Вшанування пам’яті загиблих у Поперечному яру

Уже не один десяток років 29 травня до братських могил в урочищі Бурлаків ліс та поблизу райагробуду, що знаходяться на території міста Монастирища, з усіх куточків України приїздять рідні та близькі розстріляних того далекого травневого дня 1942 року, аби віддати данину та вшанувати пам’ять загиблих.
У Монастирищенському Поперечному яру поховано при­близно 3600 чоловік, у четвертій могилі біля райагробуду – більше 500.
Всього у могилах покоїться 6066 мирних жертв фашизму. З них – розстріляно 5732, повішено – 4, загинуло від бомб та снарядів –165, від катування –119, у полоні – 46.
Фашисти винищували євреїв свідомо і цілеспрямовано. У травні 42-го року розпочалося тотальне знищення представ­ників цієї нації. Досі невідомо, за що… Можливо за те, що прагнули залишитися патріотами, не зважаючи на те, що не мали власної країни,  були розкидані по всьому світі, проте не відцуралися євреї рідної мови, звичаїв, традицій та віри. Мабуть, саме тому фашистський режим не дав їм права на життя. Ні їм, ні їхнім дітям...
Голова райдержадміністрації Володимир Басанець, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Галина Хліманко  та свідок тих страшних подій Михайло Камінський виступили на мітингу скорботи.
Всі присутні схилили голови перед священною пам'яттю тих, хто став жертвою людського свавілля, жорстокої ідеології.
Повернутись