Дібрівка

У минулому це поселення називалось Дубрівка. В селі є колишній панський маєток збудований в 1945 році паном Драчевським. На основі розкуркулення зміцніло колективне господарство. Одним із перших знатних комбайнерів району був дібрівчанин Андрій Вечеровський. Федір Брудько – старший конюх, учасник виставки в Москві по вирощуванню фондових коней для армії. Юхим Юхимович Пастушенко генерал–лейтенант був заступником командувача Туркестанського військового округу.
      В 1959 році Дібрівку приєднали до Халаїдівського колгоспу «Заповіт Леніна» в складі якого вона перебувала 32 роки і стала неперспективним  поселенням. Частина передовиків виробництва колгоспу «Заповіт Леніна» були саме з цієї дільниці. Прославлена механізована ланка Івана Михайловича Мостового, молочно–товарна ферма Миколи Парфеновича Шпака. Старожили високо оцінюють організаторські здібності голови об’єднаного господарства Володимира Григоровича Реви.
   За 20 років незалежності збудовано добротні житлові будинки, дорогу з твердим покриттям Завалля - Дібрівка та вуличні дороги, які мають нічне освітлення, будується водогін по селі, проведено капітальний ремонт ФАПу. Підведено воду до приміщення дитячого садка, закуплено всю необхідну електропобутову техніку та проведено поточний ремонт приміщення. Закуплено труби для проведення газопроводу. Частково відремонтовано приміщення клубу. В усіх культурно – спортивних заходах району дібрівчани беруть активну участь. На території села відновлено футбольне поле.
У 2004 році установлено пам’ятний знак жертвам голодомору. В селі за 20 років жителів не зменшилось. Велику допомогу у соціально-економічному розвитку села надає СФГ «Обрій» голова Возний Михайло Віталійович, ТОВ «ЛатАгроінвест» генеральний директор Космацький Петро Володимирович, депутат обласної ради Яровий Олег Станіславович. Сьогодні село живе повнокровним життям. 
  Населений  пункт  с. Дібрівка  розташований на північному заході Монастирищенського  району
Відстань  до  районного  центру  шосейним  шляхом   -  22  км.
  Територія всього  - 1089,3  га
в  т.ч. :   земель  державної  власності  - 349,76 га
земель  комунальної  власності  -   га
земель  приватної  власності  - 739,54 га
 
Площа земель території села - 74,6  га
в т.ч.:  державна  власність   18,7 га
            комунальної  власності  -  га
            приватна  власність   - 55,9  га
 
4. Населення всього – 239 чол,
в тому числі:
Дітей дошкільного віку – 22,
Дітей шкільного віку – 35,
Пенсіонерів – 62,
Працездатного населення - 121
 Місцева  рада  утворена  в   1991  р .
Сільський /селищний/ міський  голова   Ялинчук  Григорій  Андрійович
 Секретар  ради   Гук  Людмила  Петрівна