки таким чином забезпечується зворотній зв'язок з громадськістю  та відбувається формування ідеології добровільної сплати податків.
     До Христинівської ОДПІ ГУ Мін доходів Черкаської області за І півріччя 2013 року надійшло 2 письмових  звернення громадян, що в порівнянні з аналогічним періодом 2012р. більше на 1 звернення.
    Основними питаннями, що порушувалися у письмових зверненнях, були такі: інформування про ухилення від сплати податків, надання податкових консультацій з податку на доходи фізичних осіб.
    Всі звернення розглянуті у встановлені законодавством терміни.  За результатами розгляду всі звернення вирішено позитивно.
   Посадовими особами Христинівської ОДПІ здійснено 3 прийоми громадян, з них 2 виїзних, на яких були розглянуті  і надані усні відповіді на 4 заяви. У зверненнях громадян на прийомах порушувались наступні питання: щодо надання податкової консультації з податку на доходи фізичних осіб, реструктуризації податкового боргу, плати за землю та реєстрації касових апаратів.
Христинівська ОДПІ
 
 
На Монастирищиніпереобладнано 45.6 % РРО
 
    За інформацією Христинівської ОДПІ (Монастирищенське відділення)ГУ Міндоходів у Черкаськійобласті 45,6 % платників податків району, використовують „оновлені” касові апарати, які формують електронну стрічку і автоматично передають дані про готівкові операції на сервер Міндоходів. Нагадаємо, що придбати касові апарати або переобладнати діючі РРО спеціальними модемами, суб'єкти господарювання, які застосовують РРО, мали б  до 1 липня 2013 року. Втім, цей, так званий, адаптаційний період та мораторій на застосування штрафних санкцій, передбачений Законом України від 6 липня 1995 № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, подовжено до 1 січня 2014 року. Саме з цієї дати за неподання звітності в електронному вигляді передбачається певна відповідальність.
   Наразі фахівці підрозділів Міндоходів радять усім суб'єктам господарювання, які застосовують РРО, не баритися. Модернізувати свій касовий апарат можна у відповідних сервісних центрах.  
Христинівська ОДПІ (Монастирищенске відділення)
 
«Електронний ключ» гарантує таємницю листування
 
    Безкоштовні «електронні ключі», які видають у пунктах реєстрації користувачів Головних управлінь Міндоходів України, сьогодні більш популярні серед підприємців, бухгалтерів – словом людей, які займаються бізнесом. Природно, що для економії своїх сил та часу вони віддають перевагу електронному документообігу.
    Втім, сфера використання сертифікатів електронного цифрового підпису набагато ширша, стверджують  Христинівській ОДПІ (Монастирищенське відділення), де видали близько 340 «електронних ключів».
    Власники «електронних ключів», можуть не лише подавати через Інтернет податкову звітність, інші документи, пов’язані з діловодством, а й використовувати сертифікат цифрового підпису, приміром, для більш надійного захисту свого «електронного» листування. Для цього потрібно, щоб і відправник, і адресат, який повинен «відкрити» лист, мали сертифікати електронних підписів.
   Словом, в епоху сучасних телекомунікацій «електронні ключі» можуть підійти до багатьох «віртуальних замків».
   Нагадуємо, щоб отримати сертифікат цифрового підпису, необхідно звернутися ЦОПП Христинівської ОДПІ (Монастирищенське відділення), який знаходиться за адресою:  Черкаська обл., м. Монастирище, вул. Леніна 103.
    При собі треба мати копії паспорта та реєстраційного номеру облікової картки платника податків (більш відомий як ідентифікаційний код), а також електронний носій (CD, DVD, «флешка») для запису файлу «ключа». Написавши заяву за встановленою формою, ви стаєте власником «віртуального підпису».   Довідки за телефоном: 2-50-62
Христинівська ОДПІ (Монастирищенске відділення)
 
Верховна Рада України відтермінувала сплату податку на нерухомість
 
     4 липня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні Закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості. Відповідно до Закону податок на нерухомість сплачуватиметься фізичними особами у 2014 році за поточний 2013 рік.
   Законом також переглянуто розміри житлової нерухомості, на яку застосовуватимуться пільги.
      Так, пільга застосовуватиметься для власників:
- квартир, сумарна житлова площа яких не перевищує 120 м. кв.;
-  будинків, сумарна житлова площа яких не перевищує 250 м. кв.;
- квартир та будинків – 370 м. кв.
      Ставки податку будуть диференційовані.
      Для власників:
- квартир - не більше 1 відсотка мінімальної заробітної плати (м.з.п), житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, 2,7 % у разі перевищення;
- будинків - не більше 1 відсотка м.з.п., житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, 2,7 % у разі перевищення;
- квартир та будинків не більше 1 відсотка м.з.п., житлова площа яких не перевищує 740 кв. метрів, 2,7 % у разі перевищення;
   Враховуючи нові правила оподаткування житла, громадяни, які вже сплатили податок можуть повернути сплачені кошти після набрання чинності цього Закону. Для цього їм потрібно звернутися із заявою до податкової інспекції (територіальних органів Міндоходів).
     Разом з цим, сплачені кошти в поточному році можуть бути зараховані для сплати податку у 2014 році.
    У Міністерстві запевняють, що платникам податків не має підстав для хвилювання. Відповідно до Податкового кодексу для подання заяви щодо повернення надміру сплачених коштів у них є три роки.
За матеріалами Прес-служби Міндоходів
 
Міндоходів планує вдосконалити
порядок пересилання приватних поштових посилок
 
   Міністерство доходів і зборів України підготувало та винесло на громадське обговорення законопроект, який має на меті вдосконалити спрощений порядок пересилання товарів через митний кордон України, аби максимально унеможливити його нецільове використання і разом з тим  зберегти звичний для громадян і відповідний європейським стандартам спрощений порядок переміщення товарів.
     Нагадаємо, діюче законодавство передбачає спрощений порядок перетину кордону товарами, що пересилаються громадянами для особистих та сімейних потреб, не пов’язаних із підприємницькою діяльністю.  З  таких посилок не сплачуються митні платежі.
     Проте аналітики Міндоходів виявили численні випадки, коли спрощений порядок пересилки товарів використовується підприємцями у комерційних цілях.  Зокрема, розповсюдженою є практика переміщення через митний кордон України товарів однорідного характеру або подрібненими партіями у дозволеному вартісному і ваговому еквіваленті та як правило кожного дня (раз на 24 години). 
   Також типовим є випадок, коли суб’єкт підприємницької діяльності в Україні замовляє у юридичної особи за кордоном партію товарів, що надходить окремими міжнародними поштовими та/або експрес-відправленнями, вартість кожного з яких не перевищує неоподатковану митну вартість (300 євро), а одержувачами зазначаються інші фізичні особи. Для отримання вказаних відправлень фактичний замовник товару пред’являє довіреності від фізичних осіб, визначених як одержувачі відправлень, і фактично отримує комерційну партію товарів, але без оподаткування митними платежами.
     З огляду на це, в законопроекті передбачається, що у разі,  якщо товари, які пересилаються через митний кордон України, мають ознаки подрібненої партії товарів та/або товарів, які зазвичай не використовуються для задоволення звичайних повсякденних потреб громадян, такі товари незалежно від їх фактурної вартості підлягають письмовому декларуванню. Такими ознаками можуть бути:
1) споживчі якості товарів, що свідчать про їх застосування в промисловості, а не для задоволення звичайних повсякденних побутових потреб громадян та/або
2) кількість та однорідність товарів (найменування, розмір, фасон, колір тощо)
3) періодичність переміщення товарів.
    Крім цього, у законопроекті пропонується  дещо зменшити неоподатковану вартість індивідуальної посилки – з 300 євро до 100 євро. Також передбачається створення системи обміну інформацією між органами Міндоходів та операторами поштового зв’язку, експрес-перевізниками, поширення митного контролю на місця міжнародного поштового обміну та центральні (регіональні) сортувальні станції.
   Фахівці Міністерства підкреслюють, що жодних змін ставок оподаткування чи запровадження нових форм документів, необхідних при митному контролі, законопроектом не передбачається.
        Із переліком  товарів, які  відповідно до п.10.ст.374 Митного кодексу при ввезенні (пересиланні) на митну територію України громадянами звільняються від оподаткування митними платежами, можна ознайомитися на сайті Міндоходів http://minrd.gov.ua/mk/rozdil-12/glava-55/
 
За матеріалами Прес-служби Міндоходів
 
Міндоходів готове до використання векселів при адмініструванні ПДВ
 
   Міністерство доходів і зборів України готове до адміністрування відшкодування податку на додану вартість шляхом оформлення казначейських фінансових векселів, що передбачається прийнятим сьогодні Верховною Радою України у другому читанні законопроектом №2847 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення процедури стосовно фінансових векселів, а також законопроектом №2290-а  про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" (щодо реструктуризації бюджетної заборгованості).
   Запровадження фінансових казначейських векселів, з одного боку,  дозолить спростити і прискорити процедуру відшкодування ПДВ для платників податків, з іншого – допоможе частково зняти навантаження з бюджету.
   «У зв’язку із запровадженням інструменту фінансових казначейських векселів Міністерство доходів і зборів не тільки не знизить контроль за чистотою декларування, а й посилить роботу щодо попередження формування фіктивного податкового кредиту задля відшкодування ПДВ. Сучасні аналітичні методи та об’єднання податкового та митного аудиту дозволяють Міністерству посилити заходи боротьби з випадками податкових шахрайств з метою мінімізації податкових зобов’язань чи ухилення від оподаткування, в т.ч. щодо упередження незаконного відшкодування з бюджету ПДВ», - підкреслив Міністр Олександр Клименко.
  Враховуючи суспільний резонанс довкола питання запровадження фінансового казначейського векселя задля відшкодування ПДВ, вважаємо за доцільне підкреслити наступне.
   По-перше, отримання платниками податку бюджетного відшкодування шляхом видачі фінансових казначейських векселів базується на принципі добровільності. Тобто самі платники зможуть визначати в якій формі отримувати бюджетне відшкодування: грошима чи векселями. Адже відшкодування здійснюється за заявою платника податків. Нагадаємо, пропозиції відносно можливості запровадження механізму відшкодування податку на додану вартість  шляхом випуску цінних паперів ініційовані платниками податків.
   По-друге, така можливість не  поширюватиметься на автоматичне бюджетне відшкодування, яке проводитиметься як і зараз лише грошовими коштами. Відповідно бюджетне відшкодування ПДВ шляхом оформлення фінансового казначейського векселя пропонується проводити лише для тих платників, які не отримали право на автоматичне бюджетне відшкодування, оскільки не відповідають встановленим Податковим кодексом критеріям. Видача фінансового казначейського векселя прирівнюється до видачі платнику податку суми бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів із бюджетного рахунку на рахунок платника податку.
       По-третє, така можливість запропонована як тимчасова, до 1 січня 2014 року. До цього періоду платник податку матиме право за власним бажанням отримати в рахунок бюджетного відшкодування ПДВ фінансові казначейські векселі. Ведення реєстру векселів здійснюється Державною казначейською службою України. Строк обігу векселів – до 5 років,  дохідність векселів – 5% річних. Виплата доходу за векселями відбуватиметься в момент їх пред’явлення до сплати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. Сума ПДВ, що підлягає відшкодуванню з бюджету, поділятиметься на рівні частини, на кожну з яких буде оформлюватися окремий вексель із строком платежу один, два, три, чотири та п’ять років.
     По-четверте, відповідно до законопроекту, платник податку має право сплачувати суми узгоджених грошових зобов’язань (податкові зобов’язання, податковий борг), що сплачуються до Держбюджету, шляхом пред'явлення для сплати  фінансового казначейського векселя (не раніше настання строку платежу, визначеного в векселі).
     Позитивну різницю між сумою узгодженого податкового зобов’язання, яку платник бажає погасити векселем та сумою векселя, він доплачуватиме коштами.   На суму від’ємної різниці між сумою узгодженого податкового зобов’язання, яку платник бажає погасити векселем та сумою векселя, він матиме право за бажанням  або отримати коштами, або отримати нові векселі, в яких дата сплати векселя може бути перенесена (відтермінована) на будь-яку іншу дату, що настає за датою сплати векселя, в межах календарного року, на який припадає дата сплати векселя.
 
За матеріалами Прес-служби Міндоходів
 
Звітуйте вчасно!
 
    Останнім днем подання податкової декларації за II квартал поточного року буде 9 серпня 2013 року.  Останнім днем сплати суми податкового зобов’язання зазначеної у податковій декларації – 19 серпня 2013 року.
   Нагадуємо, платники, які звітують за квартал чи за півріччя подають податкові декларації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
    Також, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається наступний за вихідним або святковим операційний (банківський) день.
    Однак, термін сплати податків і зборів, у такому випадку, не переноситься. Тобто, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації. Така сума сплачується протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації.
     Відповідна норма передбачена ст.49, 57 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями та у листі ДПС України від 28.01.2013 1947/7/15-2117.
 
