На Монастирищині вшанували пам ять жертв Голодомору та репресій

 

  25 листопада 2017 року на Монастирищині відбулися жалобні заходи, присвячені 84-м роковинам Голодомру 1932 -1933 років в Україні.

   Науковці стверджують, що у пікові місяці штучно створеного голоду щохвилини вмирало 24 українці. Таким чином радянська влада винищила понад 4 мільйони українців. Згадують трагічні сторінки історії нині по всьому світу.

   Біля пам’ятного знаку жертвам  Голодомору та репресій монастирищани  запалили свічки та лампадки пам'яті,  принесли  символи – колоски пшениці, хліб і калину. Це означає пам'ятати тих, хто дав нам життя, хто дивиться на нас з небес. Це те, що треба пам'ятати – що нас намагалися знищити. 

     В заходах взяли участь голова районної ради Микола Орендарчук, голова райдержадміністрації Олег Недогода, міський голова Олександр Тищенко, громадськість міста, учні місцевих шкіл, усі бажаючі. 
 
     Микола Олексійович у своїй промові наголосив, що геноцид став прямим наслідком втрати державності в 1920-х роках. Спільний біль, спільна пам’ять, спільний обов’язок – ці слова стосуються не тільки нашого минулого, але й мають сенс у нашому сьогоденні. І наш святий обов’язок - закарбувати в серцях пам’ять про наших людей, зробити все можливе, щоб вшанувати пам’ять жертв Голодомору-геноциду. Хай найвищим пам’ятником мільйонам жертв України буде світлий храм нашої душі, сповненої скорботи та молитвою за їх упокоєння!
 Панахиду  за померлими з голоду відслужив   протоієрей отець Олег Селецький .
 
 
 
 
 
 
 
 
Виконавчий апарат районної ради
 
Повернутись