Обговорення територіальної реформи

 
 
  10 червня у приміщення Будинку рад за участі голови районної державної адміністрації Олега Недогоди, заступника голови районної ради Тараса Пачесюка відбулася зустрічі керівництва області з депутатами різних рівнів, головами територіальних громад району, членами робочої  груп з підготовки перспективних планів формування територій громад. Голова обласної ради Валентина Коваленко, заступник голови облдержадміністрації Юрій Сас, директор департаменту фінансів ОДА Наталія Кравченко, депутат обласної ради Наталія Старікова прибули на Монастирищину, щоб почути думку представників громад з приводу добровільного об’єднання та надати відповіді на запитання.
  На початку зустрічі голова райдержадміністрації Олег Недогода проінформував  присутніх про фінансову спроможність територіальних громад, динаміку надходження  доходів та економічний ефект в умовах об’єднання шести громад (відповідно до пропозицій, поданих сільськими  головами за результатами попередніх обговорень).
  Голова обласної ради Валентина Коваленко зазначила, що реформи необхідні, але вони нині сприймаються людьми болісно. Причини – недостатня поінформованість населення і відсутність необхідної законодавчої бази. Тому реформи мають відбуватися, але логічно, послідовно і добровільно.
   Директор департаменту фінансів ОДА Наталія Кравченко пояснила людям, що реформа передбачає передачу у власність громад об’єктів соціальної сфери, а також певного фінансового ресурсу: ПДФО, акцизу та інших податків. Також об’єднаним громадам надходитимуть субвенції з Державного фонду регіонального розвитку на покращення інфраструктури. До того ж, за умови проведення добровільного об’єднання громад, Європа обіцяє виділити Україні більше трьох мільярдів євро.
  Заступник голови облдержадміністрації Юрій Сас зауважив, що пропонована реформа – справа непроста, оскільки потребує ще внесення змін до Конституції України та ряду законодавчих документів. Запропонований формат об’єднання у перспективному плані у разі необхідності, може бути відкоригований. Така потреба може виникнути уже в процесі добровільного об’єднання територіальних громад. Але без погодження із громадами і врахування їх пропозицій ця справа не обійдеться. Він також надав розгорнуті відповіді на питання, які цікавили учасників зустрічі.
  У ході зустрічі монастирищани звернули увагу керівництва області на поспішність у роботі, адже, на їх думку, не враховані всі зауваження та не здійснено прогностичних досліджень всіх негативних проявів нового територіального устрою, що дійсно мало місце через брак часу. Депутати та сільські голови наголошували на тому, що неврегульованість чинного законодавства, фінансова спроможність громад,  нинішній стан інфраструктури району не сприяють процесу об’єднання громад та сходилися на думці, що селам потрібно надати повноваження розпоряджатися землею.
  Свої зауваження та пропозиції щодо створення належних умов для підготовки і проведення добровільного об’єднання територіальних громад Монастирищини висловили голови територіальних громад району Григорій Іщук (с.Попудня), Анатолій Гаврилюк (с.Леськове), Володимир Кучеренко (с-ще Цибулів), Іван Омельченко (с.Халаїдове) Микола Балабін (с.Половинчик), головний лікар ЦРЛ, депутат районної ради Володимир Чуйко, депутати районної ради Сергій Крохмальний, Олександр Бойко,  Галина Хліманко, Сергій Орендарчук та інші.
  Після тривалих дискусій монастирищани  погодилися, що реформа необхідна, і вона назріла давно, але вона має бути підкріплена фінансово і законодавчо. Представники обласної влади підкреслили, що перспективний план не зобов’язує до об’єднання. Він є лише першим кроком на шляху до адміністративно-територіальної реформи.
 
 
Виконавчий апарат районної ради
Повернутись