***
 
   Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом  реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Головне управління Міндоходів у Черкаській області
 
Новостворений підприємець: коли надавати перший звіт про доходи
 
   Головне управління Міндоходів у Черкаській області нагадало підприємцям про терміни та порядок звітування. Так, відповідно до пп.177.5 ст.177 Податкового кодексу України фізичні особи - підприємці подають до територіального органу Міндоходів податкову декларацію за своїм місцезнаходженням за результатами календарного року у строки, встановлені цим кодексом для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи. Форма такої декларації та Інструкція щодо її заповнення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 07.11.11 №1395.
    Річну податкову декларацію підприємцям слід подати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.
    Якщо фізична особа – підприємець зареєстрована протягом року в установленому законом порядку або перейшла на загальну систему оподаткування із спрощеної, то така фізична особа – підприємець має подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування, у розділі IIIякої відобразити доходи, отримані нею як фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності за період від дати державної реєстрації підприємцем.
       Відомості про доходи, отримані фізичною особою – підприємцем від діяльності, яка не пов’язана з підприємницькою, зазначаються річній Декларації.
    Водночас рекомендуємо підприємцям активно використовувати для отримання відповідей сервіс «База знань» на офіційному сайті Міністерства доходів і зборів minrd.gov.ua. «База знань» - це згруповані за видами платежів запитання – відповіді, які використовуються  працівниками Міндоходів для надання консультацій платникам. Вказані запитання – відповіді містять офіційну позицію Міндоходів та є обов’язковими для використання працівниками відомства при підготовці відповідей платникам. 
 
***
 
    Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом  реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Головне управління Міндоходів у Черкаській області
 
 
Перерахунок сум доходів
у випадку надання податкової соціальної пільги
 
   Податковий агент, який застосовує податкову соціальну пільгу до нарахованої платнику податку місячної заробітної плати, повинен провести перерахунок суми нарахованого доходу та наданої ПСП.
    Роботодавець платника податку зобов’язаний здійснити, у тому числі за місцем застосування податкової соціальної пільги, перерахунок суми доходів, які були нараховані такому платнику у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги. Перерахунок здійснюється з урахуванням положень абз. другого п.167.1 ст.167 Податкового кодексу України.
     Зокрема, перерахунок податку на доходи фізичних осіб здійснюється:
- за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року;
- під час проведення розрахунку за останній місяць застосування податкової соціальної пільги у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника податку або у випадках, коли така ПСП не повинна була застосовуватися;
- під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем.
   Водночас, для визначення правильності оподаткування, роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів і утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках, незалежно від того, чи має платник право на застосування ПСП. Тобто, роботодавець (податковий агент) може виправити  будь-які помилки у разі їх допущення під час утримання ПДФО.
   Порядок проведення перерахунку сум доходів та наданих податкових соціальних пільг встановлений п.169.4 ст.169 ПКУ (із змінами та доповненнями).
 
Замінено сертифікат центрального шлюзу
приймання електронної звітності
 
    У зв’язку з утворенням Міністерства доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної митної служби України та Державної податкової служби України замінено сертифікат центрального шлюзу приймання електронної звітності Міністерства доходів і зборів України.
  Платникам, які використовують видані Акредитованим центром сертифікації при Міндоходів (та іншими АЦСК у відповідності до формату) електронні цифрові підписи та програмне забезпечення, для шифрування електронної звітності на центр обробки електронної звітності Міндоходів необхідно використовувати технологічний сертифікат «MINRD_otr.cer», який розміщено за посиланням http://minrd.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro-ele/edina-adresa/.
Просимо вибачити за тимчасові незручності!
 
***
 
   Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
 
Запроваджено нові форми реєстраційних документів
 
   З метою спрощення процедури отримання послуг електронного цифрового підпису від Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту (далі – АЦСК ІДД) запроваджено нові форми реєстраційних документів.
  Одночасно інформуємо, що разом із новими формами реєстраційних документів віддаленими пунктами реєстрації користувачів АЦСК ІДД до 01 липня 2013 року будуть прийматись і форми попереднього зразка!
   Нові форми реєстраційних документів ви можете завантажити з офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД за адресою http://www.acskidd.gov.ua.
 
Почути кожного абонента
 
    Робота працівників Міндоходів завжди спрямована на дієвий зворотний зв'язок. Втішно, що забезпечення прямого телефонного спілкування платників податків з посадовими особами Христинівської ОДПІГУ Міндоходів у Черкаській області– це один із чинників, що формують довіру та партнерство.
    Основна мета запровадження телефонних сеансів «Гарячої лінії» – почути кожного абонента, оперативно надати кваліфіковані роз’яснення з актуальних питань оподаткування.
   Наводимо деякі запитання громадян, що нещодавно надійшли на «Гарячу лінію». Відповіді надававала в.о.начальника Христинівської ОДПІ Галина Бенедь.
   Яким чином, фізична особа, може повідомити про вибір іншого об’єкта оподаткування, ніж того в якому вона приписана, з метою застосування пільги по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
    Відповідь: Відповідно до пп.265.2.1 п.265.2 ст.265 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - податок), є об’єкт житлової нерухомості.
База оподаткування об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється органом державної податкової служби на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно (пп.265.3.2 п.265.3 ст.265 ПКУ).
   Згідно з пп.265.4.1 п.265.4 ст.265 ПКУ база оподаткування об’єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:
а) для квартири - на 120 кв. метрів;
б) для житлового будинку - на 250 кв. метрів.
   Таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об’єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа - платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об’єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.
   Обчислення суми податку з об’єктів житлової нерухомості, які знаходяться у власності фізичних осіб, проводиться органом державної податкової служби за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості (пп.265.7.1 п.265.7 ст.265 ПКУ).
   Податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті, та платіжні реквізити надсилаються органами державної податкової служби платникам за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості до 1 липня звітного року за формою, встановленою у порядку, визначеному ст.58 ПКУ (пп.265.7.2 п.265.7 ст.265 ПКУ).
   Отже, фізична особа, у власності якої перебуває декілька об’єктів житлової нерухомості, має право один раз за базовий податковий (звітний) період застосувати пільгу щодо об’єкта житлової нерухомості, звернувшись до 1 липня звітного року з письмовою заявою про вибір об’єкта житлової нерухомості до органу Міндоходів за місцем знаходження такого об’єкта житлової нерухомості.
   Які документифізична особаповинна подати для уточнення суми з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
   Відповідь: Відповідно до пп.265.7.1 п.265 ст.265 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) обчислення суми податку з об’єктів житлової нерухомості, які знаходяться у власності фізичних осіб, проводиться органом державної податкової служби за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості.
   Згідно з пп.265.7.2 п.265.7 ст.265 податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті, та платіжні реквізити надсилаються органами державної податкової служби платникам за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості до 1 липня звітного року за формою, встановленою у порядку, визначеному ст.58 ПКУ.
   Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Фахівці Міндоходівнадсилаютьподаткове повідомлення-рішення зазначеному власнику після отримання інформації про виникнення права власності на такий об’єкт.
   Відповідно до пп.265.7.3 п.265.7 ст.265 ПКУ платники податку на підставі документів, що підтверджують їх право власності на об’єкт оподаткування та місце проживання (реєстрації), мають право звернутися до місцевих податкових інспекцій Міндоходів для звірки даних щодо житлової площі житлової нерухомості, пільги зі сплати податку, ставки податку та нарахованої суми податку.
   Якщо фізична особа не згодна з розрахунками сум податку органу Міндоходів, вона має право звернутися до такого податкового органу для звірки даних щодо об’єкта оподаткування на підставі документів, які підтверджують право власності на нерухомість.
 
Земля - годівниця!
 
   Христинівський та Монастирищенські районимаютьзначнуплощу земельних ділянок і величезну протяжність, до їхскладу входять пятдесятдві адміністративні одиниці(Христинівський район – 22 сільські ради, Монастирищенський – 30). Тому в літній період першочерговим завданням для Христинівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській областіє нарахування та сплата громадянами земельного податку.
   Чинним податковим законодавством передбачено, що використання землі в Україні є платним. Податок стягується у вигляді орендної плати за землю та податку на землю.
   Всього на обліку в Христинівської ОДПІ обслуговується близько 19 тисяч громадян та 325 орендарів земельних ділянок. Тільки за минулий рік ними сплачено земельного податку до місцевого бюджету понад 3,6 мільйони гривень.
   Христинівська ОДПІнагадує всімжителям підпорядкованих районів про настання термінів сплати податку на землю. Сплата повинна здійснюватись протягом 60 календарних днів з моменту отримання податкового повідомлення - рішення, але не пізніше 29 серпня.
   Для отримання податкових повідомлень - рішень з сумами податку, що підлягає до сплати в бюджет, а також реквізитами для перерахування коштів жителі Христинівкиможуть звернутися до Центру обслуговування платників податків, який розташований за адресою: вул. Івана Гонти, 2,м. Христинівка, а жителі м. Монастирище-до Центру обслуговування платників податківза адресою: вул. Леніна, 103, м. Монастирище.
Христинівська ОДПІ
 
Платники Христинівського та Монастирищенського районів спрямували до бюджету понад 174тис. грн. екологічного податку
 
   Із внесених з початку року 174,7 тис. грн. екологічного податку, 109,6тис.грн., або ж 63%було сплачено платниками Христинівського району.
Зазначимо, що згідно Бюджетного кодексу України у 2013 році до спеціального фонду місцевих бюджетів зараховується 47 відсотків від сплачених сум екологічного податку (в 2012 році – 70), а до державного – 53 відсотки (в 2012 році – 30).
   Принагідно зауважимо, що граничним терміном подання Податкової декларації з екологічного податку за II квартал 2013 року є  9 серпня, а останнім днем сплати – 19 серпня 2013 року; за III квартал 2013 року – відповідно 11 листопада і 19 листопада; за IV квартал 2013 року – 10 лютого 2014 року та 19 лютого 2014 року.
ХристинівськаОДПІ
 
Христинівські платники єдиного податку за І півріччя 2013 року сплатили до бюджету 1,3 млн. грн.
    Це на 0,5 млн. грн. більше надходжень аналогічного періоду минулого року. Збільшення надходжень відбулось за рахунок фізичних осіб – підприємців.
   Зростанню надходжень сприяли покращення та розширення рівня сервісних послуг для платників, удосконалення адміністрування податків, впровадження електронного документообігу.
   Станом на 01.07.2013 року на обліку в районі перебуває платниківєдиного податку – 587, з яких :
І – групи – 155
ІІ – групи – 357
ІІІ – групи – 75
Христинівська ОДПІ
 
За 6 місяців поточного року громадяни Христинівщини отримали 624 реєстраційних номерів
    Третина з них, а саме 168 реєстраційних номерів облікової картки платника податку отримали особи віком до 16 років. У переважній більшості це діти, які готуються до зовнішнього незалежного оцінювання та до подальшого вступу в вищі навчальні заклади; ті, хто отримали призові винагороди за участь у олімпіадах; діти-сироти, над якими здійснюється опікунство та ті дітки, хто має намір виїхати за кордон.
 
Христинівська ОДПІ
 
З початку року Центр обслуговування платників Христинівської ОДПІ надав понад 15тисяч послуг
    Центр обслуговування платників податків при Христинівській ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області втілює ідею комфортного обслуговування суб’єктів підприємництва та громадян. Тут працюють за єдиними стандартами податкового сервісу, щодня обслуговуючи в середньому до півсотні платників.
   З початку року Центром обслуговування надано понад15тисяч різноманітних послуг. Переважна більшість з них – адміністративні. Серед них 1127 займають видані громадянам облікові картки платників податків, 804– реєстрація книг обліку доходів і витрат, 165– видача свідоцтв платника єдиного податку, 2569 – приймання податкової звітності, великою популярністю серед відвідувачів Центру користуються податкові консультації. Їх було надано більше 2тисяч. 8 тисячі послуг були пов’язані з реєстрацією документів.
   Також платники мають можливість отримати в приміщенні Центру безкоштовний електронний підпис для подальшого звітування мережею Інтернет.
ХристинівськаОДПІ
 
Працівники Міндоходів Христинівщини рекомендують платникам району не зволікати з переходом на електронну стрічку касових апаратів
 
    Станом на 01 червня 2013 року до Системи зберігання і збору даних реєстраторів розрахункових операцій Міністерства доходів і зборів України в Христинівському районі приєднано 28 РРО.
   Відтак, у Христинівській ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області нагадують, що відповідальність за недотримання нових норм законодавства. мала б наступити з 1 липня 2013 року. Втім, цей, так званий, адаптаційний період та мораторій на застосування штрафних санкцій., передбачений Законом України від 6 липня 1995 № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, перенесено на 1 січня 2014 року. Саме з цієї дати за неподання звітності в електронному вигляді передбачається певна відповідальність. До тих, хто не працюватиме за новими вимогами, будуть застосовуватися штрафні санкції у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
    Нагадуємо, що з 1 січня цього року усі користувачі касової техніки повинні перейти на електронну звітність касових апаратів. Для цього суб’єктам господарювання необхідно звертатися до Центрів сервісного обслуговування або виробників касової техніки для проведення відповідного доопрацювання існуючих моделей касових апаратів, обладнавши їх новими модемами, або придбати нову техніку.
ХристинівськаОДПІ
 
