Реалізація урядової програми

   Більше 372 тисяч рецептів на «доступні ліки» вже виписали лікарі для 180 тисяч хворих Черкащини. На це передбачено понад 11 млн грн.  На сьогодні до реалізації в області програми «Доступні ліки» вже долучилося 267 аптек. Загальний бюджет програми на Черкащині становить 15 мільйонів 945 тисяч гривень.

  Про збільшення кількості виписаних рецептів у цілому по країні зазначають і в Міністерстві охорони здоров’я України.  Загалом, за 8 місяців роботи програми, «доступні ліки» отримали за 10 мільйонами рецептів на суму 390 мільйонів гривень. Нині в програмі бере участь кожна третя аптека в Україні.

   Урядова програма «Доступні ліки» – це одна зі складових великої реформи системи охорони здоров’я, яка не змінювалася протягом 26 років. Мета програми – забезпечити кожного громадянина України безпечними життєвонеобхідними лікарськими засобами з доведеною ефективністю, які покращать якість їхнього життя і допоможуть уникнути ускладнень та передчасної смертності.

  Механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсація) поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні. На реалізацію програми в 2017 році у держбюджеті передбачено 700 млн грн. Наступного року у проекті бюджету закладено 1 млрд грн для лікування. До кінця року програму «Доступні ліки» планують розширити ще на 3 нозології.

   Для того, щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно звернутись до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані ліки.

 

Повернутись