Режим оподаткування для аграріїв

Черкащина – проти аврального скасування спеціального режиму оподаткування для аграріїв

 

 

IMG_4185

  Такої позиції притримуються й інші регіони України. Про це сьогодні заявили керівники областей в ході всеукраїнської селекторної наради щодо внесених 24 грудня минулого року змін до  Податкового  кодексу України в частині спецрежимів АПК, які почали діяти з 1 січня 2016 року. Засідання провів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський.
Зокрема під час обговорення доцільності внесення змін до Податкового кодексу, представники керівництв з різних регіонів одноголосно зазначали, що ліквідація спеціального режиму ПДВ для  аграрного бізнесу призведе до зниження рівня аграрної економіки, скорочення робочих місць, ймовірності розвитку тіньової економіки в аграрній галузі. А тому сільгоспвиробники в областях все ж сподіваються на перегляд цього питання.
Водночас Черкаська обласна адміністрація, як і ряд інших, направила звернення до Кабінету Міністрів України щодо збереження спрощеної системи оподаткування для сільгоспвиробників. Воно було підтримане депутатами обласної ради  на засіданні сесії 29 грудня минулого року.
– У разі  відміни спеціальних режимів оподаткування, ми передбачаємо потенційні втрати в розмірі 2 млрд 27 млн грн, – зазначає перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. – Маємо врахувати і те, що це може стати загрозою для реалізації Стратегії розвитку області в частині підтримки підприємництва та залучення інвестицій в аграрний сектор, оскільки ставиться під сумнів отримання прибутку і зниження інвестиційної привабливості цієї галузі.
Віталій Володимирович також повідомив, що обласна влада звернеться до ДФС в області щодо необхідності проведення кущових семінарів для сільгоспвиробників з метою роз’яснення декларування податків за зміненою системою.
 
За даними прес - служби ОДА
Повернутись