Відбулося засідання колегії райдержадміністрації

 
 
  Сьогодні відбулося засідання колегії районної державної адміністрації, яке провів голова райдержадміністрації Олег Недогода. У засіданні взяла участь заступник голови районної ради Майя Фариба.
   На початку роботи колегії Олег Федорович зауважив, що обласною державною адміністрацією розроблено Стратегію  розвитку області  на період до 2020 року. Децентралізація влади, належний економічний розвиток територіальних громад – це пріоритетні питання роботи райдержадміністрації. Управліннями та відділами райдержадміністрації розроблено дорожню карту щодо вирішення проблемних питань району та передбачено заходи для її виконання. Тому питання, які винесені на засідання колегії РДА, є надзвичайно актуальні. Особливо це стосується виконання завдань економічного та соціального розвитку району.
   Про підсумки економічного і соціального розвитку району за 2015 рік доповіла Наталія Бородій, начальник відділу економіки районної державної адміністрації, яка зазначила, що упродов жсічня-грудня 2015 року, за інформацією підприємств основного кола, вироблено промислової продукції на 332,3 млн.грн., темпи росту складають 80,6 %. У січні-грудні 2015 року обсяг реалізованої промислової продукції у районі склав 472,6 млн.грн., що більше на 24,6 % проти відповідного періоду минулого року. У розрахунку на одну особу населення - 12878,8 грн. Сільгосптоваровиробники району  завершили виробництво у 2015 році з добрими результатами.           
   Про підсумки виконання бюджету району та місцевих бюджетів за 2015 рік та завдання з його виконання на І квартал 2016 року інформував Олег Кошовий, в.о начальника фінансового управління  районної державної адміністрації, який зазначив, що до загального та спеціального фондів бюджету району з врахуванням міжбюджетних  трансфертів за 2015 рік надійшло  206045,8  тис.грн. при  уточненому плані на рік - 198349,3 тис.грн. ( 103,9 відс.),  в тому числі, власних та закріплених доходів загального та спеціального фондів в сумі  51307,5 тис.грн. при уточненому плані на рік - 41229,1 тис.грн. (124,4 відс.) та міжбюджетних трансфертів - 154738,2 тис.грн. при уточненому плані на рік - 157120,1 тис.грн. (98,5 відс.). До загального фонду бюджету району з врахуванням міжбюджетних трансфертів надійшло 200544,5 тис.грн.  доходів при уточненому плані на рік 194607,4  тис.грн.  (103,0 відс.), в тому числі, власних та закріплених доходів загального фонду 46795,0  тис.грн. при уточненому плані на рік 38484,0 тис.грн. (121,6 відс.) та міжбюджетних трансфертів 153749,5 тис.грн. при уточненому плані  156123,4  тис.грн.  (98,5 відс.). Власних та закріплених доходів загального фонду бюджету району  понад призначення надійшло  8311,0 тис.грн. В порівнянні із аналогічним періодом минулого року (у співставних умовах до вимог законодавства 2015 року)  надходження збільшились на 16143,4 тис. грн. Всі органи місцевого самоврядування у 2015 році забезпечили виконання планових показників по доходах .       
  Переходячи до розгляду блоку освітніх питань, голова райдержадміністрації зазначив, що відповідно до плану заходів з реалізації Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року в районі необхідно підвищити якість освітніх послуг, домогтися, щоб учні сільських шкіл отримували знання не нижчі, ніж в міських школах, та привести витрати на одного учня до одного знаменника. Аналіз результатів ЗНО з української мови та літератури в минулому році засвідчив, що в значній частині шкіл району знання цього предмету невисоке. Цього року рейтинг шкіл України оцінюватиметься за здачею ЗНО з української мови та літератури і математики. Інформуючи присутніх про проект районної Програми роботи з обдарованою молоддю на 2016-2020 роки, проект районної цільової соціальної Програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на період 2016 – 2020 років, проект районної програми "Вчитель" на 2016-2020 роки, головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації Неля Залозна ознайомила членів колегії з метою, основними завданнями та заходами даних проектів програм, Доповідаючи про оптимізацію мережі навчально – виховних закладів району Неля Ромуальдівна звернула увагу на заходи, які направлені на реалізацію права кожного учня району отримувати якісну конкурентноспроможну освіту.  
Після обговорення питання голова райдержадміністрації запропонував до прийняття рішення  ще раз детально вивчити питання, зробити обрахунки, провести зустрічі із батьками.
   Про роботу центру допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей доповідала Вікторія Фесенко, головний спеціаліст сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної та режимно–секретної роботи апарату райдержадміністрації.
   Про проект районної Програми «Територіальна оборона на 2016-2017 роки» та проект комплексної Програми підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей-мешканців Монастирищенського районуі нформував Олег Семененко, завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної та режимно–секретної роботи апарату райдержадміністрації.  
   Про проект районної  Програми із забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2016-2018 роки доповідала Ірина Бабій, завідувач сектору з питань опіки та піклування служби у справах дітей райдержадміністрації.
  Про проект районної цільової Програми підтримки індивідуального  житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2016-2020 роки доповів Олег Пелих, начальник управління АПР райдержадміністрації, який відзначив, що на сьогодні програма “Власний дім” завдяки своїй доступності для населення отримала визнання і підтримку серед сільських забудовників і є для багатьох реальною можливістю поліпшити умови проживання. За час впровадження програми в Черкаській області надано кредитних коштів в межах 8 млн. грн., а скористалася нею 521 особа. Монастирищенський район є лідером в Черкаській області з кредитування. У 2013 році отримали кредити 70 осіб на суму 426,3 тис.грн., у 2014 році – 3 особи на суму 142 тис. грн., у 2015 році - 44 особи на суму 292,872 тис. грн. До речі, це найбільша сума наданого кредиту в 2015 році. Змістивши акценти з аналізу статистичних даних, слід відзначити, що реалізація даної  Програми буде поштовхом для розв’язання проблем села та дасть змогу підвищувати привабливість проживання та роботи в сільській місцевості серед молоді та економічно активного сільського населення.
   Про проект Програми розвитку фізичної культури і спорту в Монастирищенському районі на 2016-2020 роки доповів Олександр Каплун, завідувач сектору у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації.
   З розглянутих на колегії питань прийняті відповідні рішення.
 На завершення роботи колегії голова райдержадміністрації Олег Недогода та заступник голови районної ради Майя Фариба привітали з ювілейним днем народження Шабастівкського сільського голову Тетяну Потурнак та побажали ювілярці гарного здоров'я, щастя та успіхів у всіх починаннях.      

Виконавчий апарат районної ради

 

Повернутись