Вшанування пам’яті видатного сина України

 
 
   Вже традиційно 9-10 березня українці вшановують пам’ять Великого Кобзаря, надзвичайно талановитого українського поета, художника, прозаїка й етнографа Тараса Григоровича Шевченка.
   Тарас за народженням був таким же кріпаком, як і його батьки,  які незабаром покинули його, залишивши цей світ на суд Божий. Чи міг тоді хтось передбачити, що ім’ям цього хлопчика колись стануть називати кораблі, друкувати його зображення на державних грошових купюрах, поштових марках, ставити йому розкішні пам’ятники, випускати численні меморіальні таблички і засновувати на його честь ювілейні монети і премії?
   Про його біографію написано чимало. Тарас Шевченко сповна наситився стражданнями,  але він жадав того, до чого прагнемо всі ми – правди і свободи, самореалізації і благополуччя, миру і поваги, простих людських цінностей. Його творчість – це його душа, в ній він був чесний і добрий, ярий і нескінченно багатий. Він став родоначальником революційно-демократичного напряму в нашій літературі. Майже всіма мовами світу перекладено Шевченків «Кобзар». Його творчість і революційна діяльність мали величезний вплив на весь подальший розвиток української літератури, на видатних її творців. Вшанування пам’яті поета стало всенародною традицією  в нашій країні.
   Два роки назад Україна відзначала 200-річний ювілей Тараса Шевченка. Цей урочистий  захід збігся у часі із трагічними подіями в Києві. То ж ми мали обмаль часу, але й водночас низку вагомих причин аби переосмислити значення Великого Кобзаря у справі утвердження національної ідеї. Нині наша країна все ще перебуває у скрутному становищі, а слова Пророка ще більше стверділи й стали на сторожі коло нас. Та сподіваємось, наш «світанок» уже близько й «в сім’ї вольній, новій».
  Сьогодні Монастирищина вшановувала пам’ять Великого Кобзаря. Голова районної ради Микола Орендарчук, голова районної державної адміністрації Олег Недогода поклали квіти до погруддя Тарасу Шевченку. Працівники районних установ і організацій, громадськість міста схилили голови перед його світлою пам’яттю...

Виконавчий апарат районної ради

 

Повернутись