 
На Христинівщині збільшились надходження громадян від плати за землю
 
   За 6 місяців 2013 року від фізичних осіб району, що мають у власності або у використанні земельні ділянки надійшло 632,8 тис. грн., що на 19,1 тис. грн. більше, ніж сплачено за аналогічний період  минулого року. Зауважимо, що сплата власниками і користувачами земельних ділянок податків на землю є одним із істотних джерел наповнення місцевого бюджету.
    Вказана обставина свідчить про наявність сприятливого податкового клімату, підвищення рівня громадянської правосвідомості та податкової культури серед населення Христинівського району.
  «Добровільнасплата податків- це демонстрація взаємної довіри і партнерських відносин між платниками податків і державою. Своєчасносплачуючи податки, громадяни роблять свій індивідуальний внесок у добробут держави »- вважає в.о.начальника Христинівської ОДПІ ГУ Мін доходів Черкаської області Галина Бенедь.
ХристинівськаОДПІ
 
Нові декларації по ресурсних платежах
 
    Христинівська ОДПІ ГУ Міндоходів Черкаської області нагадує, що затверджена нова форма податкової декларації збору за спеціальне використання води (далі - спецводокористування). Офіційна публікація нової форми декларації відбулася в першому кварталі 2013 р.
    Згідно пункту 46.6 статті 46 Податкового кодексу України нові форми декларацій (розрахунків), набувають чинності для складання звітності з податкового періоду, наступного податкового періоду, в якому відбулося їх обнародування.
     Не дивлячись на те, що форма декларації змінилася, порядок і принцип її заповнення залишилися тими самими, тобто сума збору обчислюється наростаючим підсумком з початку року.
  Звітний період для платників спецводокористування дорівнює календарному кварталу. У зв'язку з цим декларацію по новій формі платники повинні надати за наслідками Iпівріччя  2013 року  протягом 40 календарних днів, починаючи з 1 липня 2013 р. За неуявлення або невчасне надання декларації чинним законодавством передбачені штрафні санкції: за перше таке порушення штраф у розмірі 170 грн., а за повторне протягом календарного року — 1020 грн.
ХристинівськаОДПІ
«Вісник» читай – влітку відпочивай!
 
    Надіславши заповнену анкету учасника з 13 травня до 25 липня (анкети учасника розміщуються на сторінках журналу «Вісник податкової служби України», анкета надсилається: поштою за адресою:04071 м.Київ, вул. Хорива,24; електронною поштою: [email protected]; на сайті visnuk.com.ua) та копію документа про передплату, передплатники беруть участь у розіграші подарунків:
- 5 путівок на відпочинок у Туреччині (на одну особу);
- 145 подарунків для відпочинку на пікніку: 5 велосипедів, 10 палаток, 10 рюкзаків, 20 пікнікових наборів, 50 спальних мішків, 50 ізотермічних сумок.
Розіграш подарунків серед надісланих анкет відбудеться 31 липня. Список переможців буде опубліковано  на сторінках журналу «Вісник податкової служби України».
Реквізити для передплати журналу:
·        на пошті: індекси 22600 (рос.), 22599 (укр.);
·        на сайтах: visnuk.com.ua; presa.ua;
·        у регіональних філіях при кожному територіальному органі Міндоходів України найкраща вартість;
·        у редакції (044) 501-06-43.
   Христинівська ОДПІ запрошує суб’єктів господарювання та громадян приєднатися до когорти передплатників журналу «Вісник податкової служби України» та бути в курсі всіх новацій податкового та  митного законодавства, а також єдиного соціального внеску.
 
ХристинівськаОДПІ
 
03.07.2013
 
До Дня працівника державної податкової служби України
 
   Сила держави – в бюджеті. Це є аксіомою, яка не потребує ні підтверджень, ні доведень. Головне завдання працівників Міндоходів та зборів – не допустити втрат до бюджетів усіх рівнів та забезпечити їх якісне наповнення. Згідно з указом Президента України з 2005 року 2 липня є Днем працівника державної податкової служби України.
    Історія податкової служби України веде свій відлік з 1 липня 1990 року (коли постановою Ради Міністрів Української РСР “Про створення державної податкової служби Української РСР” було регламентовано створення державної податкової служби в системі Міністерства фінансів УРСР).
   За 23 роки діяльності податкова служба пройшла не один етап реорганізації та модернізації з метою наближення податкової системи України до європейського рівня. Христинівська МДПІ декілька разів змінювала свою назву та регіон обслуговування, однак завдання при цьому завжди залишалось незмінним – наповнення державної казни та належний контроль за сплатою податків. Все це відбувалось під чітким та цілеспрямованим керівництвом начальників податкової інспекції в Монастирищенському районі: Чорнодіда В.П., Кирилюк К.П., Пасєки Є.В.
   Самовіддано та професійно, впродовж багатьох років працювали в податковій системі: Чернова К.О., Коваленко В.Г., Корнійчук О.А., Літвіцька К.І., Брітан В.Б., Гащак Р.М., Цимбал К.А., Стасюк Ю.В., Юрченко О.А.
    Податкова служба (з 20 грудня 2012 року Міністерство доходів та зборів) це одна з ключових ланок, що забезпечує стабільне функціонування фінансової системи держави. Отже, і завдання, які постають сьогодні перед її працівниками потребують максимум зусиль для їх ефективного і якісного виконання.
   На сьогодні Христинівська міжрайонна державна податкова інспекція ослуговуює Монастирищенський та Христинівський райони.
   З кожним роком спостерігається тенденція збільшення надходжень податків до бюджетів усіх рівнів. Не зважаючи на складні економічні умови, завдання по наповненню бюджетів виконуються в повному обсязі.
   Так, за 5 місяців 2013 року Христинівською МДПІ забезпечено надходжень по податках і зборах до бюджетів усіх рівнів у сумі 39 млн. 669 тис.грн., що на 18,1% перевищує відповідний показник минулого року. Отже, бюджет додатково отримав 2 млн. 570,6 тис. грн., за цими цифрами стоїть відповідальна і наполеглива праця колективу Христинівської МДПІ в кількості 40 осіб, близько 84% якого складають жінки.
   Неможливо було б досягти таких високих результатів без сумлінності переважної більшості платників податків, які поєднують успішну підприємницьку діяльність з високою податковою культурою. Адже, відомо, що партнерські стосунки завжди є запорукою успіху. Загалом на податковому обліку перебуває 1120 суб’єктів господарської діяльності – юридичних осіб та 4156 приватних підприємців.
    Тож в переддень професійного свята, вітаємо всіх податківців та ветеранів податкової служби. Бажаємо Вам та Вашим родинам міцного здоров’я, яке необхідне для здійснення усіх задумів, невичерпної енергії та гарного настрою.
Христинівська ОДПІ (Монастирищенське відділення)
 
 
    Роботу  сервісу для платників податків «Швидка податкова допомога» схвально оцінили мешканці села Аврамівка.  Виїзд мобільної бригади до цього населеного пункту, який нещодавно відбувся, засвідчив, що сервіс має велику практичну користь для платників податків. До складу мобільної бригади,крім керівництва увійшлиі інші фахівці Христинівської ОДПІ (Монастирищенське відділення).
    «Швидка податкова допомога» передбачає регулярні виїзди керівників Міндоходів, фахових спеціалістів служби на підприємства, ринки та інші багатолюдні місця, проведення виїзних особистих прийомів, зустрічей з трудовими колективами, засідань «круглого столу».
    Під час зустрічі з селянами було обговорено низку актуальних та хвилюючих питань, щодо ведення підприємницької діяльності в умовах дії Податкового кодексу. Крім того, міндоходівцірозповіли  платникам, чим займається служба, яких результатів досягла, що планує робити. Увагу було приділено роботі сервісу «Пульс податкової», Центру сертифікації електронних МіндоходівУкраїни, роботусервісного центру обслуговування платників податків, запровадження РРО з контрольною стрічкою в електронній формі та дистанційного подання звітності до органів Міндоходів.
Христинівська ОДПІ (Монастирищенське відділення)
 
 
70 ліцензій - на право оптової та роздрібної торгівлі
 
    «До державного бюджету станом на 1 липня надійшло понад 50,4 тис. грн. збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства», - про це повідомилав. о. начальника Христинівської ОДПІ (Монастирищенського відділення) Галина Бенедь.
    За її словами, з початку року підприємцям району було видано 70 ліцензій на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними виробами.
    Галина Бенедь нагадала, що згідно з нормативними актами забороняється продаж алкоголю за цінами, нижче мінімально встановленого законодавством рівня, а тютюнових виробів – за цінами, вище встановленого рівня. Також чинне законодавство України забороняє продаж алкогольних та тютюнових виробів особам, які не досягли 18-річного віку. Штраф за таке порушення складає 6,8 тис. гривень.
Христинівська ОДПІ (Монастирищенське відділення)
 
Лише за півріччя понад 7000 тисяч послуг отримано платниками податків Монастирищенського району
 
    Саме таку кількість послуг їм було надано у Центрі обслуговування платників податків Христинівської ОДПІ (Монастирищенське віділення), який функціонує з червня минулого року. Центр працює за принципом оперативного та якісного обслуговування бізнесу. Тут видаються довідки та дозвільні документи, удосконалюються процеси приймання звітності від суб’єктів господарювання, забезпечується швидкий доступ платника до інформації.  Так, протягом року працівники ЦОПП надали широкий спектр адміністративних послуг, а саме: прийняли податкову звітність від юридичних та фізичних осіб у кількості понад 3000 тисячі декларацій; видали 73 документи про взяття на облік платника податків; 4 документи про зняття з обліку суб’єктів господарювання; видали 97 довідок про доходи; надали 20 довідок про відсутність за межами України валютних цінностей та майна; підготовили 151 висновок про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань; видали 23 довідки про відсутність заборгованості по податках, зборах, що контролюються органом Міндоходів області; зареєстрували 77 розрахункових книжок та надали інші адміністративні послуги.
    В інспекції великою популярністю серед платників податків користуються безкоштовні семінари, під час яких роз’яснюються особливості Податкового кодексу України і його новації. Обрані теми визначаються з таким розрахунком, щоб у фізичних і юридичних осіб не виникало проблем під час складання звітності. Так, станом на перше червня цього року фахівці інспекції провели 20 інформаційно-консультаційних семінарів, 7 прес-конференцій та зустрічей з представниками ЗМІ, 13 сеансів телефонного зв’язку «гаряча лінія». Високий рівень надання адміністративних послуг сприяє уникненню черг та якісному обслуговуванню клієнтів центру обслуговування платників податків та допомагає веденню малого та середнього бізнесу.
Христинівська ОДПІ (Монастирищенське відділення)
 
 
 
26.06.2013
 
 
За 5 місяців з працівниками Міндоходів Черкащини проведено
203 профілактичні заходи антикорупційного спрямування  
 
     Кількість заходів лише на 95 менша, ніж за весь2012 рік.
   В результаті проведених заходів 28 працівникам винесені офіційні застереження про недопущення вчинення протиправних дій.
    До органів прокуратури направлено 8 матеріалів для надання правових висновків діям працівників Міндоходів області. За даними матеріалами відкрито 5 кримінальних проваджень щодо вчинення працівниками територіальних органів Міндоходів кримінальних проступків.
      Такі цифри озвучив в.о. начальника Головного управління Міндоходів у Черкаській області Олександр Лебедєв.
   Він наголосив, що у період становлення Територіальних органів Міндоходів особливо гостро стоїть питання вдосконалення практики мінімізації корупційних ризиків, а також підвищення ефективності системи внутрішнього контролю з акцентом на превентивні заходи у протидії корупції.
   Нещодавно, за оцінкою інтернет-видання Forbes.ua Черкаська область увійшлау десятку областей з найбільшими сумами отриманих хабарівспівробітниками митниць  за 2012 рік, та справи по яких передані до суду.  Дійсно факти зловживань, наведені виданням, мали місце. Так, порушення були вчинені у 1 півріччі минулого року колишніми працівниками Черкаської митниці, які були звільнені за порушення присяги державного службовця. Проте по одному з фактів видання розмістило недостовірну інформацію. О.Лебедєв пояснив, що фактично не було завдано збитків економічним інтересам України на суму понад 480 тисяч гривень, оскільки  проблемний вантаж на даний час знаходиться на складі Черкаської митниці Міндоходів. Він підкреслив: «Ми не приховуємо свої проблеми, але зацікавлені у правдивому їх відображенні. Тож я дуже прошу шановних журналістів розміщувати достовірну інформацію, дослідивши обставини справи до кінця».  
    Водночас територіальні органи Міндоходів Черкаськоїобласті зацікавлені у громадському контролі. Так, у Головному управлінні Міндоходів в області працює сервісна лінія, за номером телефону якої 33-91-34 приймаються повідомлення про будь-які проступки працівників Міндоходів Черкащини. Робота лінії та оперативне вирішення питань абонентів перебувають під особливим контролем керівництва Головного управління Міндоходів у Черкаській області.
   Також для громадян  і бізнесу працює ефективний сервіс «Пульс» Міністерства доходів і зборів України. За номером (044) 284-00-07 працівники сервісу приймають повідомлення про будь-які труднощі у спілкуванні з працівниками Міндоходів, про ознаки правопорушень, наявність черг на митницях Міндоходів, неякісне обслуговування та ін. Лінія працює  за принципом call-back(зворотній дзвінок про результат) і цілодобово: у робочій час інформацію приймають працівники сервісу, а у позаробочий - інтерактивний автовідповідач.
 
