Степівка

                                               

                                           СТЕПІВКА
 
     Степівкою поселення стало в 1946 році. До цього воно носило свою історичну назву Конельської  Циберманівки  (або просто Циберманівки). Конельської тому, щоб відрізнити від Великої Циберманівки, яка знаходиться в Уманському районі (тепер село Іванівка) та Циберманової Греблі, яка розташована на протилежному від Степівки березі річки Конелки. Колись власник цих земель перегородив річку греблею, збудував на ній водяний млин, назвав поселення на другому березі своїм іменем – Цибермановою Греблею, в ній розмістив економію.
    Мешканці Степівки ведуть свій родовід із 1700-го року. Наявність курганів свідчить про те, що життя тут існувало давно (знайдено залишки трипільського поселення).
    Радянська влада в селі укріпилась в 1920 році. З цього часу і до утворення колгоспу всі справи вирішувались через комнезам.
    В 1923 році у зв’язку з новим адміністративним поділом Циберманівська сільська рада увійшла до складу Цибулівського, а з 1928 р. – до складу Монастирищенського району Уманської округи Київської області. Тут зароджуються радянські форми господарювання, виникли споживче, бурякове, потім машинне товариства, школу і навчання відокремили від церкви. У лютому 1924 р. започатковано комсомольський осередок. До 1930 р. село стало середняцьким, в цьому ж році організували колгосп ім. Чубаря.
    Лихо прийшло в 1933 році, коли в голод смерть забрала більше 150 осіб. Нормалізувалось життя в 1935 році, коли утворили МТС, появились перші механізатори.
     В червні 1941 року на війну забрали 166 односельчан, фондових коней, вози, вантажний автомобіль. 7 січня 1944 року Циберманівка була визволена від фашистів, проте радянським село стало 8 березня 1944 року. За Указом Верховної Ради УРСР та з ініціативи мешканців села Конельська Циберманівка в 1946 році стала Степівкою. Розпочались відбудовчі роботи.
    Важливим для села став 1958 рік, коли ліквідували МТС і всю техніку передали в колгосп. Певний час господарство було у складі Жашківського району, потім був період семирічної самостійності і знову об’єднання з колгоспом  ім. Ілліча (Копіювата). Перебуваючи 10 років в складі цього господарства,  степівчани по багатьох позиціях були передовими. За останні роки тут відбулись зміни в землекористуванні, а отже, і в основі економічного життя.
    Від села до райцентру – 24 кілометри, територія становить 1515,8 га, земель приватної власності 1120,5 га. За станом на 1 січня 2013 року тут проживало 358 осіб, дітей дошкільного віку 15, шкільного – 31, пенсіонерів 114, працездатного населення 183 особи, працюючих на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності та господарювання 67 осіб. В селі нині 219 дворів (в 2010 році було 234), проживає 252 виборців.  Місцева рада утворена в 1945 році.
   Втретє сільським головою обрана  Наталія Василівна Горбатюк. До сільської ради обрано 12 депутатів, працює три постійні комісії, виконком у складі 4 осіб, депутатами районної ради обрані М.О.Трохимчук, Г.В.Пущик.
            Землі у власників земельних паїв орендують ФГ «Степівське», ФГ «Вікторія», СТОВ «Степ».
            В селі працюють НВК І - ІІ ст., ФАП, дитсадок, два приватні магазини, будинок культури, бібліотека, є спортивні майданчики, до історичних та історико – архітектурних пам’яток належать пам’ятник полеглим воїнам, братські могили.
            В Степівці  прекрасні працьовиті люди, здатні самотужки зробити все можливе для громади, для села. ФАП на селі очолює депутат районної ради, заслужений працівник охорони здоров’я України Г.В.Пущик. Тут завжди порядок, працює Галина Василівна з повною віддачею сил і знань, за першим покликом йде на допомогу людині, для зміцнення здоров’я надаються профілактичні процедури.
            І степівчани, і мешканці навколишніх сіл задоволені роботою закладів торгівлі села (приватні підприємці Г.І.Головачук, В.Ф.Гончарук). Якісні продовольчі, господарчі товари (під замовлення), доступні ціни – правило для цих підприємців.
             Надія і опора всієї громади села – фермери. Немає нарікань від власників паїв, котрі віддали їх в оренду депутатам районної ради М.О.Трохимчуку, Ю.Г.Шатайлу, депутату сільської ради О.В.Яремчуку.
            Укладено соціальні угоди із сільською радою, відповідно, виконуючи районну програму «Будуємо нову Монастирищину на 2011 – 2015 роки» торік ФГ «Степівське» надало кошти на реконструкцію вуличного освітлення (6100 грн), ремонт пам’ятника, будинку культури, встановлення огорожі, прогортання снігу, на ряд інших послуг. Крім цього більше 7 тисяч гривень цього підприємства використано на ремонт школи і дитсадка, придбано меблеву стінку для малечі.
            Господарства «Вікторія» і «Степ» допомогли в ремонті каплички, в придбанні новорічних подарунків, футбольної форми для команди. Жодного року в селі не виникає проблем  із оздоровленням дітей – завжди допомагають фермери. Поточний ремонт планується провести в приміщенні школи та дитсадка і в нинішньому році, а ще замінити тут котла, замінити вікна на енергозберігаючі склопакети.
            Ремонту потребує будинок культури. Теніс, більярд – це поки що все із дозвілля для молоді у вечірній час. І хоч через ряд обставин учасники художньої самодіяльності села не взяли участі в районному огляді, до свята 8 Березня підготували змістовну і зворушливу програму, вшанували своїх славних степівчанок.
            В цьому році потрібно продовжити реконструкцію вуличного освітлення. Поставити ліхтарі по вулицях  Перемоги,  Жовтневій, на частині вулиці Прибережної. Виникла проблема водопостачання – проточна вода є тільки в школі, дитсадку і ФАПі.