Глава Уряду дав доручення новопризначеним головам ОДА

  

5 березня 2014 року, на засіданні Уряду, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк дав низку доручень профільним міністерствам та новообраним головам облдержадміністрацій щодо виконання плану дій Кабміну в частині фінансово-економічного забезпечення країни.

Зокрема, звертаючись до голів місцевих органів влади він зазначив, що на разі «завдання, які зараз стоять перед головами облдержадміністрацій, – це фактично відновлення системи управління і керованістю державою».

– Ми отримали державу з порожньою казною, з повністю корумпованою системою державної влади, починаючи з самого верху до самого низу, з відсутністю правоохоронної і безпекової системи, з корумпованими судами. І зараз люди будуть очікувати швидких чітких змін. І керівники обласних державних адміністрацій повинні жорстко, швидко і ефективно наводити порядок, в першу чергу в системі державної влади, – сказав Арсеній Яценюк.

Він також відвів два тижні керівникам облдержадміністрацій для внесення пропозицій подань на керівників районних державних адміністрацій, своїх заступників.

Окремо Глава Уряду звернутися до керівників ОДА з проханням «дуже злагоджено працювати з місцевими радами».

– Завдання нового Уряду України: децентралізація влади. І Віце-прем’єр-міністр Володимир Гройсман буде відповідальним за швидкий пакет реформ щодо місцевого самоврядування, – зауважив він. – Ми бачимо сьогодні один із основних елементів, який повинен зробити новий український Уряд, – демонтаж тієї централізованої влади, яка була сформована протягом останніх чотирьох років. Права потрібно віддавати в регіони. Люди вибирали обласні ради, районні ради і ці обласні і районні ради повинні мати відповідні повноваження.

Він закликав керівників області швидко увійти в курс справ областей: що відбувається з правоохоронною системою, які заборгованості є за енергоносії, соціальним виплатам, як справляються податки, а також якнайшвидше зустрітися з малим і середнім бізнесом, що знаходився під постійними утисками, «працювати з людьми, йти в народ і слухати людей – і не просто слухати, а відповідати на їхні запити».

Також Арсеній Яценюк наголосив на важливості приділення особливої уваги питанням продовольчої безпеки держави, зокрема, завершенню підготовки й здійснення заходів посівної кампанії в країні. Адже це питання додаткового надходження коштів до державного бюджету й репутації України як одного з основних експортерів зернових і агропромислової продукції на території Європи.

– Тому, колеги, часу на розкачку немає. Взяли відповідальність – тепер треба нести цю відповідальність і робити термінові, швидкі й ефективні кроки для того, щоб в Україну прийшли справжні, реальні зміни, – підсумував Арсеній Яценюк.
 
 
                                                   За інформацією Черкаської обласної рада
Повернутись