***
    Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом  реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. На Черкащині діють Головне управління Міндоходів у Черкаській області (в.о. начальника – Олександр Лебедєв) та Черкаська митниця Міндоходів (в.о. начальника – Юрій Гвоздій).
Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення)
 за матеріалами Головногоуправління 
Міндоходів у Черкаській області
 
За сприяння працівників Міндоходів
в області погашено  3,2 мільйони гривень заборгованої зарплати
 
    Місцеві бюджети додатково отримали 509тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.
   За словами в.о. начальника Головного управління Міндоходів у Черкаській області Олександра Лебедєва, такими є результати заслуховування керівників підприємств-боржників з виплат зарплат на спеціальних комісіях за участі працівників Міндоходів та індивідуальної роботи з боржниками. Зокрема, погасили зарплатні борги перед робітниками три державних підприємства на загальну суму 757,3 тис.грн.
   Під контролем перебуває і розмір заробітної плати. Майже 700 підприємств та 303 підприємці, які виплачували своїм працівникам зарплати, менші за передбачений законодавством мінімум, підвищили рівень оплати праці, внаслідок чого бюджет отримав додаткових 648,9 тис. гривень.
   О.Лебедєв зауважив, що працівники Міндоходів Черкащини у посиленому режимі працюють з несвідомими керівниками підприємств і громадянами-підприємцями, які не бажають своєчасно і в повному обсязі розраховуватися з трудівниками. «Питання виплати заробітних плат в регіоні перебуває під пильним контролем. І це не лише питання забезпечення наповнення бюджету, а й вирішення долі людей, питання достатку родин трудівників, здоров’я і щастя дітей, зрештою питання майбутнього Черкащини», – підкреслив Олександр Лебедєв.
   З початку року проведено 121 перевірку щодо повноти нарахування та сплати податку на доходи фізосіб. Сто одинадцять з них (або 92 відс.) виявили порушення. Донараховано 7,308 млн.грн. податку, до бюджету надійшло 796 тис. гривень.
   У Головному управлінні Міндоходів в області працює сервісна лінія за номером 33-91-34. Відповідальні за роботу сервісу працівники приймають повідомлення про порушення трудового, а також податкового та митного законодавства України і оперативно організовують перевірку по кожному зверненню.
***
    Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом  реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. На Черкащині діють Головне управління Міндоходів у Черкаській області (в.о. начальника – Олександр Лебедєв) та Черкаська митниця Міндоходів (в.о. начальника – Юрій Гвоздій).
Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення)
 за матеріалами Головногоуправління 
Міндоходів у Черкаській області
 
 
Посадовці черкаського підприємства, вигравши тендери державних закупівель, приховали від сплати до бюджету
майже 3,5 мільйонів гривень податків
 
  Нещодавно оперативники Міндоходів Черкаськоїобласті виявили факт умисного ухилення від сплати податків підприємством, яке займається розробкою програмного забезпечення та постачанням електротехнічних товарів зокрема для дежрпідприємств оборонного комплексу та літакобудування.
   Так, під час перевірки однієї з черкаських компаній встановлено, що її посадові особи задля штучного зменшення податкових зобов’язань підприємства по податку на прибуток та  податку на додану вартість відобразили по обліку операції з придбаннякомплектуючих до високоточної апаратури на суму понад 9,5 мільйонів гривень від підприємств з ознаками фіктивності, які не мають виробничих потужностей та людських ресурсів для ведення господарської діяльності.
   В дійсності, зазначені матеріальні цінності ввезеніна митну територію України контрабандним шляхом.
   В результаті протизаконноїоборудкиз вини посадовців підприємства до бюджету держави не сплачено податків на загальну суму майже 3 мільйони 500тисяч гривень.
   За даним фактом співробітниками слідчого управління фінансових розслідувань розпочато кримінальне провадження за ч.3ст.212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах).
     Наразі триває досудове розслідування.
***
    Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом  реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. На Черкащині діють Головне управління Міндоходів у Черкаській області та Черкаська митниця Міндоходів.
 
Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення)
 за матеріалами Головногоуправління 
Міндоходів у Черкаській області
 
     Порядок реєстрації РРО та взяття його на облік
в територіальному органі Міндоходів
 
    Кожен РРО, який суб`єкт господарювання використовує при здійсненні розрахунків, повинен бути зареєстрований та взятий на облік у відповідному органі Міндоходів. Така реєстрація та взяття на облік реєстратора розрахункових операцій здійснюється безоплатно не пізніше двох робочих днів з моменту подання усіх необхідних документів. А взяття на облік - у день подання суб’єктом господарювання документів.
  Для реєстрації реєстратора розрахункових операцій суб`єкт господарювання (СГ), по – перше, подає заяву у довільній формі. У заяві зазначається сфера застосування та реквізити РРО: модифікація, заводський номер, версія програмного забезпечення, виробник або постачальник, дата виготовлення.
     По - друге, до заяви додаються документи, визначені Порядком реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000р. №614 із змінами і доповненнями (далі - Порядок), та їх копії, завірені підписом керівника і печаткою СГ - юридичної особи або особистим підписом СГ - фізичної особи.
     При цьому, у зв’язку із змінами, внесеними Законом України від 7 квітня 2011 року №3205-VI”Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи - підприємця”, який набрав чинності 07.05.11, до заяви про реєстрацію РРО замість копії свідоцтва додається виписка або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
     Оригінали всіх документів повертаються СГ, а копії залишаються в органі Міндоходів.
   Звертаємо увагу, що з 1 січня 2014 року, відповідно із змінами, внесеними Законом України від 06.12.12р. № 5518-VI«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів», будуть реєструватися лише РРО які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронні таксометри, автомати з продажу товарів (послуг) та реєстратори розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.
Про реєстрацію РРО суб`єкту господарювання надається довідка, другий примірник якої залишається в органі Міндоходів.
  Протягом п’яти робочих днів з моменту отримання довідки про резервування фіскального номера РРО СГ повинен забезпечити переведення реєстратора розрахункових операцій у фіскальний режим роботи, занесення фіскального номера РРО до фіскальної пам’яті та опломбування РРО в центрі сервісного обслуговування у відповідності до розділу 3 Порядку.
    Згідно із п. 2.8 розділу 2 Порядку узяття РРО на облік в органі Міндоходів за місцезнаходженням господарської одиниці здійснюється при поданні СГ реєстраційного посвідчення на РРО.
 
***
    Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом  реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. На Черкащині діють Головне управління Міндоходів у Черкаській області та Черкаська митниця Міндоходів.
Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення)
 за матеріалами Головногоуправління 
Міндоходів у Черкаській області
 
 
Головне управління  Міндоходів у Черкаській області
До Дня працівника державної податкової служби України
 
   Сила держави – в бюджеті. Це є аксіомою, яка не потребує ні підтверджень, ні доведень. Головне завдання працівників Міндоходів та зборів – не допустити втрат до бюджетів усіх рівнів та забезпечити їх якісне наповнення. Згідно указу Президента України з 2005 року 2 липня є Днем працівника державної податкової служби України.
    Історія податкової служби України веде свій відлік з 1 липня 1990 року (коли постановою Ради Міністрів Української РСР “Про створення державної податкової служби Української РСР” було регламентовано створення державної податкової служби в системі Міністерства фінансів УРСР).
    За 23 роки діяльності податкова служба пройшла не один етап реорганізації та модернізації з метою наближення податкової системи України до європейського рівня. Христинівська МДПІ декілька разів змінювала свою назву та регіон обслуговування, однак завдання при цьому завжди залишалось незмінним – наповнення державної казни та належний контроль за сплатою податків. Все це відбувалось під чітким та цілеспрямованим керівництвом начальників податкової інспекції в Монастирищенському районі: Чорнодіда В.П., Кирилюк К.П., Пасєки Є.В.
    Самовіддано та професійно, впродовж багатьох років працювали в податковій системі: Чернова К.О., Коваленко В.Г., Корнійчук О.А., Літвіцька К.І., Брітан В.Б., Гащак Р.М., Цимбалюк К.А., Стасюк Ю.В., Юрченко О.А.
Податкова служба (з 20 грудня 2012 року Міністерство доходів та зборів) це одна з ключових ланок, що забезпечує стабільне функціонування фінансової системи держави. Отже, і завдання, які постають сьогодні перед її працівниками потребують максимум зусиль для їх ефективного і якісного виконання.
    На сьогодні Христинівська міжрайонна державна податкова інспекція ослуговуює Монастирищенський та Христинівський райони.
   З кожним роком спостерігається тенденція збільшення надходжень податків до бюджетів усіх рівнів. Не зважаючи на складні економічні умови, завдання по наповненню бюджетів виконуються в повному обсязі.
   Так, за 5 місяців 2013 року Христинівською МДПІ забезпечено надходжень по податках і зборах до бюджетів усіх рівнів у сумі 39 млн. 669 тис.грн., що на 18,1% перевищує відповідний показник минулого року. Отже, бюджет додатково отримав 2 млн. 570,6 тис. грн., за цими цифрами стоїть відповідальна і наполеглива праця колективу Христинівської МДПІ в кількості 40 осіб, близько 84% якого складають жінки.
    Неможливо було б досягти таких високих результатів без сумлінності переважної більшості платників податків, які поєднують успішну підприємницьку діяльність з високою податковою культурою. Адже, відомо, що партнерські стосунки завжди є запорукою успіху. Загалом на податковому обліку перебуває 1120 суб’єктів господарської діяльності – юридичних осіб та 4156 приватних підприємців.
    Тож в переддень професійного свята, вітаємо всіх податківців та ветеранів податкової служби. Бажаємо Вам та Вашим родинам міцного здоров’я, яке необхідне для здійснення усіх задумів, невичерпної енергії та гарного настрою.
Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення)
 
 
Понад 2977,8 тис. грн. податку на прибуток
сплатив монастирищенський бізнес
 
   У порівнянні з січнем-травнем  2012 року сплата податку на прибуток зросла на 690,4тис. гривень.
   За словами в.о. начальника ХристинівськоїОДПІ Галини Бенедь, це свідчить про високий рівень партнерських стосунків з бізнесом, про довіру між спеціалістами Міндоходів та платниками.
    «Вже сьогодні запровадження законодавчих новацій суттєво  полегшило та  спростило умови ведення бізнесу, – підкреслиланачальник ОДПІ.– Так, ставка  податку на прибуток знизилася  з 21 до 19 відс.».
    Крім того, тепер платники подають податкову декларацію з податку на прибуток за підсумками діяльності звітного (податкового) року з розрахунком авансових внесків.
    «Перехід на подачу річної податкової декларації –  ще один значний крок назустріч підприємцям, - зазначила Галина Бенедь. – В даному випадку істотно економиться час на заповнення складної податкової звітності, а така форма сплати податків  сприяє  рівномірному наповненню державної казни».
Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення)
 
За 5 місяців в Христинівській МДПІ (Монастирищенське відділення) видано понад 700 реєстраційних номерів облікової картки платника податків
 
    Про це повідомил під час зустрічі з представниками ЗМІ в.о. начальника Христинівської ОДПІ Галина Бенедь.
    За її словами майже 200 реєстраційних номерів облікової картки платника податку отримали особи віком до 16 років.
   «У переважній більшості це діти, які готуються до зовнішнього незалежного оцінювання, до вступу в вищі навчальні заклади; ті, хто отримали спадщину, діти-сироти, над якими здійснюється опікунство та у разі виїзду за кордон», зазначила Галина Бенедь.
    Нагадуємо, що дитина, яка не досягла 16-річного або є неповнолітньою і ще не має паспорта, не може самостійно отримати документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (ДРФО). В інтересах дитини це може зробити один з батьків (усиновитель, опікун, піклувальник). Для цього необхідно пред’явити свідоцтво про народження дитини та документ, що посвідчує особу одного з батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника).
    Документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі видається протягом п’яти робочих днів з дня звернення фізичної особи або її уповноваженої особи до державної податкової інспекції за місцем проживання. У такому документі зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податку.
Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення)
 
Безкоштовні електронні ключі та сучасні зручності отримали 339 платників податків Монастирищини
 
