Відзначили День Соборності України на Монастирищині

   

 

   Ідея єдності й соборності земель, незалежності й державного суверенітету, дієвої та ефективної влади є основою ідеології нашого народу. Українська революція 1917-1920 років зробила реальністю мрію багатьох поколінь українців про об’єднання в єдину соборну державу.  22 січня... Ця дата для нашої країни є особливою, це свято, яке ми  відзначаємо щороку  в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

   Дата була обрана з певним значенням: у цей день, 22 січня 1918 року, Центральна Рада оприлюднила Четвертий Універсал, яким було проголошено незалежність України. Через рік, 24 січня 1919 року, Рада народних міністрів ухвалила закон про святкування 22 січня як Дня проголошення самостійності України. І хоча Акт Злуки 1919 року виявився декларативним, ідея соборності продовжувала жити.  22 січня 1990 року мільйони тоді ще радянських українців вишикувалися в живий ланцюг від Києва до Львова, відзначаючи День соборності.

    Згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99 цей день офіційно відзначався як День Соборності України.

    Саме тому напередодні відзначили День Соборності на Монастирищині.  На урочистих заходах до Дня Соборності та Свободи України,  були присутні керівники районної та міської влади, представники політичних партій та громадських організацій району і міста,  громадськість міста. Урочисте зібрання традиційно відкрилось гімном України.

     З вітальними словами до присутніх звернувся  голова районної ради Микола Орендарчук.  Микола Олексійович,  вітаючи всіх із цією знаменною датою,  побажав усім міцності духу, добробуту та  злагоди, віри у світле майбутнє України та висловив свої сподівання на те, що лише в єдності дій  можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться  наші нащадки.

     На завершення урочистого зібрання відбулося покладання квітів до погруддя Тараса Шевченка.

    Свято Соборності та Свободи нагадує нам, що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної України, а що у нас єдина держава і ми – єдиний народ!  Україна... Її майбутнє в наших руках. Від нас залежить, якою буде наша держава! А держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою,  щасливою.

Виконавчий апарат районної ради

Повернутись