Монастирищина вшанувала пам’ять жертв політичних репресій

 
 
 
    Щорічно в третю неділю травня українська громадськість відзначає День пам"яті жертв політичних репресій. Згідно з Указом Президента України цей день стали відзначати з 2007 року. Цього дня Україна згадує кожного, хто став жертвою політичних репресій часів більшовицького режиму, був ув"язнений у концтаборах або засланий у далекі безлюдні краї. Згадуємо знищених тодішньою владою господарів, селян, розстріляну інтелігенцію, закатованих патріотів.
    У народній пам’яті навічно врізалися  трагічні  масштаби  репресій  1937-1938 років. За два роки в Україні було арештовано понад 267 тисяч громадян, 197 тисяч в подальшому були засуджені, з них до вищої міри покарання – понад 122 тисячі. В основному, це були  рядові «трудяги», нерідко неграмотні, далекі від політики і всіляких чиновницьких  розбірок.
    Насправді ж протягом 70 років репресії не припинялися ні на хвилину. Це було невід’ємною частиною системи державного управління. Факти свідчать про злочини влади, яка намагалась шляхом репресій  тримати під страхом караючого меча революції  як підлітка, так і немічних бабусь і дідів. Але основне вістря  диктатури було спрямоване проти найбільш працездатних, репродуктивних людей. Пам’ятаймо про це, щоб щоб ніколи  це не повторилося.
     Сьогодні, напередодні  Дня  пам’яті жертв політичних репресій на Монастирищині до пам’ятного знаку Жертвам голодомору та політичних репресій голова районної ради Микола Орендарчук, голова райдержадміністрації Олег Недогода, заступник міського голови Володимир Храновський, працівники районної ради, райдержадміністрації, територіальних органів міністерств та відомств, громадськість міста поклали квіти та хвилиною мовчання вшанували пам'ять невинно загиблих.
 
Виконавчий апарат районної ради
 
 
Повернутись