    Цього року у Центрі обслуговування платників податків  339 представників місцевого бізнесу отримали безкоштовні електронні ключі. Власниками цифрових підписів стали 295 фізичних осіб підприємців, та 44 юридичних осіб,  інформує Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення).
    Щомісяця в середньому  близько 45 осіб отримують безкоштовні електронні  підписи.
     «Місцеві суб’єкти господарювання перебувають у подвійному виграші із започаткуванням в нашому районінового сервісу. Вони отримують безкоштовне програмне забезпечення та постійне підвищення якості такого сервісу, адже відтепер мають додаткову можливість звітуватись перед Пенсійним фондом та органами статистики. Такі європейські зручності корисні і потрібні нашим платникам», – зазначилав.о. начальника Христинівської  ОДПІ  Галина Бенедь.
   Довідково: отримати безкоштовно ключі електронного підпису в Монастирищенському районі  можливо за адресою: м. Монастирище, вул.. Леніна 103, зал №2. Телефон для консультацій – 2-50-62.
Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення)
 
 
20.06.2013
 
Оподаткування нерухомості не залишає байдужими
жителів Христинівського району
 
    Під час виїзду мобільної бригади «Швидкої податкової допомоги» в смт Верхнячка було винесено питання про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
  Перед присутніми по даному питанню виступила ГДПІ по взаємодії із ЗМІ та громадськістю Христинівської МДПІ Найда Л.В.
Під час зустрічі особливу  увагу присутніх було звернено на  те, що  більшість громадян від введення нового податку не зазнають додаткових фінансових втрат, оскільки у Податковому кодексі передбачено пільги у вигляді зменшення бази оподаткування об'єктів житлової нерухомості.
    Пільги надаватимуться одному платнику податку один раз на рік і на один об’єкт нерухомості: для квартир площею до 120 кв. м., а житлового будинку  площею до 250 кв. м. У разі якщо у власності громадянина два об’єкта житлової нерухомості, платник самостійно обирає до якого житла застосовувати пільгу.
    Також під час відповідей на запитання Леся Найда  зазначила, що всі фізичні особи – власники нерухомості до 1 липня отримають повідомлення-рішення, де буде вказана сума, яку необхідно сплатити до бюджету. Для з’ясування даних про нерухомість, власники нерухомості можуть звернутись до податкової за місцем розташування нерухомості.
    Фізичні особи повинні сплатити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, протягом 60 днів від дня вручення податкового повідомлення-рішення через установи банків та поштові відділення.
Христинівська МДПІ
 
 
У Христинівці 22 одиниці касової техніки
вже формують електронну касову стрічку
 
  Майже 149 реєстраторів розрахункових операцій використовуються платниками податків Христинівської МДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області. Таку кількість реєстраторів розрахункових операцій зареєстрували  68 суб'єктів господарювання, зобов'язаних відповідно до  норм чинного законодавства їх застосовувати.
    Завдяки новим прогресивним технологіям  впровадженню електронної контрольної стрічки реєстраторів розрахункових операцій 22 суб’єктів підприємницької діяльності, які працюють з касовими апаратами, зараз вже мають можливість звітувати в автоматичному режимі. Це їм дає можливість формувати на контрольній стрічці в пам’яті касового апарату або пам’яті модему, який до нього приєднаний копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків. Та відправляти звіт автоматично до серверу обробки інформації один раз на добу.
     Для тих підприємців, які вже звітують в автоматичному режимі в першу чергу, таке нововведення створює більш комфортні умови для ведення бізнесу в частині надання можливості подання звітності про використання РРО в електронному вигляді, та позбавляє необхідності зберігати протягом 3-х років сотень кілограмів паперової контрольної стрічки.
    Завдяки  тісній співпраці податківців з центрами сервісного обслуговування касових апаратів решті підприємцям, що застосовують  касову техніку  у своїй діяльності, необхідно  модернізувати  вже існуючої техніки,  бо до закінчення  адаптаційного періоду залишилося не так уже й багато часу.
 
Христинівська МДПІ
 
Всі звернення до Христинівської МДПІ стосовно виплати заробітної плати «в конверті» вирішуються позачергово
 
    Розуміючи обсяг проблеми та рівень соціальної відповідальності, працівниками Міндоходів Христинівщини були створені всі необхідні умови, аби громадяни, у яких є проблеми з отриманням заробітної плати, могли вільно повідомити про зловживання трудовим законодавством та про виплату «сірої» зарплати роботодавцями. І хоча відповідних звернень не було, з початку року фахівцями Христинівської МДПІ виявлено 37 випадків виплати заробітної плати в «конверті», легалізовано доходу в сумі 32,0 тис. грн., сплачено податку з доходів фізичних осіб на суму понад 4 тис. гривень.
    Отримання заробітної плати у незаконний спосіб є невигідним як для держави, так і для працівника. Ні на оплату лікарняних, ні на оплачувану відпустку такий працівник розраховувати не може. Не може він розраховувати і на достойну пенсію за віком.
     Тож зваживши всі «за» і «проти» офіційного працевлаштування зробіть правильний вибір.
     Шановні громадяни, якщо ваш роботодавець порушує трудове законодавство в частині оплати праці, використовує працю нелегалів, виплачує заробітну плату «в конвертах», то про такі порушення ви можете повідомити органи Міндоходів, які відреагують на ваше звернення.
   А платники Христинівського району про факти порушення роботодавцем трудового законодавства в частині оплати праці, використання праці нелегалів та виплати заробітної плати «в конвертах» тощо, можуть повідомити по тел. 2-34-96 та 2-59-76, (факс 2-25-69) або особисто звернутись до Христинівської МДПІ в робочі дні з 9 до 20 години за адресою: м. Христинівка, вул. Гонти, 2.
     Пам’ятайте, офіційне працевлаштування та легальна заробітна плата – збільшать ваші пенсійні накопичення, соціальні гарантії та дадуть змогу скористатись своїм трудовим правом.
 
Христинівська МДПІ
 
 
19.06.2013
 
Понад 96 монастирищан заявили
про право на податкову знижку
 
     За результатами поданих декларацій вони отримають 115, 0 тис. гривень.
   Нагадаємо, до 1 травня включно в Христинівській МДПІ (Монастирищенське відділення) приймали річні декларації про майновий стан і доходи від громадян, які зобов’язані подати декларації. Термін звітування для осіб, які мають право на податкову знижкуне обмежується 1 травня. Їхні декларації прийматимуть до кінця поточного року. Про це поінформувала в.о. начальника Христинівської ОДПІ Галина Бенедь.
     Вона нагадала, що норма з подання декларації для використання права на податкову знижку за наслідками 2012 року стосується зокрема осіб, котрі сплачували минулоріч за навчання закладам освіти, страхували себе або членів своєї сім’ї, сплачували внески у недержавні пенсійні фонди, перераховували кошти у вигляді пожертвувань неприбутковим організаціям, усиновлювали дітей, сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом, понесли витрати у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива. 
    Разом з тим Галина Бенедь закликала монастирищан, які повинні були подати річну декларацію про майновий стан і доходи за 2012 рік, але в силу різних обставин не зробили цього до 1 травня, поспішити задекларувати свої доходи і сплатити податок.
  Також вона озвучила поточні результати цьогорічної деклараційної кампанії. Станом на 1 червня монастирищани надали до податкових інспекцій 684 декларацій про майновий стан та доходи. Загальна сума задекларованих доходів за минулий рік склала 4672,1 тис.гривень. До бюджету за результатами декларування надійде 344,3 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.
     Водночас 391 громадян – декларантів вже сплатили податок в сумі 239,7 тис.гривень.
    Серед видів доходів, за якими найбільше поданодекларацій–вартість успадкованого майна і подарунків, доходи від продажу рухомого та нерухомого майна,доходи від здачі майна в оренду.
      
***
   Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом  реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
                       Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення)
 
 
   Майже ­­­­886  фізичних осіб – підприємців  Монастирищини обрали спрощену систему оподаткування
 
    Найбільш популярною серед «спрощенців» району наразі є друга групу єдиного податку, повідомляють у секторі оподаткування фізичних осіб Христинівської МДПІ (Монастирищенське відділення).
   Так, станом на 01.06.2013 року першу групу єдиного податку обрали 181 особа, другу – 582, третю – 123 фізичні особи– підприємців.
    З серпня минулого року введено п’яту та шосту групи єдиного податку для суб’єктів господарювання з великими обсягами доходу – до 20 мільйонів гривень. На даний час на обліку в інспекції перебуває 1 підприємець – фізособа, який обрав п’яту групу.
     Загалом, за даними сектору, в районізареєстровано 886 фізичних осіб – підприємців, котрі обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.
   «Підприємці Монастирищини вже давно оцінили переваги спрощеної системи: це легший і простіший бухгалтерський облік, звільнення від ряду податків та зборів, звільнення від подання щоквартальної декларації – платники першої та другої груп подають декларації один раз на рік, можливість для фізосіб не використовувати касові апарати тощо», – пояснює в.о. начальника Христинівської ОДПІ Галина Бенедь.
    Нагадаємо, що для ведення спрощеного обліку та звітності Податковим кодексом України передбачено шість груп єдиного податку. Першу, другу, третю та п’яту групи передбачено для фізичних осіб – підприємців. Юридичні особи в залежності від обсягу доходу можуть обирати четверту або шосту групи
                    Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення)
 
 
На монастирищині  99 відсотків платників податку на додану вартість звітують «електронкою»
 
    За словами в.о. начальника Христинівської ОДПІ Галина Бенедь, фахівці Міндоходів постійно працюють над розширенням можливостей сервісу. Наприклад платники, які отримали електронний цифровий підпис та посилені сертифікати ключів в АЦСКІДД, вже можуть подавати звітність в електронному вигляді до Пенсійного фонду та Державного комітету статистики.
  Сучасний розвиток інформаційних технологій, можливість доступу до Інтернету змінили відношення до способу взаємодії платників податків з органами Міндоходів. Сьогодні сучасний платник податків сприймає електронний звіт як необхідність, а не обов’язок, адже володіння посиленим сертифікатом  ключа дозволяє не лише швидко і зручно надавати податкову звітність, але і відкриває можливість доступу до інформаційних ресурсів Міндоходів.
                    Христинівськка МДПІ (Монастирищенське відділення)
 
 
 
Заповнення Книги обліку доходів і витрат підприємцем
 
    Фізичні особи – підприємці, що здійснюють свою діяльність на загальній системі оподаткування, повинні вести Книгу обліку доходів і витрат (далі – Книга) та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. Форму та порядок ведення Книги затверджено наказом ДПС України від 24.12.2010 №1025.
   Для ведення Книги суб’єкту господарювання необхідно звернутися із заявою до органу Міндоходів за місцем основного обліку її реєстрації. При цьому, у разі використання фізичною особою – підприємцем у своїй господарській діяльності найманих працівників, Книги реєструються окремо на кожного найманого працівника.
    Книга повинна бути прошнурована з пронумерованими сторінками. На титульному аркуші зазначається:
- адреса місця здійснення діяльності;
- прізвище, ім`я, по батькові;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (ІПН) або серія та номер паспорта у разі його відсутності.
    Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, регулюється ст. 177 Податкового кодексу України. 
Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення)
 за матеріалами Міндоходів
 
Дії платника у випадку помилково поданої звітності
 
   У разі помилкового подання суб’єктом господарювання податкової звітності до органу Міндоходів, він може повідомити про це відповідний орган письмово. У листі платник повинен обґрунтувати обставини помилково поданої податкової звітності та звернутися з проханням не визнавати дану звітність як податкову.  Це стосується звітності, яку взагалі не потрібно було подавати або подано не до того органу Міндоходів.
   Нагадуємо, під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа органу Міндоходів, в якому перебуває на обліку платник податків, перевіряє наявність та достовірність заповнення всіх обов’язкових реквізитів, передбачених п.48.3 та 48.4 ст. 48 ПКУ. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника, до її прийняття перевірці не підлягають (відповідно до ст.49 ПКУ).
Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення)
 за матеріалами Міндоходів
 
 
Фізичні особи-підприємці не зобов’язані використовувати печатку при здійсненні підприємницької діяльності
 
   Фізичні особи-підприємці, у тому числі платники єдиного податку, рішення про використання печатки приймають самостійно в залежності від специфіки діяльності.
     Крім того, нормативно-правові акти з питань оподаткування не передбачають обов’язку платника податків повідомляти органи Міндоходів України про отримання або знищення печатки.
     Господарським кодексом України, яким визначено особливості статусу громадянина як суб’єкта господарювання, не міститься вимог щодо обов’язкової наявності печатки у суб’єкта господарювання (ст. 128 ГКУ від 16 січня 2003 року № 436-IV зі змінами та доповненнями).
Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення)
 за матеріалами Міндоходів
 
 
14.06.2013
 
 
Замінено сертифікат центрального шлюзу приймання електронної звітності
 
     У зв’язку з утворенням Міністерства доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної митної служби України та Державної податкової служби України замінено сертифікат центрального шлюзу приймання електронної звітності Міністерства доходів і зборів України.
     Платникам, які використовують видані Акредитованим центром сертифікації при Міндоходів (та іншими АЦСК у відповідності до формату) електронні цифрові підписи та програмне забезпечення, для шифрування електронної звітності на центр обробки електронної звітності Міндоходів необхідно використовувати технологічний сертифікат «MINRD_otr.cer», який розміщено за посиланням http://www.acskidd.gov.ua/ca-certificates.
      З запитаннями щодо надання електронної звітності та щодо роботи сервісу IFinзвертайтесь до центрів обслуговування платників податків, які працюють при державних податкових інспекціях Головного управління Міндоходів у Черкаській області.
За наявності проблем та ускладнень щодо подання звітності  телефонуйте за номером сервісної лінії Головного управління Міндоходів у Черкаській області33-91-34.
     Просимо вибачити за тимчасові незручності!
***
Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 
 
Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення)
 за матеріаламиГоловного  управління
 Міндоходів у Черкаській області
 
Припиняється підтримка програмного забезпечення
«ДПС Захист звітності»
 
      З 5 червня 2013 року АЦСК ІДД припинено надання у користування програмного забезпечення для звітності «ДПС Захист звітності».
      Для встановленого раніше програмного забезпечення «ДПС Захист звітності» технічна підтримка буде надаватись до 1 липня 2013 року.
      Детальна інформація про збереження звітів та квитанцій з програмного забезпечення «ДПС Захист звітності», за посиланням http://www.acskidd.gov.ua/download/Instruciya_po_rezervnomu_copirovaniyu.pdf.
     Для накладення електронного цифрового підпису на електронну звітність та подання її до контролюючих органів пропонуємо використовувати більш зручне безкоштовне програмне забезпечення або електронні сервіси компаній, які сприяють поліпшенню процесу подання звітності, впровадженню електронних сервісів та розвитку електронного документообігу.
      Переглянути перелік доступного програмного забезпечення можна за посиланням (http://acskidd.gov.ua/program_obespech).
      З запитаннями щодо надання електронної звітності та щодо роботи сервісу IFinзвертайтесь до центрів обслуговування платників податків, які працюють при державних податкових інспекціях Головного управління Міндоходів у Черкаській області.
За наявності проблем та ускладнень щодо подання звітності  телефонуйте за номером сервісної лінії Головного управління Міндоходів у Черкаській області33-91-34.
     Просимо вибачити за тимчасові незручності!
***
Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 
 
Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення)
за матеріаламиГоловного  управління
Міндоходів у Черкаській області
 
 
Переваги електронного цифрового підпису оцінили вже майже 350 мешканців Христинівського району
    Чи можна звітувати в податкову інспекцію, отримувати необхідні довідки від контролюючих органів не відвідуючи її? Так, можна, придбавши ключ електронного цифрового підпису. З початку року переваги  електронного документообігу оцінили вже майже 350 платників податків.
    Послуга отримання електронного підпису стала доступною підприємцям з травня минулого року, перевага її в тому, що вона абсолютно безкоштовна.
    Отримати посилені сертифікати ключів електронного цифрового підпису можна у Христинівській ОДПІ за адресою: м. Христинівка, вул. Гонти 2, 1-ий поверх, кабінет 9. Тел. для довідок 2-34-96. Реєстрація користувачів відбувається з понеділка по пятницю з 9:00 до 20:00 год., у суботу - з 9:00 по 16:00 год.
З детальною інформацією, а також бланками заяв та переліком необхідних документів можна ознайомитись на сайті Акредитованого центру сертифікації ключів: www.acskidd.gov.ua в розділі «Реєстрація користувачів» або ж на сайті Міндоходів України (minrd.gov.ua).
    Переваги електронного документообігу очевидні:
· перехід до зручнішого, швидшого і економнішого безпаперового документообігу, де кожний електронний документ має юридичну силу;
· вдосконалення процедури підготовки, подачі/доставки, обліку і збереження документів, їх аутентифікація, цілісність, конфіденційність і неспростовність;
· криптографічний захист інформації (електронних документів) під час їх передачі відкритими каналами;
· економія ресурсів за рахунок використання оперативного електронного архіву;
· можливість швидкого пошуку і перегляду електронних документів, а також визначення їх юридичної сили за допомогою ЕЦП
 
Христинівська МДПІ
 
Платники податків за електронне звітування
 
    Постійно зростає кількість платників податків, котрі переходять до звітування через мережу Інтернет. Інтернет-звітування – це можливість подання звітності цілодобово безпосередньо з робочого місця чи з будь-якої точки України, надійний захист звітів від несанкціонованого доступу, цілодобова технічна та інформаційна підтримка, сумісність з усіма бухгалтерськими програмними продуктами. А головне – це заощадження часу.
    Наразі, починаючи з 1 січня 2013 року до Христинівської МДПІ прозвітували засобами телекомунікаційного зв’язку 685 платників податків, з них:
- юридичних осіб – 620;
- фізичних осіб – 65.
    Для користування цією послугою необхідно мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення, які надаються безкоштовно.
    Отримати ключі електронно-цифрового підпису можна в будь-якому Акредитованому Центрі сертифікації ключів.
 
Христинівська МДПІ
 
Подача звітів в електронному вигляді – економія робочого часу
    Впровадження нових механізмів подачі звітності платниками податків з використанням новітніх засобів електронного зв'язку є одним із важливих напрямків поліпшення процесу обслуговування платників податків.
    У Христинівській МДПІ (головний офіс) звітність з податку на додану вартість через мережу Інтернет у поточному році опанували 87%  фізичних і юридичних  осіб - платників податків.
    Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за допомогою електронних засобів подали  58% від загальної кількості.
    Кожен четвертий платник єдиного податку  подає податкову звітність  в електронній формі.
    Податкову декларацію з екологічного податку, розрахунку з плати за користування надрами для видобування корисних копалин через мережу Інтернет подають майже  60 % платників податків – юридичних осіб.   
    Як визнають самі суб’єкти господарювання, така форма подачі звітності є дуже зручною. Електронне подання звітів дозволяє зменшити паперовий обіг, заощадити робочий час, виключити можливість арифметичних помилок у звітності.
Христинівська МДПІ
 
Відсутність звернень, а тільки консультації
 
    Відсутність усних звернень від громадян до Христинівської МДПІ свідчить про гарно проведену роз’яснювальну роботу. В цьому переконані працівники вищезазначеної служби, куди протягом поточного року  усні звернення не надходили, а 2 письмових звернення містили суто консультаційний характер і свідчили здебільшого про «завбачливість» платників, а не про їх недовіру.  За словами голови комісії з реорганізації - заступника начальника Христинівської МДПІ Андрія Царука, це є результатом, в першу чергу, активної роз’яснювальної роботи серед населення та застосування сучасних методів і форм у роботі із зверненнями громадян, а також оперативне інформування платників податків про зміни у законодавстві.  
    “Христинівські фахівці й надалі будуть вживати заходи, спрямовані на активну роботу з громадянами, проводити всебічний і повний розгляд порушених питань та оперативно їх вирішувати» – підсумував Андрія Царука.
Христинівська МДПІ
 
Одним із основних напрямів діяльності територіальних органів Міндоходів була і залишається виплата заробітної плати в «конверті»
 
    Нещодавно заступник голови Христинівської райдержадміністрації Віктор Підвальний провів спільне засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, податків та інших платежів та легалізації виплати заробітної плати. У її роботі взяв участь перший заступник начальника Христинівської МДПІ Сергій Головченко.
    У своєму виступі він нагадав присутнім, що виплата заробітної плати ”в конвертах” або її виплата у розмірі, меншому від встановленого законодавством мінімуму, – це порушення законодавства. Тому, щоб таких порушень поменшало, спільні комісії при райдержадміністрації з керівниками підприємств та фізичними особами-підприємцями є дуже важливими, і як показує час – результативними.
    На нараді перший заступник начальника Христинівської МДПІ Сергій Головченко проінформував про результати діяльності з упередження та недопущення фактів виплати «чорної» заробітної плати в районі. По закінченню виступу повідомив присутніх про мету створення та основні напрями діяльності територіальних органів Міндоходів.
 
Христинівська МДПІ
 
На «перше» у нас РРО
 
    На цьому тижні в. о. начальника Христинівської ОДПІ Галина Бенедь провела для платників податків сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо актуальних  питань із застосування реєстраторів розрахункових операцій  з контрольною стрічкою в електронній формі, адже до до початку застосування штрафних санкцій за невідповідність подачі звітності нормам чинного законодавства залишилось не більше двох неділь.
    «Аналізуючи кількість дзвінків під час проведеного заходу, хочу відмітити, що на даний час – в останній період освоєння нової технології, а саме до 1 липня 2013 року,  існує потреба надати інформаційну та практичну допомогу користувачам касової техніки для повноцінної передачі в електронному вигляді інформації з РРО» - наголосила Галина Бенедь.
    «При цьому хочу зауважити, що протягом останніх років органи Міндоходівдемонструютьнеупереджене ставлення до бізнесу, яке викликане розумінням того, що перехід на нові умови діяльності в зв’язку плинними змінами до  Податкового кодексу вимагає певної адаптації. Впровадження чергових новацій теж потребує не просто звикання, а й набуття певних навичок та вміння працювати в нових технологічних умовах. Тому, з боку фахівців Христинівської ОДПІ буде докладено максимум зусиль для плідної співпраці з платниками податків».
 
Христинівська МДПІ
 
Починаємо збирати «Урожай»
 
    Саме в рамках проведення операції «Урожай» працівники Христинівської МДПІ щорічно упереджають приховування господарниками району - сільгоспвиробниками  реальних доходів, працевлаштовують жителів села та додатково акумулюють надходження до місцевого бюджету.
    Результати проведення операції «Урожай-2012» тому свідчення. Так, минулого року в ході операції виявлено 47неоформлених найманих працівників та донараховано 30,6 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб. Середня заробітна плата одного найманого працівника сільськогосподарської галузі в порівнянні з 2011 роком зросла з 1,2 тис.грн. до 1,8 тис.грн. (приріст 0,6 тис.грн.). Сума надходжень по ПДФО в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросла на 38,6 тис. гривень.
    Головними завданнями операції «Урожай-2013» є:
-  забезпечення упередження ухилення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб, виявлення фактів виплати зарплати в «конвертах»;
-  встановлення реальної кількості працівників та оплату їх праці у відповідності з встановленими нормативами на підприємствах – сільгоспвиробниках у період обробки (оранки, культивації тощо) сільськогосподарських угідь, збору, виробництва та реалізації сільгосппродукції шляхом;
-  проведення хронометражу робочого часу працівників, зайнятих на всіх об‘єктах та ділянках сільського господарства, співставлення даних технологічних карт, табеля робочого часу з фактичною чисельністю найманих працівників, фактичним відпрацюванням робочих годин і середньою заробітною платою за виконану роботу в межах району з метою розрахунку фонду оплати праці;
- виявлення неоформлених належним чином найманих працівників.
    Виконання працівниками Міндоходів поставлених завдань забезпечить легалізацію заробітної плати та зайнятості населення в області (адже ця акція проводиться тільки по Черкаській області), а також – додаткові надходження до бюджетів місцевих громад.
 Христинівська МДПІ
 
Працюємо на перспективу
 
    Фахівці Христинівської МДПІ провели засідання «круглого столу» з платниками податків під час якого розглядались перспективи змін податкового законодавства. Перший заступник начальника Христинівської МДПІ Сергій Головченко відзначив, що  у розробленому фахівцями Міністерства доходів і зборів  проекті закону передбачається відмова від практики видачі платникам ПДВ і єдиного податку свідоцтв  і  їх заміна на виписки з відповідних реєстрів.  Пропонується також звільнення  платників податків від необхідності повідомляти контролюючі органи про зміни у своїх даних, якщо такі зміни внесені до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб – підприємців. У разі прийняття змін  платники податків отримають значну економію часу. Проект Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків" розроблено Міністерством доходів і зборів України на виконання Національного плану дій на 2013 рік, а також Плану заходів щодо підвищення показників України у рейтингу Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації Doing Business.
    Також під час заходу обговорювались актуальні питання податку на нерухомість і необхідність до 1 липня привести реєстратори розрахункових операцій у відповідність з нормами чинного законодавства.
Христинівська МДПІ
 
Громада позитивно сприйняли ініціативу об’єднання податкового та митного відомств
 
     Про реорганізацію податкового та митного  відомства йшла мова  під час засідання апаратної наради у Христинівській РДА.
    Як зазначила очільниця Христинівської об’єднаної державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Черкаській області Галина Бенедь,  створюючи Міністерство доходів і зборів, Президент поставив чітке і зрозуміле завдання – розробити і впровадити найбільш оптимальні для України шляхи для підвищення ефективності адміністрування митних і податкових платежів, щоб виконання зобов’язань щодо сплати податків і зборів було максимально комфортним для бізнесу.
    Посадовці позитивно відгукнулися про ініціативу Президента по створенню Міндоходів України. А бізнес і громадськість Христинівки сподівається, що новостворене Міністерство спрямує всі зусилля на забезпечення простоти і зручності здійснення податкових та митних процедур та на усунення адміністративних бар'єрів для підприємницької діяльності.
Христинівська МДПІ
 
