Роль місцевих рад зростатиме

  
   Нещодавно, на записі телепередачі  «Моє рідне село» обласної телерадіокомпанії Рось, заступник голови обласної ради Василь Касян розповів, яким чином на Черкащині реалізується програма конкретних справ, виходячи із завдань Президента України Віктора Федоровича Януковича щодо створення належних умов для розвитку сільських населених пунктів, та які завдання стоять перед органами місцевого самоврядування області на етапі підготовки до реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади.
    На цій зустрічі були присутні очільники територіальних громад області, які зосередили увагу на тих справах, які вирішуються і будуть вирішені найближчім часом в територіальних громадах, щоб стабілізувати ситуацію в сільських населених пунктах, зокрема, в подоланні безробіття, створення умов для отримання гідної оплати праці, зменшення відтоку працездатних громадян з села, створення обслуговуючих кооперативів, як один із шляхів скорочення незайнятості людей, зростання активності та ініціативи самих мешканців у розв’язанні тих чи інших проблем.
    Йшлося також про державну підтримку вирішення проблем села і водночас про ефективність існуючої в нашій країні системи місцевого самоврядування, здатність громади самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і Законів України.
    «Розширення повноважень органів місцевого самоврядування передбачає проект Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, який широко обговорювався. Така реформа назріла, для неї є всі об’єктивні передумови. І політична воля керівництва країни, і готовність та бажання територіальних громад жити по-новому і бути господарями у своєму домі. А це головне», – прокоментував ситуацію заступник голови обласної ради Василь Касян. За його словами, проект бюджетної резолюції уряду на 2014 рік вже передбачає зростання надходження коштів до сільських бюджетів.
    Учасники телепрограми зійшлися на думці, що об’єднання зусиль влади всіх рівнів та громади, самих мешканців населених пунктів приноситиме тільки позитивні результати. Вони навели конкретні приклади з діяльності власних сільських громад і зауважили, що таких прикладів на Черкащині багато. А з впровадженням нових підходів у діяльності органів місцевого самоврядування, з наділенням та розширенням їхніх повноважень така результативність буде ще кращою.
 
                                                     Виконавчий апарат районної ради

 

Повернутись