Антикорупційний сервіс «Пульс» -
якісний зворотній зв’язок з бізнесом
 
    Рівень довіри населення в значній мірі впливає на ефективність роботи органівМіндоходів. Саме тому в Христинівській МДПІ приділяють значну увагу якісному розгляду звернень платників податків на сервіс «Пульс».
    За час роботи сервісу до Христинівської МДПІ надійшло тільки 2 звернення платників податків на сервіс «Пульс».  Усі звернення були докладно розглянуті та проаналізовані, проведена робота із заявниками по залагодженню спірних питань щодо оподаткування. Тематика звернень громадян на сервіс «Пульс податкової»:
- щодо роботи органів ДПС – 1 (50%);
- щодо перевірки суб’єктів господарювання – 1 (50%).
    Отже, як свідчить практичний досвід, сервіс «Пульс» - це надійний інструмент для вирішення проблем, що виникають у платників податків у відносинах із податківцями та врегулюванню спірних питань. Результатом роботи сервісу є викорінення корупції в органах податкової служби, стрімке зростання податкової культури у суспільстві та покращання сервісу обслуговування платників податків.
Христинівська МДПІ
 
Понад 41,7тис. грн. збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства сплатили платники Монастирищенського  району
   Всього на обліку в Христинівській МДПІ (Монастирищенське відділення)перебуває 69платники збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. За січень-травень 2013 року надходження збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства становлять 41,7тис. гривень.
    Нагадуємо, що платниками збору є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво. Ставка збору складає 1,5% від виручки, отриманої на всіх етапах реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива, у тому числі за операціями, що не передбачають оплати у грошовій формі.
Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення)
 
Про важливе – за «круглим столом»
 
    12.06.2013 в Христинівській МДПІ ( Монастирищенське відділення) відбулося засідання “круглого столу”  з представниками громадських організацій на чолі з в.о. начальника Христинівської ОДПІ Галиною Бенедь. На засіданні розглядалися проблемні питання, озвучені представниками громадських організацій. Представники Міндоходів висвітлювали зміни та нововведення в законодавстві.
    Під час виступу в. о. начальника ОДПІ було приділено увагу легалізації підприємницької діяльності, недопущення виплати заробітної плати в «конвертах», виплати заробітної плати не менше середньообласного показника, перевагам отримання легальних доходів та забезпеченню реалізації гарантій оплати праці. Галина Бенедь закликала представників громадських організацій до сприяння легалізації робочих місць, проведення роз’яснювальної роботи серед членів відповідних організацій про подальші наслідки в разі порушення трудового та іншого законодавства.
    Під час зустрічі йшлося також про порядок безкоштовного отримання електронного цифрового підпису в Центрі сертифікації ключів, функціонування рубрик «База знань», «Реєстр платників ПДВ», «Митна статистика», «Дізнайся більше про свого бізнес – партнера» запровадження РРО з контрольною стрічкою в електронній формі.
Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення)
 
13.04.2013
Утворено Христинівську ОДПІ
 
   7 червня 2013 року згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 229 «Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів» у Єдиному державному реєстрі зареєстровано Христинівську об’єднану державну податкову інспекцію при головному управлінні Міндоходів у Черкаській області. Христинівська ОДПІ є правонаступником Христинівської МДПІ.
   Наказом Міндоходів України від 6 червня виконуючим обов’язки начальника Христинівської ОДПІ призначено Бенеть Галину Яківну, яка до цього часу обіймала посаду заступника начальника– начальника Монастирищенського відділення Христинівської МДПІ.
    Адреса Христинівської ОДПІ (Монастирищенське відділення): 19100, м. Монастирище, вул. Леніна, буд. 103.
     Адреса Христинівської ОДПІ: 20000, м. Христинівка, вул. Гонти, буд. 2.
 
  Варто відмітити, що зі створенням Міністерства та його територіальних органів бізнес має єдиного адресата, який, орієнтуючись на інтереси та очікування бізнесу і інвесторів, від імені держави відповідає за створення рівної конкуренції, якісний сервіс в адмініструванні податкових та митних платежів.
    Процес становлення територіальних органів Міністерства доходів і зборів України  відбувається максимально швидко і жодним чином не вплине на діяльність  платників податків й суб’єктів ЗЕД та не створить жодних незручностей і перешкод для якісного надання податкових і митних послуг. Базова інфраструктура – мережа сервісних центрів – і надалі працюватиме в штатному режимі та надаватиме весь спектр послуг. Дислокація митних органів не змінюється.
    Водночас у разі виникнення будь-яких проблемних питань як щодо роботи новоствореного районного підрозділу Міндоходів, так і застосування податкового та митного законодавства України, пропонуємо платникам повідомляти про це за номером сервісної лінії 2-34-96 (04745).
***
    Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Процес створення та реєстрації як юридичних осіб Головних управлінь Міністерства доходів і зборів України наразі триває в усіх регіонах України.
                         Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення)
 
 
Розпочато реорганізацію Христинівської МДПІ (Монастирищенське відділення) Черкаської області  ДПС
 
   Процедуру почато 7 червня. Державному реєстратору наданий пакет документів для прийняття рішення про припинення юридичної особи Христинівської МДПІ  (Монастирищенське відділення) Черкаської області ДПС. Комісію з проведення реорганізації Христинівської МДПІ очолив заступник начальника Христинівської МДПІ Андрій Царук (наказ ДПСУ №43 від 06.06.2013р.).
     Реорганізація відбувається максимально швидко і жодним чином не вплине на діяльність платників податків та не створить жодних незручностей і перешкод для якісного надання послуг. Базова інфраструктура – центр обслуговування платників податків– і надалі працюватиме в штатному режимі та надаватиме весь спектр послуг.
   Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 р. №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Процес реорганізації (шляхом перетворення) територіальних органів Міністерства доходів і зборів наразі триває в усіх регіонах України. Так, у Христинівському та Монастирищенському районах утворено Христинівську об’єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Черкаській області (в.о. начальника – Галина Бенедь), яке є правонаступником Христинівської МДПІ.
                          Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення)
 
    На час відпустки єдинники першої і другої груп, які не мають найманих працівників, звільняються від сплати податку
 
   Платники єдиного податку першо і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 ібільше календарних днів.
   Інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності зобов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі. Окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки і терміну втрати працездатності нормами ПКУ для таких платників не передбачено.
   Тому, з метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів рекомендується заяву щодо періоду щорічної відпустки подавати до територіального органу Міндоходів до початку відпустки. А заяву щодо терміну втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності доцільно подавати одразу після закінчення лікарняного.
   Нагадаємо, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
   Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється територіальними органами Міндоходів на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.
    Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку визначені ст.295 (розд.ХІV) ПКУ.
                                     Інформаційно-комунікаційний департамент
                          Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення)
                                                   За матеріалами Міндоходів
 
У якому випадку не утримується ПДФО з доходу фізичних осіб-підприємців
 
    Cуб’єкт господарювання чи самозайнята особа, які нараховують (виплачують) фізичній особі – підприємцю дохід від здійснення нею підприємницької діяльності, не завжди утримують податок на доходи у джерела виплати.
    А саме, податок не утримується під час нарахування фізичній особі–підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, якщо цією особою надано юридичним особам та фізичним особам - підприємцям, з якими має господарські відносини, копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію як СПД. Таким документом може бути витяг або виписка з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб–підприємців.
    Водночас, це положення не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи чи надання послуги згідно з цивільно-правовим договором. Зокрема, якщо буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до підпунктів 14.1.195 та 14.1.222  п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України.
     У випадку, коли фізична особа – підприємець є платником єдиного податку, то крім вказаних документів такій особі рекомендується надати копію Свідоцтва про сплату єдиного податку,  в якому зазначаються обрані ним види діяльності.
   Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з окремих податків і зборів, зокрема, з податку на доходи фізичних осіб у частині доходів (об’єкта оподаткування), що отримані в результаті господарської діяльності фізичної особи та оподатковані згідно з гл.1 розд. ХІV ПКУ (п.297.1 ст.297 ПКУ).
     Порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною  особою – підприємцем від провадження господарської діяльності, визначено ст. 177 ПКУ. А особливості нарахування, сплати та подання звітності з окремих податків і зборів платниками єдиного податку - ст. 297 ПКУ. 
                          Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення)
                                              За матеріалами Міндоходів
 
Для митного контролю вимагаються лише документи передбачені Митним Кодексом
 
     На вимогу митниць Міндоходів для здійснення митного контролю особи, які переміщують товари та транспортні засоби комерційного призначення через митний кордон України чи здійснюють діяльність, контроль за якою покладено на митниці Міндоходів, мають надати необхідні документи та відомості встановлені Митним кодексом України.
    Такі документи та відомості, надаються митним органам в усній, письмовій та/або електронній формі. Відомості з офіційних документів, наданих для митного контролю та/або митного оформлення, не потребують додаткового підтвердження.
    На письмові запити митниць Міндоходів або з власної ініціативи правоохоронні органи, фінансові установи та інші контролюючі органи України можуть надавати митницям Міндоходів інформацію про наявні відомості, необхідні для здійснення митного контролю.
     З метою здійснення митного контролю вже після випуску товарів митні органи також мають право направляти письмові запити та отримувати документи, їх засвідчені копії або інформацію (у тому числі в електронній формі) від контролюючих органів. Така інформація може стосуватися переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, випуску товарів та їх використання на території України або за її межами.
     Всі документи та відомості, у тому числі в електронній формі, що надавалися митним органам декларантами або уповноваженими ними особами для здійснення митного контролю, зберігаються митним органам не менш як 1095 днів з дня завершення митних процедур.
     Відповідні норми прописано у статті 334 Митного кодексу України від 13.03.2012 № 4495-VI.
                          Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення)
                                                  За матеріалами Міндоходів
 
Україна та ЄС поглиблюватимуть співробітництво у боротьбі з податковим шахрайством
 
    Європейська комісія високо оцінює ініціативу України ввести  контроль за трансфертним ціноутворенням і готова поглиблювати співробітництво та обмін досвідом у сфері боротьби з податковим шахрайством та мінімізацією податків. Про це повідомив Комісар ЄС з оподаткування та митного союзу, аудиту та боротьби з шахрайством  Альгірдас Шемета під час зустрічі з українською делегацією на чолі з Міністром доходів і зборів Олександром Клименко у Брюсселі, 6 червня.
   Зокрема, А.Шемета закликав Україну взяти активну участь у Семінарі високого рівня в рамках європейської політики сусідства та «Східного партнерства», який відбудеться 24-25 жовтня 2013 року у м.Вільнюс (Литва). На Семінарі, зокрема, будуть обговорюватися теми транзитних процедур, обміну попередньою інформацією, боротьби з контрабандою підакцизних товарів.
     Під час зустрічі єврокомісар також високо оцінив  запровадження в Україні можливості  відшкодування ПДВ в автоматичному режимі, нової системи оподаткування підакцизних товарів, а також звернув увагу на необхідності якісної імплементації Плану дій з реалізації Рамкової Стратегії митного співробітництва (25.05.2012р.).
   Зі свого боку Міністр Олександр Клименко підкреслив важливість поглиблення співробітництва між Україною та ЄС у протидії податковому шахрайству, а також запевнив європосадовця, що Україна приділяє значну увагу пріоритетам реформ, передбачених Угодою про Асоціацію Україна-ЄС.
   «Ми розуміємо порядок денний Асоціації як практичний інструмент взаємодії, спрямований на закріплення нової якості співпраці. Ще до набуття чинності Угоди про асоціацію ми заявляємо про готовність взаємодіяти за тими принципами, на яких побудовано цей історично важливий документ. Окрім цього, ми виступаємо за повне виконання Плану дій Рамкової стратегії митного співробітництва, який передбачає боротьбу з шахрайством, діалог у сфері запобігання незаконній торгівлі, у т.ч. підакцизної продукції, обмін досвідом та інформацією. Україна зацікавлена у тому, щоб  повною мірою реалізувати потенціал  поглибленої співпраці із ЄС», - підкреслив Міністр під час зустрічі.
  Нагадаємо, 6-7 червня 2013 року на запрошення Європейської Комісії із робочим візитом у Брюсселі знаходиться  делегація Міністерства доходів і зборів України на чолі з міністром Олександром Клименком.  Під час візиту запланована низка зустрічей із представниками  Європейської комісії, Всесвітньої митної  організації  та інших авторитетних європейських інституцій.
 
***
   Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом   реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
                          Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення)
                                       За матеріалами Прес-служби Міндоходів
 
Черкащина спрямувала до Зведеного бюджету
майже 3 млрд. гривень
 
      За п’ять місяців платники податків Черкаської області сплатили до зведеного бюджету 2,9млрд. гривень. Це на 600 млн. грн. більше показника відповідного періоду минулого року. Державний бюджет отримав 2064,7 млн.грн.; місцеві бюджети -836,5 млн.грн. Про це поінформував в.о. начальника Головного управління Міндоходів у Черкаській області Олександр Лебедєв.
     «Головне управління Міндоходів в області та Черкаська митниця Міндоходів  працюють злагоджено і ефективно. Бюджет виконується стабільно. За січень–травень поточного року темп росту платежів до зведеного бюджету склав 125,5%», – зазначив О.Лебедєв.
     За його словами, збільшення надходжень платежів до бюджетів відбувається за рахунок детінізації економіки регіону. Водночас громадяни і бізнес отримують якісні послуги у зручному для кожного форматі. 
 
     Також за 5 місяців платникам ПДВ відшкодовано 198,3 млн.грн. цього податку, що на 31,3%, або 47,3 млн.грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. Шість підприємств області цього року скористалися можливостями автоматичного відшкодування ПДВ. Загальна сума відшкодованого «автоматом» податку склала майже 12 млн. грн., що на 10 мільйонів гривень більше, ніжу минулому році.
***
    Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом  реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. На Черкащині діють Головне управління Міндоходів у Черкаській області (в.о. начальника – Олександр Лебедєв) та Черкаська митниця Міндоходів (в.о. начальника – Юрій Гвоздій).
                 Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення)
                   За матеріалами Головного управління Міндоходів               
                                          у Черкаській області
 
За результатами вирішення судових спорів
до бюджету спрямовано 423,2 мільйони гривень
 
    З початку року судді визнали правомірними дії працівників Міндоходів в області по 606 справах (88,3 відс.) на суму 423,2 мільйони гривень. Наразі до бюджету уже надійшло 8,1 мільйони гривен.
   Коментуючи результати позовної роботи, в.о. начальника Головного управління Міндоходів у Черкаській області Олександр Лебедєв відмітив високу кваліфікацію юридичних працівників Міндоходів та явну перевагу для платників добровільної, своєчасної сплати податків. «Підприємцям варто врахувати, що практика ухилення від сплати податків не знаходить підтримки в судах і не схвалюється співгромадянами. Дуже шкода, що розумні люди витрачають енергію, час і кошти на позазаконну діяльність», –  зазначив О.Лебедєв. Водночас внаслідок незаконних дій керівництва не повинні страждати колективи підприємств. Безвідповідальне ставлення власників до розрахунків з бюджетом не є приводом перекладати фінансові зобов’язання на людей, економлячи на розвитку, соціальних проектах та зарплаті.  
     Водночас фахівці Міндоходів радять підприємцям утримуватись від сумнівних операцій та перевіряти надійність бізнес-партнерів за допомогою електронних сервісів на офіційному сайті відомства minrd.gov.ua. Це"Реєстр платників ПДВ", "Дізнайся більше про свого бізнес партнера", "Анульовані свідоцтва платників ПДВ", "Адреси масової реєстрації", "Перевірка свідоцтва платника єдиного податку".  Також
на сайті за посиланням http://minrd.gov.ua/zakonodavstvo/міститься діюче податкове і митне законодавство та нормативно-правові акти щодо єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
   Олександр Лебедєв також повідомив, що Головне управління Міндоходів у Черкаській області розпочинає масштабну профілактику правопорушень серед суб’єктів господарювання і пересічних громадян. Запланована низка навчальних та просвітницьких заходів і тренінгів для платників. Він запевнив, що заходи проводитимуться за участі громадських організацій підприємців та засобів масової інформації.
   У Головному управлінні Міндоходів в області для оперативного вирішення проблемних питань громадян і бізнесу діє сервісна лінія за номером 33-91-34.
***
    Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом  реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. На Черкащині діють Головне управління Міндоходів у Черкаській області (в.о. начальника – Олександр Лебедєв) та Черкаська митниця Міндоходів (в.о. начальника – Юрій Гвоздій).
                      Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення)
                         За матеріалами Головного управління Міндоходів
                                               у Черкаській області
 
Понад 20,5 тисяч черкаських платників
використовують безкоштовні електронні ключі
 
   За 5 місяців 11213 юридичних і фізичних осіб області стали власниками безкоштовних електронних ключів. Їм сформовано 15 тисяч посилених сертифікатів. Найактивнішими користувачами безкоштовного сервісу Міндоходів залишаються  фізичні особи - підприємці та громадяни (9429 або 84 відс. у загальній кількості клієнтів). Про це поінформував заступник голови комісіїз проведення реорганізаціїДПС у Черкаській області, заступник голови ДПС у Черкаській області Павло Шпундра.
   За його словами, з початку дії сервісу до обласного відділу та пунктів реєстрації користувачів для отримання безкоштовної послуги звернулися 20,5 тисяч черкаських підприємців, які отримали майже 30 тисяч безкоштовних ключів і заощадили завдяки сервісу 15 млн. гривень. А загалом по Україні з початку створення Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД безкоштовні послуги надано майже 400 тис. клієнтам та сформовано понад 619 тис. посилених сертифікатів.
   «Мені приємно повідомити, що платники Черкаської області активно використовують електронні сервіси Міндоходів і знаходяться в авангарді застосовування сучасних засобів отримання якісної інформації з податкових та митних питань. Водночас Головне управління Міндоходів в області з врахуванням зростаючих потреб громадян і бізнесу, розширює коло корисних послуг і дедалі підвищує їхню якість», – зазначив П.Шпундра.
   Він нагадав, що лише за два місяці роботи пересувного пункту оформлення посилених сертифікатівв рамках проекту «Сучасні сервіси – селу Черкащини!» понад тисяча підприємців і громадян восьми районів області оформили на місцях безкоштовні електронні цифрові підписи і заощадили таким чином 500 тисяч гривень на ключах та ще й певні кошти на дорогу до найближчого пункту видачі ключів. Уже цього місяця, враховуючи популярність сервісу серед громадян, спеціальні групи з оформлення безкоштовних ключів працюватимуть за замовленнями на крупних підприємствах, на ринках та у ін. людних місцях. Одночасно проводитимуться навчання (тренінги) по практичному використанню діючих електронних сервісів Міндоходів.
    З питань організації виїздів Павло Шпундра порадив звертатися за номером сервісної лінії Головного управління Міндоходів у Черкаській області 33-91-34.
***
   Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом  реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. На Черкащині діють Головне управління Міндоходів у Черкаській області (в.о. начальника – Олександр Лебедєв) та Черкаська митниця Міндоходів (в.о. начальника – Юрій Гвоздій).
                      Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення)
                          За матеріалами Головного управління Міндоходів
                                                у Черкаській області
 
ГУ Міндоходів у Черкаській області приймає скарги
на «сервісників» і гарантує власникам РРО сприяння та підтримку
 
    На Черкащині 2823 суб’єкти господарювання – юридичні та фізичні особи використовують 6543 реєстраторів розрахункових операцій. Наразі 922 касових апаратів (14 %) уже формують електронну стрічку та автоматично передають дані про готівкові операції на сервери Міндоходів. Ще 524 одиниці касової техніки новітнього зразка підприємці замовили і передплатили. Проте, за словами  заступника голови комісіїз проведення реорганізаціїДПС у Черкаській області, заступника голови ДПС у Черкаській області Павла Шпундри,значна кількість   власників РРО досі не готова до переходу на звітність у режимі «он-лайн».
  У Міністерстві доходів і зборів України готові відстрочити застосування штрафів до платників за непереведені на електронне звітування у термін до 1 липня касові апарати, проте не мають намірів відмовлятися від даної системи контролю. Адже система контролю доходів за допомогою касових апаратів заміняє фактичні перевірки бізнесу.
   «Спілкуючись з власниками РРО, ми продовжуємо інформувати  їх через засоби масової інформації, на семінарах, публічних та навчальних заходах про нагальність переходу на електронну форму звітування. Водночас у відповідь чуємо, що бажання виконати вимоги закону не знаходить належної підтримки у місцевих сервісних центрів і навіть у виробників касової техніки. На ринку не вистачає відповідних реєстраторів; окремі сервісні центри відмовляються модернізувати наявну касову техніку і не приймають заявки на новітню; незважаючи на гарантії операторів зв’язку є проблеми з інтернет-покриттям або зв’язок нестабільний», розповів П.Шпундра. 
  Головне управління Міндоходів у Черкаській області пропонує власникам касових апаратів повідомляти про будь-які ускладнення щодо переходу на електронну звітність з РРО за номером телефону сервісної лінії 33-91-34. Працівники Міндоходів гарантують оперативність розгляду звернень та  допомогу у вирішенні кожного проблемного питання.
      ***
   Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом  реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. На Черкащині діють Головне управління Міндоходів у Черкаській області (в.о. начальника – Олександр Лебедєв) та Черкаська митниця Міндоходів (в.о. начальника – Юрій Гвоздій).
                        Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення)
                          За матеріалами Головного управління Міндоходів
                                                у Черкаській області
 
Працівники Міндоходів надали «швидку допомогу»
майже 7 тисячам жителям області
 
   Головне управління Міндоходів у Черкаської області продовжує обслуговувати платників безпосередньо за їхнім місцем роботи або проживання. Мобільні бригади обласного просвітницького сервісу «Швидка допомога громадянам і бізнесу»  здійснили за 5 місяців 266 виїздів у села, на великі підприємства, на ринки міст. Чотири тисячі сімсот дев’яносто платників отримали за місцем роботи або проживання консультації і допомогущодо застосування норм податкового і митного законодавства; понад 2 тисячам члени бригад допомогли скласти і подати декларації про доходи.   
    За словами заступника голови комісії з проведення реорганізації ДПС у Черкаській області, заступника голови ДПС у Черкаській області Павла Шпундри такі виїзди себе виправдовують. Так, за п’ять місяців цього року досягнуто приросту надходжень з податку на доходи фізичних осіб (темп – 107,9 відс., додаткові надходження 39,9 млн.грн.), плати за землю (темп – 105,2 відс., додаткові надходження 7,5 млн.грн.). Показовим є приріст надходжень єдиного податку (темп – 179,6 відс., додатково надійшло 32,6 млн. гривень). «Але головним є те, що зростає обізнаність і добросовісність платників. Як зазначають члени мобільних бригад, у більшості пересічні черкащани знають Податковий кодекс України і уміють застосовувати його положення при визначенні порядку оподаткування своїх доходів, застосуванні пільг, складанні та поданні декларацій. Це дуже важливий покажчик», – підкреслив П.Шпундра. Водночас два місяці поспіль мобільні бригади широко роз’яснюють черкащанам положення Митного кодексу України та вчать  користуватися електронними сервісами Міндоходів, що діють на офіційному сайті Міністерства за адресою minrd.gov.ua.
   Павло Шпундра порадив жителям області слідкувати за графіками виїздів мобільних бригад і отримувати фахові консультації за місцем проживання або роботи. Окремі громади і крупні підприємства можуть «замовляти» виїзні консультації, звернувшись до державних податкових інспекцій Головного управління Міндоходів у Черкаській області. 
    Сервіс діє з серпня 2011 року. У 2012 році  відбулось 1132  виїздів, «швидку допомогу» отримали близько 23 тисячі платників. Наразі завданням просвітницького сервісу «Швидка допомога громадянам і бізнесу» є широке роз’яснення норм Податкового та Митного кодексів, створення сприятливих умов розвитку бізнес- середовища, пропагування добровільної сплати податків, зборів та ін. обов’язкових платежів. Виїзди проводять, за затвердженими графіками, мобільні бригади у складі працівників Міндоходів області, представників контролюючих органів, владних структур, громадських організацій, журналістів місцевих ЗМІ.
***
    Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом  реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. На Черкащині діють Головне управління Міндоходів у Черкаській області (в.о. начальника – Олександр Лебедєв) та Черкаська митниця Міндоходів (в.о. начальника – Юрій Гвоздій).
                          Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення)
                              За матеріалами Головного управління Міндоходів
                                                    у Черкаській області
 
Адвокати, що здійснюють підприємницьку діяльність,
ведуть дві книги обліку
 
    Якщо фізична особа провадить незалежну адвокатську діяльність, та одночасно здійснює й підприємницьку діяльність на спрощеній системі оподаткування, така особа веде дві книги обліку доходів і витрат:
    1. Книгу обліку доходів і витрат (затверджена наказом ДПА України від 24.12.2010р. №1025) – для відображення доходів, отриманих від адвокатської діяльності;
    2. Книгу обліку доходів (затверджену наказом Мінфіну України від 15.12.2011р. №1637) – залежно від обраної групи платника єдиного податку.
    Доходи, отримані від здійснення підприємницької діяльності на спрощеній системі оподаткування, відображаються у податковій декларації платника ЄП-фізичної особи-підприємця. Форму такої декларації затверджено наказом Мінфіну України від 21.12.2011 р. № 1688 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку».
     Декларація подається у строки:
-   для платників єдиного податку І та ІІ груп – у строки, встановлені для річного податкового періоду. Тобто, протягом 60 календарних днів, наступних за останнім днем звітного року.
-   для спрощенців ІІІ та V груп – у строки, встановлені для квартального податкового періоду. Тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного кварталу. У 2013 році:  за І квартал – до 10 травня; за півріччя – до 10 серпня; за 9 місяців – до 9 листопада; за рік – до 9 лютого.
    Порядок ведення діяльності на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності визначено розділом XIV Податкового кодексу України.
                          Христинівська МДПІ (Монастирищенське відділення)
                                                          За матеріалами Міндоходів